KPSS 2014 Sınav Sonuçları

05-06 Temmuz 2014 tarihinde Lisans düzeyinde yapılan KPSS 2014 sonuçları 18.07.2014 tarihinde açıklanmıştır. Sınav sonuçlarınızı aşağıdaki 2014 KPSS Lisans Sonuçları butonuna tıklayarak öğrenebilirsiniz. Lisans düzeyinde üniversite mezunlarının ve 4. sınıf mezun olma durumundaki öğrencilerin katıldığı sınav bu sene özellikle zor tarih soruları ile sınava girenleri zorlamıştı.

Sponsor Reklam

2014 KPSS Lisans Sınavı Sonuçları

KPSS sınavının kalkacağı söylentileri, sınava giren 1.2 milyon kişi ve devlet memuru olmak için uğraşmak. Özel sektörün yoğun iş temposundan kurtulmak, devletin maaş güvencesine girmek isteyen yüzbinlerce insanın umudu olan KPSS sınavı aslında tam olarak ne ölçtüğü bilinmemektedir. Bazı sınavlar bilgi, bazı sınavlar hız ve bazı sınavlar ise beceri sınavları kategorisindedir. KPSS’yi bu kategorilerden birisine sokmak ise oldukça zordur. Bir sınavın hem hız hem de bilgi istemesi ise ölçme ve değerlendirmeye uygun değildir. İşte KPSS sınavı hem hız hem de bilgi isteyen bir sınavdır. Üstelik belirli bir müfredatın olmaması, soruların nereden geleceğini bilmeyen katılımcıları oldukça zorlamaktadır. 2014 KPSS tarih sorularını tarih profesörlerinin bile yapamadığı söylentisi ise oldukça gerçekçi gözükmektedir.

KPSS sonuçlarını incelediğimizde bu sene net ve puanların önceki senelere oranla oldukça düşük çıktığı gözlemlenmiştir. Öyle ki 80 puanla 200bin sıralama derecesi alanlar bu sene 80 puanla 75bin sıralama civarında çıkmıştır. Bu da 2014 KPSS’nin ne kadar zor olduğu ve netlerin ne kadar düşük olduğunu ispatlamaktadır.

Sponsor Reklam

Sonucunuz ne olursa olsun, umarız aradığınız mutluluğu bulabilir, isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Her şeyin sizin için hayırlısı ne ise o olmasını diliyoruz. Hafta sonu KPSS branş sınavına girecek öğretmen adaylarına başarılar diliyoruz.

2014 KPSS Lisans Sınav Sonuçları

2014 KPSS Lisans Sınav Sonuçları

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.