Line Şifremi Unuttum

Unutulan şifreler büyük bir dert olabilir, ama sizin için bu dertleri yok edecek çözümler biz de. Beğenilerek kullanılan en iyi sohbet programlarından ve uygulamalarından bir tanesidir. Line şifrenizi unuttuysanız bunu nasıl geri alabileceğinizi ekran görüntüleri ile anlatıyoruz. Bazı kullanıcılar Line’a cep telefonlarından direk girebiliyorken şifrelerini hatırlamıyorlar, bazı kullanıcılar ise tamamen şifrelerini unutabiliyorlar. Her iki durum için de ayrı ayrı size çözüm önerileri sunacağız.

Sponsor Reklam

Line uygulamasına cep telefonlarından giren fakat şifresini hatırlamayanlar için işlemler oldukça basittir. İlk olarak bu konuda şikayeti olan kullanıcılar nasıl şifrelerini sıfırlar bunu anlatacağız. İlk olarak cep telefonundan Line uygulamasına giriş yapılmalıdır. Line’a giriş yaptıktan sonra Ayarlar > Hesaplar > E-posta kayıt ekranına gelerek burada kullandığınız bir e-posta hesabınızı girmeniz gerekmektedir. Böylelikle şifre sıfırlama isteğini e-posta hesabınıza isteyebilirsiniz.

Line Kullanıcı Girişi
Line Giriş

 

Peki şifre sıfırlama isteğini nasıl yapacaksınız? Line’ın bilgisayar programını indirerek, şifremi unuttum kısmına tıklayabilir ve Line hesabınızda kayıtlı olan e-posta adresinizi yazabilirsiniz. Böylelikle şifre sıfırlama e-postası hesabınıza gelecektir. Burada size gönderilen şifre sıfırlama bağlantısına tıklayarak şifrenizi yazarak belirleyebilirsiniz. Bilgisayarınızda yok ise ve kurmak istiyorsanız Line İndir yazısına tıklayarak açılan sayfadan Line’ı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Daha sonra yukarıda anlatıldığı gibi programı kullanarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Cep telefonunuzda da Line şifrenizi hatırlamıyorsanız ve giremiyorsanız şifrenizi nasıl geri alacaksınız? Bunun için yine Line’ı cep telefonunuza kurmanız gerekmektedir. Daha sonra aşağıdaki ekran görüntüsünde gözüktüğü gibi “şifremi unuttum” yazısına tıklayın.

Line Şifremi Unuttum Nasıl Geri Alabilirim
Line Şifremi Unuttum Nasıl Geri Alabilirim

Açılan sayfada e-posta ile yada cep telefonu numarası ile hesabınızı doğrulamanız istenmektedir. Eğer daha önceki Line hesabınızı kullanmakta olduğunuz cep numaranız ile yaptıysanız açılan sayfada cep telefonu numaranızı yazarak doğrulama mesajı ile Line’ı tekrar kullanabilirsiniz.

Line Şifremi Nasıl Sıfırlarım
Line Şifremi Nasıl Sıfırlarım

Doğrulama mesajı cep telefonunuza kısa mesaj olarak gelecektir. Aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi bir mesaj cep telefonuza gelecektir. Line uygulamasına onay kodunu girdiğinizde hesabınız açılacaktır.

Line Doğrulama Kodu Nedir
Line Doğrulama Kodu Nedir

Hesabınız açıldığında zaten tüm eski bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kayıtlı e-posta adresinizi de buradan değiştirebilirsiniz.

Peki Line şifrenizi unuttuysanız ve cep telefonu numaranız değişti ise şifrenizi nasıl geri alacaksınız? Bunun için ise Line kayıt olurken Facebook hesabınızla bağlantı kurduysanız hemen Facebook hesabınıza program içinden giriş yaparak Line hesabınızı kullanabilirsiniz. Facebook ile giriş yapmadıysanız ise kayıt esnasında verdiğiniz e-posta adresinizi girmeniz gerekmektedir.

Line Şifre Sıfırlama E-posta ile
Line Şifre Sıfırlama E-posta ile

Daha sonra e-posta hesabınıza gelen bağlantıdan şifrenizi değiştirebilirsiniz. Peki bunların hiçbirisine ulaşamıyorsanız yani cep telefonu numaranız değişti, facebook ile giriş yapmamış ve e-posta adresinizi girmemiş yada hatırlamıyorsanız yapabileceğiniz şuan için hiçbir şey yoktur. Yeni bir Line hesabı açmanız gerekmektedir. Bunun için de aşağıda bulunan Line Kaydol yazısına tıklayarak açılan sayfada Line’ı tekrar kurmalı ve yeni bir hesap oluşturmalısınız.

Line Kaydol

Line şifresini unutanlar için sesli olarak hazırladığımız videomuzu izleyebilirsiniz.

Line Yardım
Line Yardım
Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

TR Uzantılı Ücretsiz Eposta Nasıl Alınır

Ücretsiz eposta veren bir çok firma bu işi bıraktı ve piyasada sadece büyükler kaldı. Öyle …

4 Yorumlar

  1. merhaba iyi günler
    telefonumu yeni sıfırladım. line hesabıma ulaşamıyorum. şifremi unuttum butonuna basınca girmiş olduğum e posta adresime herhangi bir şey gelmiyor. telefon numaramı onayla dediğimde herhangi bir kod gelmiyor. direk olarak doğrulama işlemi tamalandı diyor ama hesabıma ulaşamıyorum. yardımcı olursanı sevinirim

  2. lütfi kahraman

    selam. benim sorunum lıne ye kayıt olurken telefon numaramı dogru yazdıgım halde hata numaramın halalı oldugu gözüküyor hic bir şekilde kayıt yapamıyorum

  3. lütfi kahraman

    selam. benim sorunum lıne ye kayıt olurken telefon numaramı dogru yazdıgım halde hata veriyor .numaranızı kontrol ederek tekrar deneyin şeklinde hata alıyorum hic bir şekilde kayıt yapamıyorum

  4. LINEMI ŞIİFRESINI NUTUTUM CEP TELEFONUMA KAYITLI AMA CEP TELEFONUMA GELEN ŞİİFREYI KABUL ETMIYOR YARDIMCI OLURMUSUNU LÜTFEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.