DotNet Framework İndir

Birçok oyun, program .Net Framework programı olmadan çalışmamaktadır. Bu tür program ve oyunların çalışmasını için gerekli olan yazılım geliştirme platformu .Net Framework’un tüm sürümlerini bu yazıda sizlere sunuyoruz. Ayrıca nasıl kuracağınızı da detaylı olarak sizlere aktaracağız.

Sponsor Reklam

.Net Framework (Dotnet Framework) Nedir? Yazılımcılar için uygulama ve program yazmak için bir platform sunmaktadır. Öyle ki web tarayıcısından açılan bir uygulama olabileceği gibi sadece masaüstü bilgisayarlarda çalışan bir program da yapılabilir. Bu altyapı sistemi özellikle sunduğu kolaylıklarla oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Kolaylıkla web servisi açabilir, hazır library (kütüphaneler) sayesinde kolaylıkla program yada uygulamanızı geliştirebilirsiniz.

net framework indir

Bu platformu kullanan uygulama, program ve oyunlar bazen belli bir .Net Framework sürümü isteyebilir. Mesela bir oyun 4.5 sürümünü isterken, bir uygulama 2.0, bir program ise 3.5 sürümünü isteyebilir. Bu nedenle aşağıdaki indirme bağlantılarında tüm sürümleri sizlere sunuyoruz. Aşağıda yer alan butonlara tıkladıktan sonra açılan sayfada kırmızı “İndir” yazısına tıklayın. Bu bağlantıların hepsi orijinal “Microsoft” kurulumlarını indirmenizi sağlar.

Sponsor Reklam

.Net Framework 1.0 – 2.0 ve 3.5 hepsi için tek paket: DotNet Framework 3.5 İndir (Türkçe)

.Net Framework 4.0 paketi: DotNet Framework 4.0 İndir (Türkçe)

.Net Framework 4.5.2 paketi: DotNet Framework 4.5.2 İndir (Türkçe)

.Net Framework 4.6.1 paketi: DotNet Framework 4.6.1 İndir (Türkçe)

.Net Framework 4.6.2 paketi: DotNet Framework 4.6.2 İndir (Türkçe)

.Net Framework nasıl kurulur? Tüm Windows sürümleri yani Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 ve Windows XP için ve işletim sistemlerinin 32 ve 64 sürümlerinde kullanılır. Hangi sürümü istiyorsanız indirin ve 2 kez tıklayarak çalıştırın. Kurulum için yapmanız gereken tek şey “İleri” butonuna tıklamak. Otomatik olarak kurulum yapacaktır. Ayrıca kurulumdan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanızı öneririm.

Yeni paketler çıktığında yine burada sizlere sunacağımızı belirtelim ve ayrıca her türlü soru, sorununuzu bize aşağıdaki yorum kısımlarından iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.