Google Çeviri İndir – Google Çeviri Nasıl Kullanılır

Dünyanın teknolji devi Google’ın “translate – çeviri” hizmeti 90 dilde hizmet vermektedir ve bu sayı sürekli artmaktadır. Web üzerinden yani bilgisayarda internet üzerinden de kullanılabilen bu hizmet artık akıllı telefonlarda ve cep telefonlarında da kullanılmaktadır. Oldukça basit bir kullanımı olan uygulama ve web hizmeti olan Google Çeviri’yi ( Google Translate) nasıl kullanacağınızı da ekran görüntüleri ile sizlere bu yazıda anlatacağız. Ayrıca uygulamanın her türden akıllı telefon için indirme bağlantıları da yine yazı içerisinde yer almaktadır.

Sponsor Reklam

Google çeviri nasıl kullanılır? Bu sorunun cevabını ilk olarak web hizmeti olan translate-google.com adresi için size vereceğiz. Google bu hizmetine ulaşmak için aşağıda yer alan Google Çeviri butonuna tıklayın. Açılan sayfada aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü elde edeceksiniz. Burada çevirmek istediğiniz metni sol kutucuğa  yazıp (yada yapıştırıp), hemen üstünde yer alan dil kısmından metnin hangi dile ait olduğunu seçiyorsunuz. Daha sonra sağ tarafta hangi dile çevrilmesini istiyorsanız o dili seçiyorsunuz. Ekran görüntüsünde Türkçe olan bir metnin İngilizce’ye çevrilmesi örnek olarak verilmiştir. Metni yazdığınızda anında çeviri çalışmaya başlamaktadır. İşte Google çeviriyi bilgisayardan, internet üzerinden kullanmak bu kadar kolaydır. Eğer bilgisayarınızda mikrofon var ise isterseniz konuşmanızı da başka bir dile çevirebilirsiniz.

Google Çeviri Sayfası

Google Çeviri Bilgisayardan Nasıl Kullanılır
Google Çeviri Bilgisayardan Nasıl Kullanılır

Hizmetin uygulamasını ise cihazınızda tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Web hizmetinde olduğu gibi oldukça kullanımı kolaydır. Akıllı telefonların hemen hemen hepsinde mikrofon desteği olduğu için konuşmanızı başka bir dile çevirebilir ve çevrilen konuşmasını o dilde dinleyebilirsiniz. Üstelik çektiğiniz bir fotoğraftaki metni dahi çevirme özelliği bulunmaktadır. Bu imkanlar ile dilinizi bilmediğiniz bir ülkede hiç sorun yaşamadan gezebilir, insanlarla Google çeviri uygulaması sayesinde kolay ve etkili bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Bu Google hizmetini kullanmak için yapmanız gereken aşağıda bulunan Google Çeviri indirme butonlarından cihazınıza uygun olana tıklamaktır. Uygulamayı kolay bir şekilde indirip, yükleyebilirsiniz. Unutmayın uygulamayı çevrim dışı olarak (yani internet gerekmeden) da kullanabilirsiniz.

Google Çeviri İndir – Anroid   Google Çeviri İndir – iOS   Google Çeviri İndir – Blackberry   Google Çeviri İndir – Windows Phone

Uygulamayı yada web hizmetini kullanırken yaşadığınız problemleri bize yazının altında bulunan yorum kısmından sorabilirsiniz.

Google Çeviri İndir
Google Çeviri İndir
Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Exxen Kaydol

Exxen İndir – Kaydol

2000 yılında bundan 20 sene sonra televizyonlar akıllı cihazlara dönüşecek ve televizyonu bir kanalı açıp …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.