Han Savaşları Kaydol – Oyna

Tüm dünyada sevilerek oynanan orijinal adı Khan Wars olan Han Savaşları, tarayıcı üzerinden oynayabileceğiniz MMO Strateji ve Savaş oyunudur. Orta Çağ döneminde geçen oyunda 11 ırk arasından seçim yapıp, ülkenizi hem  ekonomi hem de ordu açsından geliştirip savaşlara katılıyorsunuz. Ücretsiz ve Türkçe dil desteğiyle XS Software tarafından yayınlanan Han Savaşlarına kayıt olup oynamak için yazımızın sonundaki Han Savaşları Kaydol – Oyna butonuna tıklayabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Han Savaşları Nasıl Oynanır? Herhangi bir yüklemeye gerek kalmaksızın, online olarak tarayıcınız üzerinden oynayabildiğiniz Han Savaşları’nda milyonlarca oyuncu arasında yer alıp, savaşma imkanı bulacaksınız. 11 farklı ırkın bulunduğu oyunda, Orta Çağ döneminde bir lider durumunda oluyorsunuz. Oyuna başladığınızda sizi bir yardımcı karşılıyor. Yardımcı sayesinde örneğin kale yapımını hemen öğrenebilirsiniz. En başta küçük bir şehir ile başladığınız oyunda, bölümleri geçtikçe sahibi olduğunuz şehri ekonomik ve askeri açıdan geliştirmeye başlıyorsunuz. Ekonomik açıdan gelişmek için demir madeni, altın madeni, oduncu kampı ve çiftlik gibi kısımları işlemeniz gerekiyor. Böylece ekonomik açıdan gelişecek ve daha güçlü bir ordu kurup, düşmanlarınızı yenebileceksiniz.

Han Savaşları Yardım? Oyunda 11 ırkın yanında 13 farklı yetenek, 11 özel ünite, 16 farklı kuşatma ve savaş ünitesi gibi oldukça geniş bir içerik sizleri bekliyor. Ayrıca oyunda birbirinden zevkli 260’dan fazla görev bulunuyor. Bu görevleri yaptıkça hesabınızı geliştirebilir, ödüller kazanabilirsiniz. Eğer oyuna yeni başlamış acemi seviyesindeyseniz, oyunu daha iyi kavramanız ve düşmanlarınıza karşı başarılı olmanız için bu görevler çok önemlidir. VIP, ordu, kaynak, AP, item gibi ödüller kazanabileceğiniz görevlerin neler olduğunu görmek için kahraman portresinin altındaki parşömen üzerine tıklayarak görevleri öğrenebilirsiniz. Görevlerin bitirilmesi oyunda şart koşulmamış fakat örneğin kalenizi nasıl geliştireceğinizi öğrenmek için bu görevlerde altın değerinde bilgileri bulabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Han Savaşları Kaydol? Han Savaşları oynamak için yapmanız tek gereken işlem oyuna kaydolmak. Yazımızın sonundaki Han Savaşları Kaydol – Oyna butonuna tıkladıktan sonra bir pencere açılacak. Açılan bu penceredeki “Kullanıcı Adı, Parola ve E-mail” kısımlarını doldurup “Kayıt” butonuna tıkladığınızda artık bir kullanıcı kaydınız bulunmuş oluyor. Bu kullanıcı adınızla Han Savaşları oyununu oynamaya başlayabilirsiniz.

Han Savaşlarındaki başarınızda ve orduyu geliştirmenizde ekonomik kaynakların önemli olduğunda bahsetmiştik. Oyunda Altın, Demir, Odun ve Gıda temin edilmek üzere kurulmuş 4 çeşit kaynak vardır. Ayrıca daha fazla gelir elde etmek için binalar ve üniteler geliştirebilirsiniz. Ekonomik kaynakları nasıl elde edebileceğinize kısaca bakacak olursak; örneğin maden kaynaklarında işçi kiralayarak üretim yapabilirsiniz. Kaynaklarınızı transfer edip gelir elde etmek içinse tüccarları kullanabilirsiniz. Düşmanınızı yendiğinizde ya da ona ait kale veya kamp ele geçirdiğinizde oradaki kaynakları çalabilirsiniz. Günlük olarak yayınlanan hediyeler kısmına girerek bonus madenler kazanabilirsiniz. Eğer yeterli paranız varsa ileriye dönük yatırım için kaynaklar satın alabilirsiniz. Tanrıları memnun etmek için törenler düzenlerseniz ekstra kaynaklar elde edebilirsiniz.  Ve tabi doğal olarak başarı elde ettiğinizde otomatik olarak bir miktar kaynak elde edersiniz.

Oyunun ekonomik kaynaklar bölümünde 2 adet olmak üzere Özel kaynak vardır. Bunlar Nüfus ve Sadakattir. Nüfus; ordu yetiştirmek ve binalar için gereklidir. Nüfus arttırmak için evleri geliştirmeniz gerekmektedir. Bu nüfusla işçiler oluştururp, binalarınızı ve kaynaklarınızı geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda ordu için de önemli olan nüfus, ordunuzu büyütüp geliştirmenizde pay sahibidir. Bir diğer Özel kaynak olan Sadakat ise; halkınızın size karşı duyduğu güvendir. Sadakat derecesi yapacağınız seferin ne kadar uzaklıkta yapılabileceğini gösterir. Her 1000 sadakat puanı için sefer zaman aralığı 1 saattir. Bu seviye 3000’in altına düştüğünde sefer iptal olur ve ordu geri döner. Eğer bu seviye sıfır olursa kale kolaylıkla düşman tarafından ele geçirilebilir. Bunun için bu seviyeye dikkat etmeniz fayda vardır.

Han Savaşlarında bulunan 11 ırkın hepsinin kendine has özellikleri ve üstünlükleri bulunuyor. Şimdi de ırklar (uluslar) ve özelliklerinden sizlere kısaca bahsedelim;

-Türkler: Osman Bey dönemindeki Koyunhisar Savaşı’ndan sonra başlayan macerada Türklerin %20 büyük kargo kapasitesi ve daha güç sura sahip olma bonusu bulunmaktadır. Özel yetenekli askeri ise Yeniçerilerdir. Şans yeteneğine bonus verilir.

-Britanyalılar: Ekonomik olarak zengin olan bu ulus %25 daha fazla sığınak kapasitesine sahiptir. Özel üniteleri Davulcu olup liderlik yeteneğine bonus verir.

-Bulgarlar: Altın açısından zengin olan Bulgarlar %20 daha fazla kule kapasitesi ve daha güç sur özelliğine sahiptir. Özel ünitesi Tangra Rahibi olan ulus iyileştirici yeteneğine bonus verir.

-Bizanslılar: %25 daha fazla sığınık kapasitesi olan Bizanslılar savaş alanında zorlu bir rakiptir. Özel ünitesi Rahip olup savaş sonrası deneyim miktarını arttırabilir.

-Franklar: Çok kurnaz olup %25 daha hızlı özel birim eğitme yeteneğine sahiptirler. Özel ünitesi Baltalı Savaşçı olup savaşçı yeteneğine ödül verir.

-Almanlar: Kale gelişimi ve savaşta oldukça iddialı olan Almanlar %25 daha fazla sığınak kapasitesi özelliğine sahiptir. Özel ünitesi Tevtonya Şövalyesi olup savaşçı yeteneğine bonus verir.

-Gotlar: %20 daha güçlü sur kapasitesine sahip olan Gotlar sürprizlerle doludur. Özel ünitesi Huskarl olup savunma yeteneğine bonus alırlar.

-Japonlar: Gizlice saldırma konusunda uzman olan Japonlar %20 daha hızlı tüccar ve yürüyüş iznine sahiptir. Özel ünitesi Samuraylar olup ekstra bonus almazlar fakat düşman ünitelerini başaırlı bir şekilde kendi taraflarına çekebilirler.

-Litvanyalılar: Savaş ve yağmalarla tanınan Litvanyalılar bu özelliği ile %25 daha fazla rakibin sığınağındakileri çalma özelliğine sahiptir. Özel ünitesi Komutan olup süvari yeteneğine bonus verir.

-Moğollar: Sürpriz saldırılarla düşmanı bozguna uğratan Moğollar %20 daha fazla düşman suruna zarar verebilir. Özel ünitesi Cengiz Han koruması olup kaşif yeteneğine bonus verir.

-Persler:Surları güçlü olan Persler %20 daha fazla sefer yapabilme özelliğine sahiptir. Özel ünitesi Kamangir olup okçu yeteneğine bonus verir.

-Ruslar: Hücum gücü yüksek olan Ruslar düşman surlarına %20 daha fazla hasar verebilirler. Özel ünitesi Yıkım Kulesi olup kuşatma yeteneğine bonus verir.

Online strateji alanında oldukça başarılı bir oyun olan Han Savaşları’nı denemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Ayrıca oyunun Türkçe dil desteğiyle beraber olması oyuna hemen ısınmanızı ve anlamanızı sağlayacaktır. Siz de Han Savaşları’na ücretsiz kayıt olup, oynamak için aşağıdaki Han Savaşları Kaydol – Oyna butonuna tıklamanız yeterlidir.

Han Savaşları KAYDOL-OYNA

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

The Third Age Kaydol – Oyna

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını sevenler için R2 Games firmasından oldukça iddialı ve oynaması keyifli bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.