Evony Kaydol – Evony Oyna

Gerçek zamanlı strateji oyunları içerisinde özellikle Avrupa’da en çok oynanan oyunlardan birisi olan Evony tamamen ücretsiz olarak oynanabilinmektedir. Çağlar öncesinin savaşlarının canlandırıldığı bu oyunda sizde güçlü bir imparatorluk kurmak istiyorsanız bu yazımızı dikkatlice okumanızda fayda vardır.

Sponsor Reklam

Evony gerçek zamanlı çoklu oyunculu bir strateji oyunudur. Her strateji oyununda olduğu gibi bu oyunda da kaynaklar önemlidir. Odun, taş, demir ve tahıl olarak 4 ana kaynağın bulunduğu oyunda seviye atladıkça daha fazla kaynak binası yapabilirsiniz. Ayrıca güçlendirmeler ile üretiminizi artırabilir yada dünya haritasında bulunan vahaları ele geçirerek de üretim bonus üretim kazanabilirsiniz. Vahalar kaynak çeşitleriyle aynı şekilde farklılaşmakta ve daha çok bonus veren vahalar ele geçirilmesi daha zor olanlardır.

Oyunda kahraman sistemi bulunmaktadır. Kahramanların Atak, Siyaset, Zeka gibi özellikleri bulunmaktadır. Atak özelliği fazla olan kahramanlar savaşlarda, Siyaset özelliği yüksek olanlar şehir yöneticiliğinde ve Zeka özelliği yüksek olanlarda araştırma yapmada daha başarılıdırlar. Bu nedenle kahraman seçerken ihtiyacınıza göre seçim yapmanızda fayda vardır.

Sponsor Reklam

Birlik her strateji oyununda olduğu gibi bu oyunda da önemlidir. Birliğinize yakın bir yere kalenizi taşımanız mümkündür. Fakat bu taşıma işlemi birkez ücretsiz olarak yapıldığı için birliğinizi iyi seçmenizde fayda vardır. Oyunda asker, gözcü, işçi, mancınık, atlı vb. birçok çeşit asker bulunmaktadır.

Vergi toplayabileceğiniz, halkınızı mutlu etmeniz gerektiği bir oyun olan Evony en iyi strateji oyunlarından bir tanesidir. Özellikle Avrupa’dan onbinlerce oyuncunun onlarca sunucuda oynadığı bu oyunu sizde oynamak istiyorsanız aşağıda bulunan Evony Kaydol yazısına tıklayarak oyuna kayıt olabilirsiniz. Bu güzel oyunla güçlü bir imparatorluğun kurucusu olabilirsiniz.

Evony Kaydol

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

The Third Age Kaydol – Oyna

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını sevenler için R2 Games firmasından oldukça iddialı ve oynaması keyifli bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.