İstanbul Kıyamet Vakti İndir – Kaydol

MMORPG (çok oyunculu online oyun) türünde ilk Türk yapımı olan İstanbul Kıyamet Vakti oyununda, İstanbul’un üzerine çökmüş olan karanlığı aydınlatmaya çalışacaksınız. Ücretsiz olarak Sobee oyun firması tarafından yayınlanan oyunda İstanbul’un tarihi mekanları dahil İstanbul’da geçen bir maceraya atılacaksınız. Siz de bu Türk yapımı aksiyon dolu maceraya kayıt olup, oyunu indirmek için yazımızın sonundaki İstanbul Kıyamet Vakti İndir ve İstanbul Kıyamet Vakti Kaydol – Oyna butonlarına basmanız yeterlidir. Ayrıca yazımızın devamında oyundaki sınıflar ve önemli unsurlar hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Sponsor Reklam

İstanbul Kıyamet Vakti Nasıl Oynanır? Oyunun en dikkat çeken özelliği İstanbul’da gerçekleşmesidir.  Oyun başında,maceraya Yeni Camii önünden başlayacaksınız. Buradan çıkıp Mısır Çarşısı’nda gezebilir, Galata Köprüsünde dolaşabilirsiniz. Oyunda çeşitli sınıflar arasından seçim yapıp, karakter yaratarak oyuna başlayacaksınız. Bu seçtiğiniz karakterlerle kötü amaçlı yaratıklara karşı savaşacak, sizlere verilen çeşitli görevleri yerine getirmeye çalışacaksınız. Bu görevleri yerine getirdiğinizde deneyim puanları kazanacak ve bu deneyim puanlarıyla karakterinizi daha yetenekli hale getirebileceksiniz. Ayrıca bu puanlarla yeni eşyalar ve kıyafet alarak karakterinizi güçlendirebilirsiniz.

İstanbul Kıyamet Vakti Yardım? Oyunda çeşitli meslek gruplarını çalıştırıp, ekonomik olarak güçlü olmanız önemlidir. Bu ekonomik güç ile gruplarınızı daha çeşitli asker ve kuvvetli hale getirebilirsiniz. İstanbul’da kötü amaçlı yaratıkların istilası sonunda karanlık dönemden aydınlık döneme geçme amacıyla savaşacağınız oyunda ilk olarak Karakter Oluşturma bölümüyle karşılaşacaksınız. Bu bölümde İstanbul’dan bir sokak görüntüsü bulacaksınız. Bu görüntü üzerindeki bölgede yeni karakter oluşturma ve oluşturduğunuz bu karakterlerden birini seçeceksiniz. Oyunda bir kullanıcı hesabıyla en fazla 4 karakter oluşturabilirsiniz. Şimdi bu işleme nasıl devam edeceğinizi açıklayalım;

Sponsor Reklam

İstanbul Kıyamet Vakti Nasıl Karakter Oluşturulur? İlk başta karşınıza çıkan sokak görüntüsünün bulunduğu ekranda üst kısımda yer Yeni Karakter butonuna tıklıyorsunuz. Buraya tıkladığınız karşınıza karakter yaratma menüsü gelecektir. Bu açılan bölümde ilk olarak karakterinizin cinsiyetini seçerek karakter oluşturma işlemine başlayacaksınız. Cinsiyet seçiminizi yaptıktan sonra sizlere aşağıda detaylı olarak özelliklerini açıkladığımız sınıf seçimini yapıyorsunuz. Savaşçı, Büyücü ve Şifacı sınıfları arasından seçim yaptıktan sonra artık karakterinizin fiziksel özelliklerini belirleyebilirsiniz. Fiziksel özellik olarak karakterinizin yüz şeklini, saç şeklini, sakal şeklini, rengini gibi özelliklerini belirleyebilirsiniz. Bu işlemlerden sonra karakterinizin ismini yazabileceğiniz alt kısımdaki pencereyi de doldurduktan sonra artık karakter oluşturma işlemini tamamlamışsınız demektir. Bu işlem ile en fazla 4 karakter oluşturabileceğiniz gibi oluşturduğunuz karakteri silebilir, daha sonra bu karakter yerine başka bir karakter oluşturabilirsiniz.

İstanbul Kıyamet Vakti İndir – Kaydol – Oyna? İstanbul Kıyamet Vakti oyununu oynamak için öncelikle yazımızın sonunda bulunan İstanbul Kıymet Vakti İndir butonuna tıklıyoruz. Bu butona tıkladığınız oyunun yükleme dosyasını indirmiş olacaksınız. Bu dosyayı indirip kurduktan sonra artık oyuna kayıt olma işlemine geçebilirsiniz. Bunun için yine sizler için aşağı kısımda verdiğimiz İstanbul Kıymet Vakti Kaydol – Oyna butonuna tıklıyoruz. Butona tıkladıktan sonra açılan pencerede Ücretsiz Üye Ol başlığı altındaki, “E-mail, Şifre, Şifre (tekrar) ve Güvenlik Kodu” boşluklarını doldurup “Üye Ol” butonuna tıklayıp üyelik işlemimizi tamamlıyoruz. Tüm bu işlemleri bitirdiğinizde artık İstanbul Kıymet Vakti oyununu oynamaya başlayabilirsiniz.

İstanbul Kıymet Vakti’nde sınıflar Savaşçı, Büyücü ve Şifacı olmak üzere büyük afetten sonra, İstanbul yıkıntılarının arasından çıkmıştır. Bu üç sınıfın herbirinin kendine göre uzmanlık alanları ve gelişmişlikleri bulunmaktadır. Şimdi sizlere bu sınıfları ve özelliklerini açıklayalım;

İstanbul Kıyamet Vakti SAVAŞÇI
İstanbul Kıyamet Vakti SAVAŞÇI

***SAVAŞÇI***

Savaşçılar yakın dövüş konusunda uzmanlaşmışlardır. Bu yakın dövüşte kullandıkları silahlar ile düşmanlarına büyük hasarlar verebilirler. Koruyucu olarak da en dayanıklı zırhı giyip, rakiplerinden korunabilirler. Hem dayanıklı zırhları hem de yüksek sağlık puanlarının olması nedeniyle zor öldürülürler. Ayrıca yakın dövüşe göre daha az etkili olan menzilli silahları da kullanabilirler. Genelde yetenekleri dövüş, korunma ve yaratık hiddetlendirme üzerinde yoğunlaşmıştır.

Savaşçı sınıfı kendi arasında ikiye ayrılmaktadır. Bunlar Atak Savaşçıları ve Tank Savaşçılarıdır. Atak Savaşçılar özelliklerini düşmanına yüksek hasar verme üzerine kullanır ve bu özellikleri üzerine yoğunlaşırlar. Grup halinde savaştıklarında asıl görevleri düşman yaratıklarının en hızlı ve çabuk şekilde öldürülmesidir. Atak Savaşçılar kısa sürede yüksek hasar değerlerine ulaşabilmelerine rağmen Tank savaşçılarına göre bu değerleri düşük kalmaktadır. Atak Savaşçılarının yetenekleri şunlardır; ofansif düşünme, sert vuruş, ağır vuruş ve dikkat dağıtma. Savaşçı sınıfın diğer üyesi Tank Savaşçılarının özelliklerine bakacak olursak; tank savaşçıları özelliklerini yüksek enerji, yüksek zırh ve hiddet toplayan yeteneklerde yoğunlaştırmışlardır. Grup halindeki savaşlardaki görevleri rakip yaratıkların hiddetini üzerine toplayıp yüksek zırh, enerji ve savunma özellikleri ile yaşamaya devam etme çabalarıdır. Tank Savaşçıları’nın kullanabildikleri yetenekler şunlardır; defansif dövüşme, sakınma, kışkırtma, savaş narası atma, hedef saptırma.

Savaşçı sınıfının yetenekleri seviye olarak şunlardır;
1 seviye   : Depar, ofansif dövüşme, sert vuruş
10 seviye: Defansif dövüşme, dikkat dağıtma, kışkırtma
20 seviye: Kanatma, sakınma, durdurma
30 seviye: Savaş narası, sarsılmaz, zihin toplama
40 seviye: Süpürme saldırısı, ağır vuruş, hedef saptırma

İstanbul Kıyamet Vakti BÜYÜCÜ
İstanbul Kıyamet Vakti BÜYÜCÜ

 ***BÜYÜCÜ***

Büyücüler; uzun menzilli saldırılarda uzmanlaşmışlardır. Yaptıkları büyüler düşmana çeşitli oranlarda hasar verebilir. Oyun içerisinde birim zamanda yapabileceğiniz en yüksek hasarı büyücüler verir. Büyücülerin ayrı bir artısı da; fazla dinlenme ihtiyacı duymadan büyü atabilmeleridir. Bu özelliğin yanı sıra büyücüler kalabalık kontrol etme özelliğini kullanarak, grup halinde savaşılırken sorun çıkaran düşman gruplarını belirli bir süre saf dışı bırakabilir.

Oyun içerisinde büyücülerin 3 ana görevi vardır. Bu görevlerini gerçekleştirirken yüzlerce yetenek kombinasyonunu kullanabilirler. Büyücüler bu görevlerine göre üçe ayrılmaktadır. Bunlar SVH Büyücü, AVH Büyücü ve KK Büyücüsüdür. SVH Büyücüleri;  yeteneklerini düşmana yüksek oranda hasar verme üzerinde yoğunlaştırmışlardır. Gruptaki ana görevi düşman yaratıklarını en kısa ve hızlı sürede yok etmektir. Büyücüler, savaşçılardan farklı olarak uzun menzilli savaşabilir ve düşmana daha fazla hasar verebilirler. Özetle SVH Büyücülerinin kullanabildikleri yetenekler şunlardır; buz oku, fiziksel bilgi, konsantrasyon, meteoroit, yıldırım, yıldırım bilgisi, buz, buz bilgisi ve tela küresidir.  AVH Büyücüleri; alan hasarı veren büyücü türüdür. Yani düşmanına saldırırken tek bir hedef noktaya değil belirli bir alana hasar verebilir. Yakın mesafeden saldırabildikleri için bu büyücüleri düşman ataklarından iyi korumalısınız. Bu özelliğine rağmen tek bir atışla birden çok hedefi vurmalarından dolayı, oyunda etkili olurlar. AVH Büyücülerinin kullanabildikleri yetenekleri şunlardır; direnç kırma, ateş bilgisi, ateş çemberidir. 3. ve sonuncu büyücü türü ise KK Büyücüleridir. Bu büyücü türü, büyüleri ile kalabalık kontrol yeteneğini kullanabilirler. KK büyücüleri saldırmasıyla bir ya da daha fazla rakibini etkisiz hale getirebilir ve grubun düşman sayısını azaltabilirler. KK Büyücülerinin kullanabildikleri yetenekler ise şunlardır; Zihin saldırısı ve kutup rüzgarı

Büyücü sınıfının yetenekleri seviye olarak şunlardır;
1 seviye : Meteorit, Konsantrasyon, Fiziksel bilgi
10 seviye: Buz oku, Direnç kırma, Buz bilgisi
20 seviye: Ateş çemberi, Ateş bilgisi, Meditasyon
30 seviye: Yıldırım, Yıldırım bilgisi, Büyü bozma
40 seviye: Tesla küresi, Kutup rüzgarı, Zihin saldırısı

İstanbul Kıyamet Vakti ŞİFACI
İstanbul Kıyamet Vakti ŞİFACI

***ŞİFACI***

Şifacılar savaşçılar kadar olmasa da yakın dövüşte etkilidirler. Oyundaki asıl görevleri iyileştirme yetenekleridir. Bu özellikleriyle gruplarının değişilmez bir parçası olurlar. Şifacılar büyücüler gibi büyü yapabilirler. Şifacılar yaptıkları büyü ile düşmana uzun süre etkili olan zehir salma işlemi ile yüksek derecede hasar verebilirler. Bütün bu özelliklerinin yanında kendi takımındaki bir ölü arkadaşını iyileştirme ve büyü özelliği ile canlandırabilirler.

Diğer sınıflarda da olduğu gibi Şifacıların üç ana görevi ve yüzlerce yetenek kombinasyonları bulunur. Şifacılar bu görev dağılımına göre üçe ayrılmaktadır. Bunlar; İyileştirme Şifacısı, Koruma Şifacısı ve Yardımcı Hasar Şifacısıdır. İyileştirme Şifacısı özelliklerini adından da anlaşılacağı gibi iyileştirme üzerinde uzmanlaşmışlardır. Savaş anında gruptaki görevi tank savaşçılarını ve diğer elemanları iyileştirip, onları hayatta tutmaktır. İyileştirme şifacıları yüksek kudrete sahip olup, bu kudret harcayan yeteneklerini en az seviyede kullanırlar. İyileştirme şifalarının kullanabildikleri yetenekler şunlardır; meditasyon, iyileştirme, iyileştirme bilgisi, sakinleştirme, iyileştirme çemberi ve can vermedir. Koruma Şifacısı diğer grup üyelerini hayatta tutacak zaman kadar etkili büyülerini kullanabilirler. Böylece gruplarının maruz kaldığı hasar seviyesini azaltabilirler. Uzun süreli koruma özellikleri dışında gruplarını anlık büyük tehlikelerden koruyabilirler. Koruma şifacılarının kullanabildikleri yetenekler şunlardır; fiziksel direnç, element direnci, can kurtaran ve büyü bozmadır. Şifacıların üçüncü ve sonuncu türü de Yardımcı Hasar Şifacısıdır. Bu şifacılar diğer sınıflara göre daha az özelliğe sahip olmalarına rağmen, yeri geldiğinde diğer sınıflarda bulunmayan özelliklerini kullanarak bütün bir grubu koruyabilirler. Yardımcı hasar şifacıları; asit saldırı yeteneğini kullanarak rakip şifacılara hem zarar verir hem de onları yavaşlatıp, oyalayabilirler. Yardımcı hasar şifacılarının kullanabildikleri yetenekleri şunlardır; meditasyon, asit saldırısı, zehirleme, asit bilgisi ve çağrıdır.

Şifacı sınıfının yetenekleri seviye olarak şunlardır;
1 seviye : İyileştirme, Zehirleme, İyileştirme bilgisi
10 seviye: Can verme, Ruh kalkanı, Meditasyon
20 seviye: Asit saldırısı, Asit bilgisi, Büyü bozma
30 seviye: Fiziksel direnç alanı, Element direnç alanı, Sakinleştirme
40 seviye: Çağrı, Cankurtaran, İyileştirme çemberi

Şimdi de İstanbul Kıyamet Vakti oyununda önemli bir yere sahip olan Yetenek Sistemi‘nden bahsedelim. Oyundaki bu yetenek sistemini yukarıda sınıfları tanıttığımız bölümlerin sonundaki seviye bilgilerini referans olarak kullanabilirsiniz. Oyunda yetenek sistemi karışık bir yapıdadır diyebiliriz. Oyuna başladığınızda 3 yetenek ile başlarsınız. Oyunda ilerledikçe her 10 seviyede bir 3 yetenek kullanılabilir hale gelmektedir. Ayrıca her yeni seviyede kullanmanız için 2 yetenek puanı verilir. Burada bir yeteneğe en fazla 15 puan yatırılabilir. Yatırdığınız bu puanlar ile yeteneğin farklı şekillerde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Yani puan yatırıldıkça yeteneğin özellikleri de artar. Yetenekleriniz 30. seviyeye kadar her 5 seviyede bir sıfırlanacaktır. Bu sıfırlama işlemini, son olarak 40. seviyede ücretsiz olarak sıfırlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra isterseniz yetenek puanlarınızı Yeraltı’nda ve Mısır Çarşısı’nda bulunan GBM kullanılarak seviyenize göre değişecek şekilde belirli bir ücret karşılığında sıfırlayabilirsiniz.

Oyunda üç adet üretici ve üç adet de toplayıcı mesleği bulunur. Üretici mesleğine sahip olanlar silahtar, zırhçı ve kimyagerdir. Toplayıcı mesleğine sahip olanlar ise sarraf, madenci ve lokmandır. Üretici mesleğine sahip olanlar oyuncuların giyecekleri eşyaları üretirken, toplayıcı mesleğine sahip olanlar bu eşyaları oluşturmak için gereken materyalleri toplayıp işlerler. Oyunda meslek sahiplerinden satın aldığınız, görev  ya da yaratıklardan elde ettiğiniz binlerce reçeteyi kullanarak üretim yapabilirsiniz. Bu kısım oyunda çok önemlidir çünkü oyundaki ekonomik gücünüzün önemi büyüktür. Şimdi de meslek gruplarını kısaca tanıtalım;
Silahtar: Karakterlerinizin kullanacağı silah ve asaları üretirler
-Zırhçı: Karakterinizin giyeceği eldiven, bot, zırh ve giysileri üretirler
-Kimyager: Karakterlerinize farklı özellik kazandırmaya yarayan iksirleri üretirler
-Madenci: Maden kaynaklarından çıkan madenleri işlerler
-Sarraf: Taş bölgelerinden çıkan değerli taşları işlerler
-Lokman: Çevredeki bitkileri toplayıp bu bitkileri işlerler

Oyundaki kullanabileceğiniz eşyalar da oyunun geniş içeriğine uygun olarak çok çeşitlidir. Yukarıdaki resimde de örneklerini gördüğünüz gibi, oyunda bulunan eşyalar şu şekildedir; Yakın Dövüş Silahları, Menzilli Silahlar, Asalar, Kıyafet ve Zırhlar, Özel Eşyalar şeklindedir. Bu eşyaların özelliklerine kısaca bakacak olursak;
-Yakın Dövüş Silahları: Bu kategoride birçok çeşit silah bulunmaktadır. Bu silahlar çeşitlerine göre düşmanlara farklı oranlarda hasar verebilirler. Silahlar hasar verme seviyesine göre Kesici, Delici ve Ezici olmak üzere üçe ayrılır. Bu silahları fonksiyonlarına göre savaş sırasında değiştirip, o an etkili olabilecek silahı seçmelisiniz.
– Menzilli Silahlar: Yakın dövüş silahlarından etkileri az olup uzun menzilde daha etkilidir. Tümü delici tipte silahtır. Savaş esnasında bu silahlarla düşmanı uzun mesafeden yaralayıp, daha sonra düşman yakınlaştığında yakın dövüş silahına geçip daha etkili olabilirsiniz.
-Asalar: Asalar büyücü ve şifacıların değişmez silahlarından biridir. Görsel olarak etkileyici duran asalar aynı zamanda büyücü ve şifacılar için asalet ve prestij sembolüdür.
– Kıyafet ve Zırhlar: Oyunda daha iyi korunmak için kalite malzemelerden yapılmış zırh ve kıyafetler giymelisiniz. Onlarca farklı şekilde tasarlanan kıyafetler arasından seçim yapıp, ekonomik durumunuza göre kıyafetlerinizi ve zırhlarınızı geliştirip daha iyi korunabilirsiniz.
-Özel Eşyalar: Bu eşyaların diğer eşyalardan ayrılan özelliği sizin bir ya da birden fazla yeteneğinizi kullanabilmenizi sağlamasıdır. Bu eşyaları canlı renk ve farklı isimlerle diğer eşyalardan kolaylıkla ayırt edebilirsiniz. Ayrıca oyunda her rengin bir anlamı bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir; Turkuvaz rengin anlamı 1 özelliğinizi arttıran büyülü eşyalardır. Sarı renk; 2 özelliğinizi arttıran büyülü eşyalardır. Mor (nadide) renk; 2 özelliğinizi birden arttıran eşyalardır. Bazıları reçete ile üretilebilir olup sarı renge göre daha güçlüdür. Turuncu (şaheser) renk; turuncu eşyaların hepsinin görüntüleri farklı olup, kendine has özellikleri bulunur. Bu renkle 2’den fazla özelliğinizi arttırabilirsiniz. Bazıları reçete ile üretilebilir olup en güçlü renktir diyebiliriz.

İstanbul Kıyamet Vakti oyununda 3 farklı oyun modu ile oynayabilirsiniz. Bunlar Kabadayı Modu, Klan Savaşları ve Er Meydanı şeklindedir. Bu oyun modlarında nasıl oynayacağınızı kısaca açıklayalım;
-Kabadayı Modu: Bu modda klan farkı olmaksızın kabadayı modunda olan diğer oyuncularla savaşabilirsiniz. Kabadayı modunda oynayabilmek için başka bir gruba dahil olmaksızın, kişisel bilgi panelinde bulunan menüden bu moda geçiş yapabilirsiniz. Kabadayı modu oyundan çıkana ya da ölene kadar devam eder.
Klan Savaşları: Bu modda oynamak için daha önce kurulmuş olan iki klandan birine dahil olmanız gerekmektedir. Yani Arzın Çocukları veya Lodos klanlarına dahil olmanız gerekmektedir. Bu klanlara girmek için seviyenizin en az 5. seviyede olması gerekir.

Online olarak herhangi bir tarayıcı üzerinden ücretsiz olarak oynanabilen ilk Türk yapımı MMORPG oyunu olan İstanbul Kıymet Vakti oyununu denemenizi şiddetle tavsiye etmekteyiz. Eğer siz de İstanbul Kıymet Vakti oyununu ücretsiz indirip, oyuna kayıt olup oynamak istiyorsanız hemen aşağıdaki; önce İstanbul Kıymet Vakti İndir butonuna tıklayarak oyunu indirebilir, daha sonra İstanbul Kıymet Vakti Kaydol – Oyna butonuna tıklayarak ise oyuna kayıt olup oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

  İstanbul Kıyamet Vakti İNDİR

İstanbul Kıyamet Vakti KAYDOL-OYNA

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

The Third Age Kaydol – Oyna

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını sevenler için R2 Games firmasından oldukça iddialı ve oynaması keyifli bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.