HouseCall İndir – Trendmicro Ücretsiz Virüs Temizleme Aracı

Antivirüs firmalarının öncülerinden birisi olan Trend Micro’nun tamamen ücretsiz olarak sunduğu virüs temizleme aracı olan HouseCall oldukça başarılı virüs yakalama oranına sahiptir. Bu program ile var olan antivirüs programınızı kaldırmadan virüs taraması yapabilir, var olan antivirüs programınızın yakalayamadığı virüsleri temizleyebilir ve cihazınızı daha güvenli kullanabilirsiniz. İşinizi sağlama almayı seven bir bilgisayar kullanıcısı iseniz farklı şirketlerin ürünlerini kullanmakta fayda vardır. Örnek olarak Nod32 antivirüs programı kullanırken Trendmicro’nun HouseCall’ı ile bilgisayarda virüsler için tarama yapabilirsiniz. Unutmayın her şirketin kendine has artıları ve eksileri vardır.

Sponsor Reklam

Yukarıda bulunan HouseCall indirme bağlantısını kullanarak aracı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. HouseCall nasıl kullanılır ve virüs temizleme nasıl yapılır öğrenmek için yazımızı dikkatlice takip etmelisiniz. Aracı çalıştırdığınızda size kullanıcı sözleşmesi penceresi açılacaktır. Burada “I accept…” seçeneği işaretlendikten sonra “Next” butonu ile devam ediyoruz. Eğer işletim sisteminiz 64 bit ise aşağıda bulunan HouseCall 64 Bit İndir butonunu kullanmalısınız.

HouseCall 64 Bit İndir

Trend Micro HouseCall Nasıl Kullanılır
Trend Micro HouseCall Nasıl Kullanılır

Karşımıza tarama seçeneklerinin de olduğu bir pencere açılacaktır. Burada “Settings” kısmına tıkladığımız da tam tarama, sistem taraması vb. seçeneklerden size uygun olanı seçebilirsiniz. Seçiminizin bittikten sonra “Scan” butonu ile virüs tarama işlemine başlayabilirsiniz.

Sponsor Reklam
Trend-Micro-HouseCall-İndir-2
Virüs Temizleme Başlatma

Tarama bittiğinde bulunan zararlı yazımlar ve tehlikeli uygulamalar rapor olarak size sunulacaktır. Burada bulunanları dikkatlice inceleyerek zararlı yazılım ve virüs olmadığını düşündüklerinizi işaretlerini kaldırın. Daha sonra bulunanları remove butonu ile temizleyebilirsiniz. Bu süreçte bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Ücretsiz olarak sunulan bu virüs temizleme aracını bilgisayarınızda kullanmaktan çekinmeyin.

Ücretsiz Virüs Temizleme Aracı
Ücretsiz Virüs Temizleme Aracı
Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.