Dungeon Blitz Kaydol

Dungeon Blitz; çeşitli yaratık ve ejderhalarla savaşabileceğiniz fantastik bir oyundur. Browser tabanlı, eğlenceli bir oyun olan Dungeon Blitz, internet üzerinden oynanabileceği gibi facebook üzerinden de oynanabilir. Şimdi bu eğlenceli oyunu biraz daha yakından tanıyalım.

Sponsor Reklam

Blue Mammoth’un yayınladığı Dungeon Blitz, MMORPG tabanlıdır. Eski oyun sevenler bilir; 2 boyutlu ekran özelliği kullanılarak oynanan oyun, kolay bir kullanıma sahiptir. Gayet akıcı bir oyundur. Oyunda yüzlerce sihirli öğe, binlerce canavar ve milyonlara varan karakterle karşı karşıya kalabilirsiniz. Oyundaki asıl amaç karşınıza çıkan canavarları alt edip, hazineye ulaşmaktır.

Oyunun multiplayer özelliği vardır. Böylece oyun daha eğlenceli hale geliyor ve birden fazla kişiyle aynı anda oynayabiliyorsunuz. Hatta isterseniz multiplayer özelliğinden takım oluşturabilirsiniz. Oyunun bir güzel tarafı da oyuna başladıktan sonra otomatik olarak kullanıcı hesabınız adına kaydeder. Daha sonra tekrar oyunu açtığımızda kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Sponsor Reklam

Kısaca oyun nasıl oynanır?

Kayıt olduktan sonra karakter ve sınıfınızı seçiyorsunuz. Ana hatlarıyla vücut şeklinizi (saç rengi, yüz şekli vb.) seçiyorsunuz. Veya oyunun sizin için otomatik olarak seçmesini istiyorsanız “randomize” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Oyunda 3 sınıf var. Bunlar; Paladin, Rogue ve Mage’dir. Şİmdi kısaca bu karakterleri tanıyalım;

Mage: Büyü özelliği olan karakterdir. Büyü özelliğini kullanıp canavarları kendi taraflarına çekebilirler, çeşitli elementleri büküp saldırırken kullanabilirler.

Rogue: Kısaca sinsi karakterdir diyebiliriz. Ellerinde birer hançer vardır. Çok sağlam yapıları yoktur. Bu nedenle pusu atma, gizlenme ve düşmanını sakat bırakma gibi özellikleri vardır.

Paladin: Cephede en önde yer alırlar. En sadık karakterdir diyebiliriz. Savaş anında kendilerini siper ederler. Bunu tank göreviyle yapabilirler. Birebir yakın dövüşte klasik bildiğimiz kılıç-kalkanlarıyla savaşırlar ve bu konuda uzmandırlar. Ayrıca şifa dağıtırlar.

Karakterlerinizi seçtikten sonra, biraz bekliyorsunuz. Görevler tanımlanacaktır. İlk görev w,a,s,d tuşuna basmak olacaktır. Sonraki görevlerde, gobinleri, ahtapotları vs. öldürüyorsunuz. Bu sırada yön tuşlarıyla kıvrak hareketlerde bulunarak gelen tehlikelere karşı kendinizi koruyabilir, kaçabilirsiniz. Böyle ilerleyerek amacımız en son hazineye ulaşmaktır. Zaten oyuna başlayınca, mantığını hemen kavrayacaksınız.

Dungeon Blitz 7

Çok hızlı ve akıcı olan Dungeon Blitz tamamen ücretsiz. Artık savaşma zamanı. Siz de Dungeon Blitz Oyna butona tıklayın, savaşmaya başlayın.

Dungeon Blitz Oyna

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

The Third Age Kaydol – Oyna

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını sevenler için R2 Games firmasından oldukça iddialı ve oynaması keyifli bir …

2 Yorumlar

  1. Güzel kardeşim o sondaki 3 harfli kelime yakışıyor mu hiç?

    Oyunun web sitesinde bir problem var, fakat facebook üzerinden oynanıyor ve açılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.