Facebook Sayfası yada Kullanıcısı Nasıl Şikayet Edilerek Kapatılır

Milyarlaca kullanıcısı olan Facebook’ta bazen sizi rahatsız eden bir Facebook sayfası yada kullanıcısı ile karşılaşmanız çok olasıdır. Bu yazıda bir sayfayı yada facebook kullanıcısını nasıl şikayet ederek kolayca kapatacağınızı anlatacağız.

Sponsor Reklam

İlk olarak bir Facebook sayfası nasıl şikayet ederek kapatılır bunu anlatacağız: Yapmanız gereken şikayet etmek istediğiniz sayfaya giriş yapmak. Sayfaya girdiğinizde “üç nokta” işaretine tıklayın ve “Sayfayı şikayet et” yazısına tıklayın. (Bu iğrenç sayfa tarafımızdan kapattırılmıştır)

Facebook Sayfasını Şikayet Et

Daha sonra önünüze açılan menüde “Bunun Facebook’ta olmaması gerektiğini düşünüyorum” yazısına tıklayın ve “Devam” diyin.

Sponsor Reklam
Facebook Sayfasını Şikayet Ederek Kapatma

Her sayfa için bu işlemler farklılık gösterebilir. Bizim şikayet ettiğimiz sayfa “İslam’ı ve Müslümanları” hedef aldığı için “Nefret Söylemi” seçeneğini seçiyoruz ve yine devam yazısına tıklıyoruz. Eğer PKK vb. terörist sayfaları şikayet edeceksiniz “Tehdit veya şiddet içeriyor…” seçeneği daha etkili olacaktır.

Facebook Sayfasını Kapatma

“Bir dine mensup olanlara” seçeneği işaretleyerek devam diyor ve son adıma geçiyoruz.

Facebook Sayfası Nasıl Şikayet Edilir

Bir sonraki aşamada “İncelenmesi için Facebook’a gönder” yazısına tıklayın. Artık sayfa şikayeti gerçekleşmiştir. Yapmanız gereken arkadaşlarınıza da aynı işlemleri yapması için sayfanın adını vermek yada bağlantısını göndermek. Arkadaşlarınızda bu şekilde şikayet ettiğinizde yeterli sayıda şikayet olduğunda “sayfa kapanacaktır”. Ne yazık ki “facebook sayfalarını” kapatmak çok zordur. Sayfalarda yorum yapmak, sayfayı beğenmek sayfanın kaldırılma ihtimalini azaltır. O yüzden bu tür sayfalara girip “küfür etmek” sadece sayfanın kapanmasını zorlaştırır.

Facebook Sayfası Nasıl Kapatılır

Bir facebook kullanıcısını da şikayet ederek hesabının kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Etrafta çok fazla sayıda “abuk subuk” yazılar yazan, küfür eden facebook kullanıcıları var. Bunlar “adam” olmadıkları için gerçek hesaplarıyla bu işi yapmazlar o yüzden hesaplarını kapatmak çok kolaydır. Sahte hesabı 1 kişinin şikayet etmesi yeterlidir.

İlk olarak kapatılmak istenen hesabın profil sayfasını açıyorsunuz. 3 nokta işaretine tıklayıp “şikayet et” tıklayın.

Facebook Hesabını Şikayet Ederek Kapatma

Daha sonra “Bu profili şikayet et” demelisiniz. Paylaşılan bir şeyi de yine burada ilk seçeneğe tıklayarak kaldırabileceğinizi unutmayın.

Facebookda Birini Şikayet Ederek Hesabını Kapatma

Bu sahte bir hesap” seçeneğini işaretleyip “Devam” diyorsunuz.

Facebook Sahte Hesaplar Nasıl Kapatılır

Son adım olarak ise “İncelenmesi için Facebook’a Gönder” yazısına tıkladığınızda hesap birkaç saat içinde kapanacaktır. (Sahte hesaplar konusunda facebook hemen ilgileniyor). Hesabın sahibi istese de (kimlik resmi istenecektir) hesabı kapatamaz.

Facebook Hesabı Şikayet ile Nasıl Kapatılır

Konuyla ilgili bize her türlü soru ve sorununuzu yorum kısmından iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

8 Yorumlar

  1. Çok faydalı oldu teşekkürler

  2. Mehmet rasih Gülgün

    Sayın facebook ytkilisi. Ben mehmet rasih Gülgün. Hesabımı neden kapattığınızı bilmiyorum..inceleme sonucu tekrar açmanızı rica ederim. Kötüye kullandığım birşey kural dışılık ve saygısızlık yoktur.Gönderdiğim fotoğraf sahte olmadığıma yeterli gelmedi ise video görüşmesi de yapabiliriz. Vaktiyle yanlışlıkla açtığım hesaplarımda binlerce arkadaşım var. Mümkünse bunların silinerek tek bir espta toplanmasını da rica ediyorum ..Cevabınızı bekliyorum. Saygılar

  3. Merhaba bir facebook sayfası kapattırmak istiyorum ücret mukabilinde benimle iletişime geçerseniz sevinirim.

  4. Asya Ask bu hesabin kapatilmasini istiyorum yalniş bilgiler paylasiyor kiz arkadasmin numaraaini paylasmis her kesde de ariyor lutfen kapatilsin bu sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.