Skype İndir – Kaydol

Windwos Live Messenger’ın tamamen Skype’a dönüşeceğini ve artık sadece Skype ile sohbet edileceği haberi birçok kişiyi üzdü. Microsoft Messenger’ın vefakar kullanıcıları hala Skype’a geçmemek için uğraşmaktadır. Fakat, nasıl facebook’ta herkes zaman tüneline geçtiyse, birgün gelecek Skype’ye de geçecek.

Sponsor Reklam

Skype ülkemizde çok bilinen bir program olmasa da dünyada milyonlarca kullanıcısı olan ve 2003 yılından bu yana kullanılan bir programdır. Program özellikle yurtdışında tanıdıkları olanlar için çok ucuz görüşmeler yapılmasını sağlamaktaydı. Skype’ın zaten en büyük farklılığı çok cüzi ücretlere bilgisayardan cep telefonu aranabilmesiydi. Tabi bu kolaylık özellikle yurtdışı ücretlerinin fazla olduğu düşünüldüğünde kullanıcı sayısını arttırmıştır.

Yapımcıları Kazaa gibi inanılmaz popüler programlara imza atan dahilerden oluşan Skype, beta sürümünden birkaç yıl sonra 1 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. Bu başarısı programın değerinin inanılmaz yükselmesine neden olmuştur. 2005 yılında 2.6 milyar $ lık bir fiyata e-Bay tarafından alınan program, 2011 yılında 8.5 milyar $’a Microsoft’a satılmıştır.

Sponsor Reklam

Microsoft programı alır almaz planlamasını yapmış ve Windows Live Messenger’ın kapanacağını duyurmuştur. Skype’a geçiş sırasında büyük problemler çıkması, geçiş işlemlerinin tamamlanmasını geciktirmiştir. Fakat, önceden de belirttiğimiz gibi bu geçiş eninde sonunda tamamlanacaktır.

Rakamlar ve tarihlerle Skype programı;

  • 23 Nisan 2003 – skype.com ve skype.net alan adı alındı.
  • 29 Ağustos 2003 – programın ilk beta sürümü kullanıma sunuldu.
  • 20 Ekim 2004 – 1 milyon Skype kullanıcısı aynı anda bağlıydı.
  • 14 Şubat 2005 – Aynı anda bağlanan kullanıcı sayısı ilk defa 2 milyon oldu.
  • 18 Mayıs 2005 – 3 milyon bağlantı sayısına ulaşıldı.
  • 18 Ekim 2005 – e-Bay 2.6 milyar  dolara satın aldı.
  • 10 Mayıs 2011 – Microsoft 8.5 milyar dolara satın aldı.

Skype-İndir-Kaydol-Uye-Ol-5

Skype sadece bilgisayardan kullanılan bir program değildir. Akıllı telefon, android tabletler yada iOS işletim sistemine sahip tabletlerde de Skype kullanabilirsiniz. Üstelik bu cihazlarla da arama yapabilir, sesli ve görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Skype ile direk cep telefonu ve sabit telefonları da arayabileceğinizi ama bu hizmetin ücretli olduğunu hatırlatalım. Tabi yurt dışı aramalarda bu ücretin normal arama ücretlerine göre oldukça düşük olduğunu da belirtelim. Android, iOS, Blacberry ve Windows Phone için ayrı ayrı verilen bağlantılardan size uygun olanı indirmeniz gerekmektedir.

Skype İndir – Android

Skype İndir – Windows Phone

Skype İndir – iOS

Ses kalitesi bakımından sektörün lider programı olan Skype üzerinden, Microsoft’un 2011 Haziran’ında açıkladığı verilere göre 115 milyar dakika görüşme sadece yılın ilk çeyreklik diliminde gerçekleştirilmiştir. Sizde bu popüler programa kayıt olmak istiyorsanız aşağıda bulunan Skype Kaydol butonuna tıklamanız yeterlidir. Bilgisayarınız yani PC ‘niz için Skype indirmek istiyorsanız aşağıda bulunan butondan orjinal siteye giderek Skype’ı indirebilirsiniz.

Skype Kaydol – Üye Ol 

Skype İndir – Bilgisayar

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Exxen Kaydol

Exxen İndir – Kaydol

2000 yılında bundan 20 sene sonra televizyonlar akıllı cihazlara dönüşecek ve televizyonu bir kanalı açıp …

1 yorum

  1. daha bilmiyorum legend online 5 için kullan cam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.