Internet Explorer İndir

Microsoft’un internette gezinmek için hazırladığı programın adı Internet Explorer’dır. Kısaca IE olarak adlandırılan bu program internet tarayıcıları içinde en eskilerden birisidir.

Sponsor Reklam

Özellikle IE 7 ve öncesinde çok eleştirilen Microsoft IE8 ile birlikte beğeni almaya başlamıştır. İlk yıllarında Netscape Navigator ile sürdürdüğü rekabette işletim sistemleriyle kazanan Microsoft, açılan davada milyar $ lık tazminat bedeli ödemek zorunda kaldı. Windows işletim sistemlerinde otomatik olarak IE nin kurulu gelmesi ve masaüstüne atılmasından dolayı aldığı bu ceza Microsoft’a çokta dokunmadı diyebiliriz.

 

İlerleyen yıllarda ise karşısına çok daha zorlu bir rakip Mozilla Firefox  çıktı. Açık kodu ile tüm dünyanın beraber geliştirdiği bir program olan rakibiyle baş etmekte zorlanmıştır. Yenilikler ve güvenlik alanlarında büyük başarılar gösteren rakibi IE’nin çok sayıda kullanıcı kaybetmesine yol açmıştır. Tabi burada Microsoft’un IE sürümlerinin gerçekten kötü olması da büyük bir etkendir. Örnek vermek gerekirse, IE’ye kendi firmasına ait işletim sisteminde (Xp, 98) Java eklentisi yüklendiğinde bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekiyordu. Fakat Firefox yeniden başlatmaya gerek kalmadan sadece tarayıcıyı açıp kapatarak eklentiyi algılıyor ve çalıştırıyordu. Bu ve bunun gibi birçok olay IE’nin yıllarca kullanıcı kaybetmesine neden oldu.

Sponsor Reklam

IE 8 ve sonrası sürümlerde birçok yenilik getirmesine, büyük ölçüde hızlanmasına ve güvenlik açıklarını kapatmasına rağmen kaybettiği kullanıcıları geri kazanamadı. Üstüne birçok rakibin Chrome, Opera ve Yandex gibi piyasaya çıkmasıyla eski gücüne kavuşamadı.

Windows Xp kullanıcıları şuan sürüm olarak en fazla IE8 sürümünü kullanabilmektedirler. Kullanıcıların IE’nin daha üst sürümlerini kullanabilmeleri için Windows Vista, 7 veya 8 işletim sistemlerine sahip olmaları gerekmektedir. Bu nedenle size XP kullanıcıları için ayrı, IE’nin son sürümü için ayrı indirme bağlantıları vereceğiz.

Windows XP için Internet Explorer İndir

Windows Vista, 7 ve 8 için Internet Explorer İndir

Windows Vista, 7 ve 8 için  32 Bit Internet Explorer 11 İndir

Windows Vista, 7 ve 8 için  64 Bit Internet Explorer 11 İndir

Internet Explorer kullananlar uzun süredir 12 sürümünü beklemektedir. Windows 10 ile beraber geleceği düşünülmektedir. Çıktığı anda sitemizden indirebilirsiniz.

Internet Explorer’ın güzel reklamı ve mükemmel müziği!

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Rar ve Zip Kırma Programı İndir

Başa bela olan olaylardan birisi indirdiğiniz bir rar, zip, ace dosyasının şifreli olmasıdır. İndirdiğiniz sitede …

1 yorum

  1. Internet Explorer 11 indirdim, oldukça memnunum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.