Raidcall Sorunları ve Çözümleri

Online oyuncular arasında hızla yayınlan programlardan birisi kuşkusuz RaidCall’dır. Online oyunlarda anlık haberleşmenin çok önemli olduğu düşünülürse RC bunu karşılayan nadir programlardan birisidir. Oyun severlerin çok sevdiği bu program ile ilgili sizlerden gelen soruları listeledik ve bir soru-cevap listesi oluşturduk. Siz de karşılaştığınız yada aklınıza takılan soruları aşağıda bulunan Yorum Gönder kısmından bize iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

1- RaidCall’u nereden indirebilirim?

– Sitemizden RaidCall’ı hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. Buraya tıklayarak RaidCall İndirme sayfasına gidebilirsiniz.

Sponsor Reklam

2- RaidCall kurulumu nasıl yapılır?

– Yine sitemizde Raidcall İndir – Kaydol yazımızda kurulumu nasıl yapacağınızı “videolu ve sesli” olarak anlattık. Videoyu izlemek için yukarıda bulunan bağlantıya tıklayın ve yazının en altında bulunan videoyu izleyin.

3- RaidCall kaydol işlemi nasıl yapılmaktadır?

– RC kaydol işlemi aslında oldukça kolaydır. Yine önceden sizler için hazırladığımız yazıda “videolu ve sesli” olarak sizlere RaidCall kayıt olma işlemini detaylıca anlattık.

RaidCall sorunları ve çözümleri
RaidCall sorunları ve çözümleri

4- RC kayıt esnasında çıkan “reference account” nedir?

– “Reference account” – referans hesap anlamındadır. Kayıt esnasında bu kısmı boş bırakabilirsiniz yada programı kullanan bir arkadaşınızın hesap adını yazabilirsiniz.

5- RaidCall bağlantı problemi?

– Sorunsuz bir şekilde RaidCall kullanırken birden bağlantınız koptu bağlanamadınız yada bir gün önce sorun yokken bağlantı hatası aldınız. Bu problem ne yazık ki RaidCall’da sık karşılaşılan bir problemdir. Ücretsiz bir program için oldukça başarılı olan RC, bazen bu tür hatalar verebilmektedir. Böyle bir durumda beklemekten başka bir çözüm yok. Çünkü sorun sizden değil, RC sunucularından kaynaklanmaktadır.

6- Rakip klan bizi dinleyebilir mi? Biz rakip klanı dinleyebilir miyiz?

– Online oyunların vazgeçilmezlerinden birisi de casusluk faaliyetleridir. RaidCall’da klan odanızı oluşturduktan sonra alt odalar açmanızda fayda vardır. Alt odalara sadece “üyeliği” kabul edilenleri alacak şekilde oda yöneticisi ayar yapmalıdır. Klan odasına girildiğinde “Genel” odasına düşülmektedir. Bu nedenle “genel” odasında birlik elemanları konuşmamalı hatta “genel” de durmamalıdırlar. Bu taktiği yapmayan rakip klanları çok rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Rakip klandan birisinin “nickini” kullanarak RC’ye giriş yapmanız ve göze batmamanız yeterlidir.

7- RaidCall sesim gitmiyor?

– Sesin gitmemesi için birkaç neden olabilir. İlk önce “mikrofonunuzu” test etmenizde fayda vardır. Skype, Messenger gibi programlarda da sesiniz gitmiyorsa ses kartı sürücüsünde yada ses kartında fiziksel bir hata olabilir.

– Sesiniz diğer programlarda gidiyor ise RC’nin “bas-konuş” bir program olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Kurulumda “F2” tuşu konuşmak için atanan tuştur. Yani F2’ye basarak konuşursanız sesiniz gidecektir.

– F2’ye bastınız konuştunuz fakat sesiniz gitmiyorsa, “bas-konuş” tuşu değişmiş olabilir. Tuşun ne olduğu RaidCall penceresinde altta yazmaktadır, tuşu değiştirmek için yine aynı kısmı kullanabilirsiniz.

– F2 tuşu konuşma tuşu ve basarak konuştuğunuz halde sesiniz karşıya gitmiyor ise programı tamamen kaldırıp, yüklemeniz sorunuzu giderebilir.

8- Profil resmimi değiştirmeye çalıştığımda Raidcall FlashCtlError hatası, profil resmimi değiştiremiyorum.
– Sorunun iki nedeni olabilir. İlk olarak Flash Player sürümünüz eski kalmış olabilir. Bunun için sitemizden Adobe Flash Player İndir yazısına tıklayarak indirip tekrar kurabilirsiniz.
– Raidcall programı Internet Explorer altyapısını kullandığı için Flash Player’i indirmek için sitemize Internet Explorer ile giriş yaptıktan sonra Adobe Flash Player Internet Explorer İndir yazısına tıklayarak programı indirmeniz ve kurmanız gerekmektedir. Flash Player’ın bilgisayarınızda güncel olarak yüklü olması sorununuz çözecektir.

9- “Raidcall error code: 23” – Raidcall hata kodu 23 hatası alıyorum, Raidcall’a giremiyorum – İsmail Bey’in yolladığı sorunun ekran görüntüsü aşağıda verilmiştir. Burada programı kullanan arkadaşlarınızdan programa girip giremediklerini sorgulamanız gerekli. Çünkü bazen genel bir problem olabiliyor, boşu boşuna zamanınızı harcamayın. Problemin tam anlamıyla bir çözümüne programın resmi sitesinde dahi ulaşamadık. Fakat bu hatayı kullanıcı olarak benim de aldığım olmuştu. Şu yöntemle giriş yapma ihtimaliniz çok yüksek. Kullanıcı adı ve şifrenizi tekrar yazmalı “Remember Me ve Sign in Automatically” işaretlerini kaldırarak girmeyi deneyin. Aynı hatayı tekrar alırsanız, yine kullanıcı adı ve şifrenizi yazın, bu sefer  “Remember Me ve Sign in Automatically” işaretli olarak girmeyi deneyin. Bu hatayı alıp anlattığımız yöntemle çözüme ulaşanlar yorumla bize iletirlerse seviniriz.

Raidcall Error Code: 23 Hatası
Raidcall Error Code: 23 Hatası

10- RC Kayıt sırasında Validcode Error (doğrulama hatası) alıyorum. Site ziyaretçilerinden Abdullah Bey’in ilettiği sorun. Bu hatayı kayıt sırasında Word Verification (Harf Doğrulama) kısmını yanlış doldurduğunuz için alırsınız. Word Verification kutucuğunun altında bulunan resimdeki harfleri bu kutucuğa yazmanız gereklidir. Doğru bir şekilde harfleri yazarsanız bu hatayı almazsınız. Bu işlemin sebebi robot kayıt yapılmasını engellemek içindir.

11- Mevlütcan Bey’in ilettiği soru: Güvenlik sorusunu yanlış girdim. Nasıl değiştirebilirim? Bunun için ilk önce raidcall-com adresine girerek “login” demeli ve giriş yapmalısınız. Daha sonra profiliniz gözükecektir. Aşağıda ekran görüntüsünde olduğu gibi sol tarafta bulunan “Security question” yazısına tıklayın ve burada sağ tarafta ilk önce Question’dan soruyu daha sonra da “answer”dan yeni cevabınızı girin. Son olarak “save” diyerek yeni güvenlik sorusu ayarlarınızı kaydedin.

Raidcal Güvenlik Sorusu Değiştirme
Raidcal Güvenlik Sorusu Değiştirme

12- Süleyman Bey’in ilettiği  soru: Raidcall kayıt olurken yazdığım e-posta adresini hatırlamıyorum? Raidcal’a kayıt olurken yazdığınız e-posta adresini hatırlamıyor yada o e-posta adresini artık kullanamıyorsanız ilk yapmanız gereken aşağıda bulunan Raidcall web giriş butonuna basmaktır. Açılan sayfada hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüden “email verification” yazısına tıklamaktır. Burada size eski e-postanızın ilk ve son harfi ile uzantısı gösterilir. Bu e-posta adresinizi hatırlamanıza yardımcı olur. Eğer e-posta adresinizi değiştirmek istiyorsanız “change your email” yazısına tıklayarak eski e-postanız, daha sonra yeni e-posta adresinizi iki kez yazarak değiştirebilirsiniz.

Raidcall Web Giriş Sayfası

Raidcall E-postamı Unuttum
Raidcall E-postamı Unuttum

13- Berkant Bey’in ilettiği soru: Raidcall kayıt olurken CAPTCHA test failed hatası veriyor? Raidcall’un sitesinde 1.5 yıldır kayıt olurken Captcha (resimdeki karakterler) doğru girildiği halde hata vermektedir. Sorunun kesin çözümü RaidCall’u sitemizden indirip kurun. Daha sonra “sol altta” yer alan “Create New Account” yazısına tıklayın ve buradan kayıt olun. Diğer türlü web sitesinden kayıt olmak mümkün değildir.

14- Kullanıcılarımızdan Mertcan Bey’in ilettiği sorun: “Raidcall Account doesn’t exist” hatası alıyorum. Hatanın anlamı “Raidcall hesabı bulunamamaktadır”. Sorunun kaynağı büyük ihtimal ile kullanıcı adını yanlış yazılmasıdır. Fakat eğer her gün girdiğiniz kullanıcı adı ile bu şekilde bir hata alıyorsanız, Raidcall sisteminde bir problem olabilir. Bir müddet sonra tekrar denemenizde fayda vardır. Çok düşük bir ihtimal Raidcall hesabınızı yasaklamış ve silmiş olabilir. Ama Raidcall’dan “ban” yemek, yasaklanmak için gerçekten çok saçmalamış olmanız gerekir.

15- Site ziyaretçilerimizden Çiğdem Hanım’ın ilettiği sorun: “Raidcall giriş ekranında takılı kalıyor, giriş yapamıyorum.” Bu sorun genellikle Raidcall’un kaldırılıp tekrar kurulmasıyla düzelir. Fakat Çiğdem Hanımın sorunu devam etti. Sorununu ise modemi kapatıp açarak çözdü. Siz değerli site kullanıcılarımız da bu tür bir sorun yaşadığınızda ilk önce modeminizi kapatıp bir açın eğer sorun düzelmezse Raidcall’u kaldırıp sitemizden indirip tekrar kurarak çözmeyi deneyin. Bu sorunun nedeni RaidCall’un IP yasaklaması yapmasındandır. Modeminiz yeni bir IP aldığında “yasaklı bir IP’ye” denk gelmiştir. Modem açıp kapattığınızda yeni bir IP alırsınız ve sorununuz çözülür.

16-  Site kullanıcılarımızdan Nihatcan Bey’in ilettiği sorun: “Duyuru yapamıyorum, profil resmimi değiştiremiyorum”. Bu problem genellikle Flash Player güncellemesinin eksik olmasından kaynaklanmaktadır. Adobe Flash Player’ı güncellerken Internet Explorer’dan girerek yapmanız gerekmektedir. Çünkü RaidCall Internet Explorer altyapısını kullanmır ve Flash Player’ı buradan güncellediğinizde Internet Explorer için güncellemiş olursunuz. Bu şekilde yaparak sorununuz düzelmez ise RaidCall’u kaldırın ve sitemizden tekrar yükleyin.

Sizler için hazırladığımız videoda RaidCall’da sık karşılaşılan problemleri nasıl çözeceğinizi anlattık.

Siz de yaşadığınız ve çözemediğiniz sorunları bize gönderin size özel çözümler üretelim.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

166 Yorumlar

  1. Sorunun 3 nedeni olabilir. Grup adı kullanılıyor olabilir, Türkçe karakter kabul etmeyebilir, Flash Player güncellemesi istiyordur. RaidCall içinde Flash Player kullanıyor bu nedenle hata alabilirsiniz. Flash Player güncellerseniz sorununuz düzelir.

  2. RaidCall'dan kaynaklı anlık bir problem olabilir. Tekrar denediğinizde sorun düzelecektir. Düzelmez ise tekrar bizimle iletişime geçin lütfen.

  3. Programa girerken böyle bir hata alıyorsanız. Programı kaldırıp sitemizden tekrar yüklemeniz sorununuz giderecektir. Düzelmez ise tekrar iletişime geçin lütfen.

  4. raidcall'a kayıt olurken kelime doğrulama hatası veriyor neden nasıl kayıtt olabilirim yardımcı olursanız sevinirim

  5. Çiğdem Hanım – Raidcall'un web sitesinde kayıt olmaya çalışıyorsanız farklı tarayıcılar ile deneyin sorununuz düzelecektir.

  6. giriş yaparken rc ye girmiyo ole yuklenır gibi duruyo cozumu ne acaba

  7. Çözüm programı kaldırıp, sitemizden tekrar indirip yüklemek.

  8. Rc'de Oldugum Oda'nın Admın Ban Uyelık Yoluyor Kabul edıyor Ama yınede odaya uye olamıyorum bende Yollıyorum Oda kabul edıyor Ama yınede Uye degılm Acaba bu sıkıntı Rc' seri farkından dolayımı Ben 8.0.0 Kullanıyorum

  9. karşeş bendede aynı hata var flash player güncelledim olmuyo

  10. odadaki uyelere uyelık ıstegı atıyorum kabul edıyolar ama beyaz kalıyolar

  11. Kardeş giriş yapıyorum arkadasımın RCsine giriyorum donuyo yanıt vermiyo diyo başka rclerde olmuyo acil çözüm bulmam lazım

  12. Kardeşim 1 Haftadır Raidcalım 7 24 acık içinde 50 60 çar ile level atlamıyor odam ?

  13. Kardeşim radicalla giremiyorm please wait yerinde kalıyor

  14. Kardeş bn mobil için indirdin üyeliğimi girdim bağlanıyordu kalıyor yardiımmm HELP MEEEE PLSS!!!

  15. raidcall captcha test failed hatası veriyor lütfen yardım edin

  16. abi kelime doğrulamayı dolduruom hala capthca hatası dio nasıl olucak

  17. ID PW giriyorum Plaase Wait diyor kalıyor öyle

  18. evet bendede
    aynı sorun yaşanıyor
    İD Ve Parola Giriyorum 15 dakka oluyor yinede girmiyor

  19. herşeyi dogru yaptıgım halde CAPTCHA test failed hatası alıyorum
    ayrıca yeni üye kaydı yazan yazıyı yıklıyorum ama hiç bişe olmuyor
    acil yardım

  20. adamın biri çarımı çaldı güvenlik sorusunu bilyorm ama e posta değiştiği için bilmyorm e postayı güvenlk sorusyla nasl alabilirm ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.