Facebook Hesabım Kapatıldı Nasıl Açabilirim

Özellikle 2. facebook hesaplarının başına gelen hesabın kapatılması bazen normal bir hesap ve kullanıcının başına da gelebilmektedir. Hatta bazen hiçbir hata yapmadığı halde kullanıcıların facebook hesapları kapatılmaktadır. Bu tür kapatmaların ana nedeni “sahte isim”dir. Gerçek adları farklı ve pek bulunmayan kullanıcıların başına gelen bu hatalar çok kolay bir şekilde düzeltilebilir. Kapatılan facebook hesabınızı açabilmenizin ilk adımı hesabınızın neden kapatıldığını bulmaktır. Facebook’ta kapatılan bir hesaba girmeye çalıştığınızda genellikle size hesabınızın nasıl kapatıldığı ve nasıl hesabınızı geri açabileceğiniz ile ilgili adımlar anlatılmaktadır. Elimizden geldiğince bu yazıda her türlü kapatma nedeni ve çözüm için yolları size sunacağız.

Sponsor Reklam

Facebook’a üye olurken aslında ciddi bir  kullanım sözleşmesini kabul etmiş oluyorsunuz. Bu sözleşmede yer alan bazı kuralları ihlal ederseniz, hesabınız direk kapatılır ve bir daha hiç açılmayabilir. Fakat bu tür ihlallerden birisini yapmış olma ihtimaliniz oldukça azdır. Şimdi bazı Facebook kurallarını liste olarak size sunuyoruz. Bu listeden hangisini ihlal ettiğinizi öğrenmeniz gerekmektedir.

Facebook Hesabım Kapatıldı Nasıl Açabilirim
Facebook Hesabım Kapatıldı Nasıl Açabilirim
  • Facebook yönetimi tarafından uyarıldığı halde uyarıyı görmezden gelerek hatayı tekrarlamak.
  • Diğer kullanıcıları taciz, reklam, tanıtım vb. rahatsız edici şekilde mesaj atmak, iletişim kurmaya çalışmak ve/ya diğer rahatsız edici hareketler ve davranışlar.
  • Gerçek bir isim kullanmamak, sahte isim kullanmak.
  • Başka bir kişiymiş gibi hesap açmak, bir kuruluşu ve/ya kurumu taklit etmek, taklit hesap açmak.
  • Facebook kullanıcı sözleşmesine aykırı paylaşımlarda bulunmak.

En çok hesap kapatma bu 5 madde nedeniyle olmaktadır. Hesabınız kapatıldı ise disabled@ facebook. com adresine bir e-posta göndermeniz gerekmektedir. Bu e-postayı İngilizce yazmanız gerekebilir. Eğer İngilizce probleminiz var ise size bu konuda da yardımcı oluyoruz. Aşağıda yer alan hazır mesajı göndermeniz gerekmektedir. Mesajı kapatılan Facebook hesabınıza ait e-postadan göndermeniz gerekmektedir.

Sponsor Reklam

“Hello Madam / Sir,

I’m newbie user at Facebook. I made a big mistake so you disabled my account.

I am so sorry because of this. Could you activate my account please?

I got this message “Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here.”

I promise to be more careful for Facebook rules. What can I do to activate my account?

Best Regards”

Adınızı ve Soyadınızı mesajın altına ekleyin. Adınız ve soyadınız kapatılan Facebook hesabınızda verdiğiniz şekilde olmalıdır. Eğer sahte isimden dolayı kapatıldı ise gerçek isminizi yazmanız gereklidir. Eğer gönderdiğiniz e-postaya rağmen hesabınız açılmadı veya bazı şeyler yapmanızı istiyorlarsa translate. google . com aracılığı ile mesajı Türkçeye çevirin ve anlatılanları yapmaya çalışın. Mesela isminizi değiştirmeniz istenebilir, hesabınız açılır açılmaz isminizi kimliğinizde yazdığı şekilde değiştirin. Yada tekrar aynı hatayı yapmamanız istenebilir, bu hata konusunda çok dikkatli olun. Hesabınız 2. kez kapatılırsa tekrar açılması mucizelere kalır. Eğer size gelen mesaj İngilizce ise ve anlamakta zorluk çekerseniz, yazının altında bulunan kısımdan bize gelen yazıyı yollayın size ne yapmanız gerektiği ile ilgili yardımcı olalım.

Sahte isim nedeni ile hesabınız kapatılmış ise Facebook sizden kimlik fotokopisini faks çekmenizi yada bilgisayardan resim olarak eklemenizi isteyecektir. Bu işlem tabi birçok kullanıcıyı tedirgin edebilir ve bu tedirginlikte haklıdırlar. Fakat anlatacağımız yöntem ile kimlik fotokopinizi yollarsanız herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Kimliğinizin isterseniz fotoğrafını çekip bilgisayarınıza aktarın, isterseniz tarayıcıdan kimliğinizi geçirin; paint gibi basit bir resim düzenleme aracı ile kimlik resminin yanında “Sadece Facebook isim doğrulama içindir” yazın. Bu ibare kimlik fotokopisinin başka bir yerde kullanılmasını engeller. Hatta bunu alışkanlık edinin, bankaya, telefon operatörüne kısaca kimlik fotokopisi isteyen herhangi bir yere verirken “Sadece …. içindir” yazın. Bu kişisel güvenliğiniz için çok önemlidir. Kimlik fotokopisini bu şekilde Facebook’a yollayarak yanlışlıkla sahte isim diyerek kapatılan hesabınız açılacaktır.

Kimlik Fotokopisi
Kimlik Fotokopisi Yollarken Dikkatli Olun

Facebook formu kullanarak kapatılan hesabı açma: Aşağıda yer alan Kapatılan Facebook Hesabını Açma butonuna tıklayarak form sayfasını açıyorsunuz. Form sayfasındaki bilgileri dikkatli bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.İlk önce Facebook hesabınıza girerken kullandığınız yada Facebook hesabı açarken kullandığınız e-posta adresini yazmalısınız. İletişim e-posta adresine de aynı e-posta adresini yazmanız kapatılan hesabınızın daha kolay açılmasını sağlar. Eğer o e-postayı artık kullanmıyorsanız bu bilgiyi “Ek bilgiler” kısmına yazmayı unutmayın. Kimliğinizde yazdığı gibi adınızı soyadınızı yazın, kimlikte yazan doğum tarihinizi girin. Kimlik doğrulama için yukarıda anlatıldığı şekilde kimlik resminizi ekleyin. Son olarak ek bilgiler kısmına kendi özel istek ve bilgilerinizi yazabileceğiniz gibi örnek olarak yazılmış olan “Hesabımı açarken gerçek bir isim ile açmam gerektiğini bilmiyordum. Lütfen hesabımı açın ve ben de hemen isim bilgilerimi güncelleyeyim.” mesajını kullanabilirsiniz. Eğer kapatılma nedeniniz farklı ise bu mesajı nedene göre değiştirebilirsiniz.

Kapatılan Facebook Hesabını Açma

Kapatılan facebook hesaplarının açılması biraz zor bir işlemdir. Bu nedenle size olabildiğince ayrıntılı bir yazı hazırladık. Fakat bu işlemle ilgili takıldığınız yerler olursa bize aşağıda bulunan yorum formlarını kullanarak soru ve sorunlarınızı iletmekten çekinmeyin. Sizlere yardımcı olmak için olabildiğince hızlı ve doğru bilgi sunmaya çalışıyoruz.

Facebook Hesabım Kapatıldı

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

TR Uzantılı Ücretsiz Eposta Nasıl Alınır

Ücretsiz eposta veren bir çok firma bu işi bıraktı ve piyasada sadece büyükler kaldı. Öyle …

153 Yorumlar

  1. Facebook hesabım kapatıldı kimlik yolluyorum fakat kimlik resmini PDF jpg PNG gif formatında yollayın diyor yapıyorum yine aynı şeyi diyor sebep nedir nasıl yapacağım kimlik resmini yollayamıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.