Cengiz Han 2 İndir – Cengiz Han 2 Kaydol

Cengiz Han ile birlikte savaşmaya hazır mısınız?Dünyada milyonların oynadığı hatta sadece Çin’de anlık 800 bine yakın kullanıcısının olduğu “Cengiz Han 2”yi oynayarak, 1200lü yılların başlarından itibaren tarihi bir serüvene çıkacaksınız. Oyun Joygame tarafından oyun severlere sunulmuş. MMORPG (çok oyunculu online oyun oynama) türünde olup, ücretsiz ve tamamen Türkçe dil desteği bulunmakta. 1200lü yılların döneminin mekanlarını detaylıca yansıtan oyunla birlikte, tarihin tozlu sayfalarında kendinizi bulabileceksiniz. Kylin Games tarafından üretilen oyun Türkiye’de Joygame tarafından piyasaya sunulmuş. Siz de bu aksiyon dolu maceraya katılmak istiyorsanız sayfanın sonundaki Cengiz Han 2 İndir butonuna tıklayarak indirip, daha sonra Cengiz Han 2 Kaydol butonu ile kayıt ollmanız yeterli.

Sponsor Reklam

Öncelikle oyunun hikayesi hakkında size kısaca bilgiler verelim. 13. yy.da Moğolların tarihinin akışını değiştirecek bir lider doğar; Timuçin. Timuçin’in babası düşmanları tarafından kumpasa getirilir ve öldürülür. Bunun sonuncunda kendi hanedanlığındakiler kendilerine başka lider buldular ve Timuçin yıllarca esir kalır. Çocukken esir kalan Timuçin, büyüdüğünde gücünün farkına varır ve atadan gelen kuvvetiyle, varis olmasıyla tüm Moğol hanedanlıklarını kendi bünyesinde toplar. Sınırlarını genişlettikçe namı yayılan Timuçin, denizlerin hakimi, hanı anlamına gelen Cengiz Han adını alır ve hikayesi böyle devam eder.

Cengiz Han 2 İndir

“Cengiz Han 2”; 13. yüzyılın güçlü lideri Cengiz Han’ın yanında, onun sağ kolu olarak savaşmanızı sağlar. Türk ırkının da dahil olduğu 4 farklı ırka ait devletlere sahip olabiliyorsunuz. Türk, Moğol, Pers ve Rus olmak üzere 4 farklı ırktan birini seçebiliyorsunuz. Her ırkın farklı güç alanları ve bu ırklara ait ayrı şehirlerde devletler var. (Örneğin Türklerin güçlü olduğu özellik; olağanüstü askeri yetenekleridir) Türklerin Orta Asya’da gözüktüğü gerçekçi ve zamanın detaylarını yansıtan haritalar kullanılmış. Bu da akıcı ve oynanabilme özeliklerinden dolayı oyunu eğlenceli kılıyor.

Sponsor Reklam

Geliştirilmiş savaş sahneleri sayesinde oyunu daha fazla hissediyorsunuz. Oyunu online oynarken yapılan savaşlarda kendi bireysel yeteneklerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Savaşırken sahip olduğunuz şehirlerde zırhlı savaş aletleri, mancınıkları geliştirip, kullanabilirsiniz. Böylece puanlarınızı arttırıp, sıralama da üst sıralara çıkabilirsiniz. İsteğinize göre farklı meslekler seçip bunlarda uzmanlaşıp, para kazanabilirsiniz. Savaş oyunu olmasının yanında oyunda çeşitli aktiviteler de yapıp, kazanç sağlayabilmeniz oyunda detaylıca işlenmiş ve oyunu cazip kılmış.

Oyundaki 4 farklı ırkı kısaca tanıyalım;

Türkler: Güçlü, kuvvetli, türemek anlamına gelen Türkler mecburi göçe maruz kalmışlardır. Ata topraklarına geri dönmek için savaşıp, krallık oluşturabilirsiniz. Türklerin en önemli özelliği olağanüstü askeri kuvvetleridir.

Moğollar: Çok geniş bir coğrafyaya yayılmışlardır. Bu topraklara hükmedebilir, sınırlarınızı genişletebilirsiniz. En önemli özelliği ordu sistemlerinin gelişmiş olmasıdır.

Persler: Köklü bir geçmişe sahiptirler. Bunun sonucunda zengin topraklarda yaşamaktadırlar. En önemli özelliği para güçlerinin olmasıdır. En büyük hayalleri Çin’i ele geçirmektir. Siz de bu amaçla bir Pers Kralı olabilirsiniz.

Ruslar: Sürekli çeşitli nedenlerle savaşmışlardır. Savaş konusunda ustadırlar. Hatta Cengiz Han, Avrupa’ya geçmek için hem Rus topraklarını uygun görmüş hem de Rusların savaş tecrübesinden faydalanmak istemiştir. Sizde Ruslara eski gücünü vermek için Ruslara iyi bir lider olabilirsiniz.

Oyunda 4 ırkın olmasının yanında 12 farklı sınıf bulunmakta. Şimdi de bunlardan sizin için kısaca bahsedelim;

Ateş Büyücüsü: Ateş elementi ve kutsanmış alev kullanır. Savaş anında hem yakın hem de uzak dövüşte kendilerini iyi derecede savunabilirler. Kullandığı büyü kalkanı ile savunmada oldukça etkili olurlar. Kullanabileceği tutsak büyüsü ile düşmanı etkisiz hale getirmekle kalmayıp, düşmanının özelliklerini kendisine alabilir.

Gardiyan: Gülle ve alaybozan tüfeği kullanır. Savaş anında genelde arka planda savaşırlar. Cengiz Han’ın Avrupa’yı fethederken ünlenmiş gizli silahlarındandır. Çevikliği sayesinde düşmanla karşı karşıya geldiğinde, hazırlıksız yakalanırsa hızlıca geriye doğru zıplayıp, kaçabilir. Uzun mesafeli daha güç olduğu için düşmanı böylece kolaylıkla öldürebilir.

Kahin: Büyü yaparak saldırır. Bunu elindeki asayla yapar. Saygı duyulan ve korkulan bir karakterdir. Doğaüstü güçleri olan kahinler, bir orduyu bitirecek kadar güçlüdür. Fakat savunmaları zayıftır. Bunun için saldırı anında iyi korunması gerekir.

Keşiş: Çakra gücü ve flama kullanır. Ruhsal yaratıklarla iletişime geçerek savaşır. Hem kendi ordusundakileri iyileştirir hem de savunmada önemli görevleri üstlenebilirler. Oyunda en çok tercih edilenlerdendir. Kullanabildiği güçler sayesinde, kuvvetli hayvanların gücünü kendisine alıp, düşmana fazlasıyla zarar verebilir.

Kılıç Ustası: Çift kılıç kullanır. Hızlı ve çeviktir. Bu özellikleri sayesinde istedikleri zaman istedikleri yerde bulunabilirler. Savaş anında düşmanla karşı karşıya, bire bir kaldığında düşmanın fazla şansı yoktur. Kısa mesafeli dövüşlerde uzmanlaşmışlardır.

Mızrakçı: Mızrak ve kalkan kullanır. Ordularına aşırı derecede bağlıdırlar. Son nefeslerine kadar savaşırlar ve dayanıklıdırlar. Savaşta kendilerini iyileştirebilirler, aynı zamanda savunmaya büyük destek verebilirler. Manevra kabiliyetleri yüksektir.

Okçu: Ok ve yay kullanır. Keskin nişancılıkları ile fark yaratırlar. Gizli tuzaklarıyla avlarını yüksek yüzdeyle vurabilirler. Hatta özel eğitilmiş kartalları ile yardım alıp, nokta atış yapabilirler. Hızlı ve çevik hareket eder. Tek noksanı yakın dövüşte güç değildir.

Şaman: Savaş davulu ve çekiç kullanır. En iyi iyileştirme gücüne sahiptir. Bir orduda en çok olması gerekenlerden biridir. Kendini korumak için gerektiğinde kurtlarından yardım alabilir.

Savaş Büyücüsü: Kitap ve tılsımlı asasını kullanır. Büyü konusunda uzmanlaşmışlardır. Zihin gücüyle düşmanını evcil hayvana bile dönüştürebilir. Büyü derecesi yeterli olduğunda en çok korkulması gereken karakterlerden biri olur.

Savaşçı: Kılıç ve kalkan kullanır. Savaş anında öncü birlik olarak kullanılabilirler. Yakın dövüşte uzmandırlar. Savaşta cansiperane, fedakarca savaşırlar. Dikkat çekip, arkadaşlarını uyarabilirler. Saldırı ve savunma güçlerinin yüksek olmasının yanında, çok iyi bir komutan olma özellikleri de vardır.

Suikastçi: Kısa ok ve arbalet kullanır. En uygun zamanı kollayıp, suikastlerini gerçekleştirirler. Görünmez olma özelliğini kullanıp, düşman birliklerine hatta liderlere kadar rahatlıkla sızabilirler. Hızlı ve çevik hareket edip, düşmanı etkisiz hale getirebilirler.

Tüfekçi: Keskin nişancı tüfeği ve özelleştirilmiş kurşun kullanır. En iyi uzun menzilli tüfeği kullanan tüfekçiler, Cengiz Han Avrupa’yı fethederken en etkili silahlardan biri olmuştur. Savunma ve saldırı özellikleri güçlüdür. En önemli özelliklerinden birisi de ölü taklidi yapıp, düşmanını şaşırtabilir.

Hız ve renk dağılımı oldukça gelişmiş olan, ayrıca yüz binlerce aktif kullanıcıya sahip olan “Cengiz Han 2” yukarıda anlattığımız bir çok özelliği sayesinde fark yaratan oyunlar arasına çoktan girmiştir. Hatta bir çok oyun severe göre en iyi online oyunlar arasında yukarı sıralardadır. Siz de Cengiz Han’ın sağ kolu olup, maceraya başlamak için “Cengiz Han 2 İndir – Kaydol” butonuna tıklamanız yeterli.

Cengiz Han 2 Kaydol

Oyunu indirdikten sonra, masaüstündeki Cengiz Han 2 yazan simgeye çift tıklayıp oyunu açmalısınız. Daha sonra Joygame’deki kullanıcı adı ve şifrenizi girmelisiniz. (eğer yoksa Joygame’in kendi sayfasından ücretsiz üye  olabilirsiniz) Giriş yaptıktan sonra, karakter ve ırk seçecek, yüz şekli,saç rengi ve adınızı yazıp karakter oluştur kısmına tıklayacaksınız. Oyun Türkçe olduğu için kolaylıkla oyuna başlayabilir ve ilerleyebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

The Third Age Kaydol – Oyna

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını sevenler için R2 Games firmasından oldukça iddialı ve oynaması keyifli bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.