Hotmail Şifresi Nasıl Değiştir

Çalınan hesap sayısı arttığı için yani hack olayları çok fazla gerçekleştiğinden Microsoft parola değiştirme işlemlerini oldukça zorlaştırdı. Hesap güvenliği için aslında oldukça önemli olan bu değişiklikler kullanıcıları oldukça zorlamaktadır. Bu yazımızda sizlere Hotmail şifre değiştir işlemi nasıl yapılır, parolanızı nasıl yenileyebilirsiniz anlatacağız. Ekran görüntülerini dikkatlice takip eder ve yazılanları adım adım takip ederseniz siz de kolaylıkla Hotmail parolanızı değiştirebilirsiniz.

Sponsor Reklam

İlk olarak yapmanız gereken hotmail hesabınıza giriş yapmaktır. Giriş yaptığınızda yukarıda sağ üstte isminizin hemen yanında fotoğrafınıza tıklayın ve açılan menüde “hesap ayarları” kısmına gelin. Aşağıdaki ekran görüntüsünde bu işlemi nasıl yapacağınız gösterilmiştir.

Hotmail Parola Değiştirme
Hotmail Parola Değiştirme

Yeni bir sekme yada pencere açılacaktır. Açılan pencerede sağ tarafta “Güvenlik ve parola” kısmına tıklayın. Microsoft’un değişlik yaptığı kısım işte burada başlamaktadır. Güvenlik kısmına girmek istediğinizde sizden “Hesabınızı korumamıza yardımcı olun” şeklinde bir istekte bulunmakta ve kayıt esnasında verdiğiniz e-posta adresini istemektedir. Bu e-posta adresini bilmiyorsanız yada hatırlamıyorsanız işiniz zorlaşmaktadır. E-posta adresini bilmeyenler için yazının altında alternatif olarak neler yapabileceklerini anlattık. Kayıt sırasında verdiğiniz e-posta adresini yazdıktan sonra ileri butonuna tıklayın.

Sponsor Reklam
Hotmail Şifre Değiştirme
Hotmail Şifre Değiştirme

Diğer e-posta adresinizi açarak oraya gelen güvenlik kodunu almanız gerekmektedir. Aşağıdaki gibi bir e-posta almanız gerekmektedir. Güvenlik kodunu kopyaladıktan sonra yada e-posta içinde bulunan Parolanızı değiştirin yazısına tıklayarak işlemimize devam edebiliriz.

Hotmail Güvenlik Kodu nedir
Hotmail Güvenlik Kodu

Parola değiştir bağlantısını açtığınızda direk olarak güvenlik kısmına girmiş olursunuz. Aşağıdaki ekran görüntüsüne sahipken en yukarıda bulunan “Parola Değiştir” yazısına tıklayın. Bu sayfa hakkında biraz daha bilgi vermek gerekirse sadece şifrenizi değil, hesabınız güvenliği ile ilgili de birçok değişiklik yapabildiğinizi görebilirsiniz. İkinci e-postayı kaldırabilir yada bir başka e-posta adresi ekleyebilirsiniz. Ayrıca telefon numarası değiştirebilir yada ekleyebilirsiniz.

Hotmail Parola Değiştir
Hotmail Parola Değiştir

Artık son adımdasınız. Eski parolayı yazdıktan sonra yeni parolanızı iki kez girmeniz gerekmektedir. Alanları doldurduktan sonra ileri diyerek Hotmail şifre değiştirme işlemini bitirmiş olursunuz.

Hotmail Şifre Değiştir
Hotmail Şifre Değiştir

İkinci e-posta adresi olmayanlar yada hatırlamayanlar için alternatif iki yöntem vardır. Bunlardan bir tanesi kayıt sırasında cep telefonu verenler içindir. Cep telefonuna kod isteğinde bulunarak yukarıdaki işlemlerin aynısını yaparak Hotmail parolanızı değiştirebilirsiniz. Yada kayıt esnasında “kod” aldıysanız bu kod ile de şifrenizi değiştirebilirsiniz. Eğer bu yöntemlerden hiçbirini yapamıyorsanız “şifrenizi” değiştirmeniz oldukça zordur. Yeni bir e-posta adresi almanız daha olay olacaktır. Aklınıza takılan, yapamadığınız yerleri aşağıda bulunan Yorum Gönder kısmından bize sorabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.