Anasayfa / Yardım / Gmail Hesabına Bağlı Cihazlar Nasıl Kaldırılır

Gmail Hesabına Bağlı Cihazlar Nasıl Kaldırılır

Telefon değiştirdiniz, telefonunuz kayboldu, tabletiniz çalındı vb. her ne sebeple olursa olsun Gmail hesabınızla giriş yaptığınız tüm android cihazlar Google sistemlerinde tutulur. Google sistemlerinde tutulan bu cihazları kaldırmak istediğinizde yapmanız gerekenleri aşağıda ekran resimleri ile size anlatıyoruz. Güvenliğiniz için artık kullanmadığınız cihazları Gmail hesabınızdan kaldırmanızda fayda olduğunu unutmayın.

Sponsor Reklam

İlk önce Gmail hesabınıza bağlı cihazları nasıl görebileceğinizi anlatalım. Bunun için iki yol mevcuttur. Bir bilgisayardan Google Play’e girdiğinizde herhangi bir uygulama yada oyunda “yükle” dediğinizde hesabınıza bağlı tüm cihazlar listelenir. Ayrıca yine aşağıda yer alan Gmail Bağlı Cihazları Listele butonuna tıkladığınızda da açılan sayfada tüm cihazlar listelenir. Burada “düzenle” dediğinizde cihazların isimlerini “Takma Ad” değiştirebilirsiniz. Mesela aşağıda sağdaki resimde “Nox ve Node4” elle verilmiş isimlerdir. Yanlış cihazı kaldırmanızı da engellersiniz. Çünkü son kullanma tarihinden cihazları ayırt edebilirsiniz. Resimdeki 26 Mart 2017 tarihli olan daha önceden kullandığım Nox programına yaptığım girişten. Siz de bu şekilde ayırt edebilirsiniz.

Gmail Bağlı Cihazları Listele

Bağlı cihazları düzenleyip isim verdikten sonra sıra geldi kaldırmaya. Bunun için aşağıdaki Gmail Bağlı Cihazları Kaldırma butonuna basın. Açılan sayfanın ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olacaktır. Burada bilgisayarlar da gözükür fakat onları kaldıramazsınız. Cep telefonu ve tabletleri kaldırmak için ise üzerine tıklayın.

Sponsor Reklam

Gmail Bağlı Cihazları Kaldırma

Gmail hesabınıza bağlı cihazlaı kaldırma

Telefon yada tablete tıkladığınızda cihaza ait son giriş bilgileri, nereden girildiği vb. birçok bilgi gelir. Burada “Kaldır” butonuna tıklayarak cihazın Gmail hesabınızla ilişkisini kesebilirsiniz. Tekrar bağlantı kurmak için ise cihazda Gmail hesabınıza şifrenizle giriş yapmanız yeterlidir.

Google Play Bağlı Cihazları Kaldırma

Konuyla ilgili soru ve sorunlarınız için aşağıdaki yorum kısmından destek isteyebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Zyxel P1302 t10d Teknik Özellikleri

Günümüzde her evin olmazsa olmaz teknoloji cihazlarından birisi olan “modemler” ile ilgili tanıtımlara ve bilgi …

3 Yorumlar

  1. Her şeyi uyguladım kaldır seçeneği çıkmıyor, cihaz kayboldudan sildim, güvenilir cihazları sıfırladım. Ama hala 2 yabancı cihaz duruyor. Şifremi defalarca değiştim ama gün içinde bakıyorum o yabancı cihazlar için şu kadar dakika önce senkronize edildi diyor. :/ Bunu halledebilecek çözüm yolu nedir?

    • Diğer cihazları kaldır seçeneği yoksa “sıfırla” diyerek ilerleyebilirsin. Bu cihazlardaki tüm veriler, fotolar, numaralar, videolar vb. gider. Karşı tarafa biraz kötülük etmiş olursun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.