Instagramda Gönderi Gizleme Nasıl Yapılır

Popüler cep ve tablet uygulaması Instagram’ı kullanırken takıldığınız sorulara da cevap vermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda size gönderileri nasıl gizleyeceğinizi ekran görüntüleri ile anlatacağız. İlk olarak cep telefonunuzdan uygulama giriş yapmanız gerekmektedir. Bu işlemi Instagram’ın resmi internet sitesinden yani bilgisayar üzerinden yapmanız mümkün değildir. Ama isterseniz bilgisayardan Instagram kullanmak için gerekli işlemleri anlattığımız yazımızdan faydalanabilirsiniz. Bilgisayardan bu işlemi ancak programla Instagram’a bağlanarak yapabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Instagram menü yapısında değişikliğe gittiği için sizler için yazımız güncellendi. İşlemi adım adım anlatıyoruz, eğer takıldığınız bir yer olursa yazının altında bulunan yorum formlarını kullanarak bize iletebilirsiniz. Uygulamayı açtıktan sonra profil sayfanızı açıyorsunuz. Aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü elde edebilirsiniz. Profil sayfanıza girdiğinizde burada en üstte yer alan “3 nokta üst üste” tıklayın.

Instagram Hesabı Nasıl Gizlenir
Instagram Hesabı Nasıl Gizlenir

Açılan pencerede aşağı doğru indiğinizde “HESAP” menüsünde “Gizli Hesap” yazısının yanında bulunan butonu sağa doğru çekerek gönderileri gizleyebilirsiniz.

Sponsor Reklam
Instagram Hesabını Gizlemek
Instagram Hesabını Gizlemek

Bu işlemin tersini de yine aynı şekilde yapabilirsiniz. Instagram’da gizli gönderilerinizi açmak, yani hesabınızı tekrar görünür yapmak için “Seçenekler” menüsüne tekrar gelerek “Gizli Hesap” ayarındaki butonu sola çekerek Instagram hesabınızı açık hale getirebilirsiniz.

Instagram ile ilgili takıldığını her konuda sitemizde yardım yazıları bulunmaktadır. Eğer sorununuzla ilgili daha bir yazımız yayınlanmadı ise bize sorularınızı yorum ekle kısmından iletebilirsiniz. Sorunuza en kısa sürede cevap verilecek, hatta sorunuzla ilgili ekran görüntülü yardım dokümanı hazırlanacaktır. Her konuda her zaman indirkaydol olarak sizlerin sorularına çözüm olmaya devam edeceğiz.

Instagram

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Orijinal Windows 7 Tüm Sürümler İndir

Bildiğiniz gibi sizlere her konuda yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu yazıda sizlere direk Microsoft’un sitesinden tamamen …

8 Yorumlar

  1. Gönderileri gizle butonu çıkmıyor yardım..

  2. Ben de böyle bi secenek yok ?

  3. Seda Hanım ekran resimlerini yenileyerek yazıyı güncelledik. Instagram menü yapısını değiştirmiş bu nedenle bulamamışsınız.

  4. Bilinmedikler

    Hocam cok güzel anlatmışsınız herşeyi ama benim bir sorum olacak şimdi aram kısımında bildiğimiz üzere herkesin arama kısmının altında bir önerilenler ve birde yakında arananlar var önerilenleri gizlemek icin üstüne basılı tutugumuzda gizle diyor ama bu gizlenen yeri geri acamıyoruz.Ayrıca acmak önemli degil o kişiyi eger arama yapıyorsak yakında aradıklarımızda görünmüyor.Şöyle bir örnekle netleştiriyim. Arama kısmının altında önerilenlerde 1 kişi var ve biz bu kişi eklemedik. Bu kişiyi orda görünmesindiye veya yanlışlıkla üstüne baslı tutarak gizledik.Gizlediğimiz kişiyi Arama yaptık profiline girdik baktık.Ama aranan kismında arama yaptıgım bu profil görünmüyor.Ben Arama yaptıgım o kişinin arama kısmında görünmesini isityorum ne yapmak gerekli yardımcı olurmusunuz.

  5. Merhabalar.Instagramda ana sayfamda arkadaslarimin paylaştığı gönderiler çıkmıyor.sadece takip.ettigim sayfalarin gonderileri.cikiyor sebebi ve çözümü nedir simdiden tesekkurler.

    • Instagram’ın çalışma prensibi bu zaten. Takip etmediğin kişilerin gönderisi çıkmaz!

  6. Merhaba ; benim öğrenmek istediğim takipçimden bazı fotograflarimi gizleye bilir miyim? Böyle bir uygulama var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.