Facebook İndir – Kaydol

Sosyal ağlar içinde en çok kullanıcısı olan kuşkusuz Facebook’dur. 2012 yılında dünyanın en çok ziyaret edilen sitesi yine facebook’dur. Site bu tahtını ve başarılarını uzun yıllar kaybetmeyecek ve sürdürecek gibi gözükmektedir. Sonuçta dünyada her 7 kişiden birisinin sitede hesabı bulunmaktadır.

Sponsor Reklam

Facebook 2004 yılında Harward Üniversitesinde okuyan Mark Zuckerberg adlı bir öğrenci tarafından oluşturulmuştur. İlk başta sadece Harward öğrencileri olan site sdaha sonra tüm Boston şehri okullarına yayılmıştır. Yayılma şekli üniversitelerden başlayan facebook 2006 yılında Amerika’daki tüm üniversitelere yayılmıştır. Bazı şirket ve liseleri de dahil eden site daha sonra Avrupa’dan üyeler almıştır. Özellikle İngiliz üniversiteleriyle başlayan akım daha sonra tüm Avrupa’ya da yayılmıştır.

Site şuan dünyanın her tarafından 13 yaş üstü koşuluyla üye kabul etmektedir. Ama ilk yıllarında ki yayılmacılığı “ağlar” adı altında insanların birbirini bulmasını kolaylaştırmıştır. Ayrıca kullanıcılar bu ağlara göre profillerinin ne kadarının gözüküp, gözükmeyeceğine karara verebilmektedirler. Şuan ağlar unutulmuş olsa da facebook’un ilk çıkışında büyük önem taşımışlardır.

Sponsor Reklam

Sayılar ve tarihlerle facebook;

 • Şubat 2004 – Facebook kuruluş tarihi
 • 13 yaş – Facebook kullanıcı alt yaş sınırı
 • 11 Eylil 2006 – Herkesin üye olabileceği şekle geçildi
 • 2012 – Dünyanın en çok ziyaret edilen sitesi
 • 19 dakika – Bir facebook kullanıcısının günlük ortalama geçirdiği süre
 • 2015 – Gelir hedefi 1 milyar $
 • Ağustos 2008 – Aylık aktif kullanıcı sayısı 100 milyon
 • Nisan 2009 – Aylık aktif kullanıcı sayısı 200 milyon
 • Temmuz 2009 – Aylık aktif kullanıcı sayısı 250 milyon
 • 2012 – Aktif kullanıcı sayısı 1 milyar üzerinde
 • 2016 – Hala dünyanın en çok ziyaret edilen web sayfası.

Facebook 2009 yılı ve daha sonra 2011 yıllarında büyük değişikliklere gitti. Özellikle zaman tüneli ile kullanıcılarından çok olumsuz tepkiler alsa da şuan bu sistemle devam etmektedir. 1 milyarın üzerinde aktif kullanıcısı olan facebook’ta %8 oranında sahte hesap bulunmaktadır. Sitenin oyunlarında genel olarak rastlanan arkadaşların da oyunu oynaması gerekliliği 2. hesapların açılmasına sebep olmaktadır. Facebook ikinci hesap açma işini engellemeye çalışsa da birçok kişinin birden fazla hesabı bulunmaktadır.

Facebook’un cep telefonlarından girişi sağlayan uygulamaları da tıpkı site gibi ücretsizdir. Facebook’u Türkçe olarak cep telefonunuza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Aşağıda sizlere Facebook Türkçe İndir – Android ve Facebook Türkçe İndir – Nokia bağlantıları sunulmuştur. Aynı şekilde facebook’a kaydolmak, yeni bir facebook hesabı almak yada ikinci bir facebook hesabı almak için bağlantı da aşağıda Facebook Kaydol olarak yer almaktadır.

Nokia için Facebook İndir

Android için Facebook İndir

Facebook Kaydol – Üye Ol

Facebook açarken zorlanan arkadaşlar için hazırladığımız videoyu aşağıda bulabilirsiniz. Tüm amacımız sizlerin istediğiniz işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirmeniz. Facebook kurmakta zorlanan, facebook hesabı açamayanlar dikkatlice izlerlerse, kolay bir şekilde işlemleri yapabilirler. Eğer hesap açmakta zorlanıyorsanız, takılıyorsanız; zorlandığınız ve takıldığınız yeri yorum gönder kısmından bize iletin; nasıl çözeceğinizi ne yapmanız gerektiğini anlatalım.

Sizler için yenilediğimiz Facebook’a nasıl kayıt olunur videomuzu izlemenizi öneriyoruz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Exxen Kaydol

Exxen İndir – Kaydol

2000 yılında bundan 20 sene sonra televizyonlar akıllı cihazlara dönüşecek ve televizyonu bir kanalı açıp …

250 Yorumlar

 1. instagram sifremi unutdum

 2. icbir beirşey anlamadım

 3. Hatay

 4. facebook
  kaydolmak istiyorum

 5. mehmet ali uzun

  ben fecobok kayit olmaiyorum lütfen yardimci olurmusunuz

 6. Mostafa Entezar

  Benim hesabım yanlıştan kapanmış Lütfen benim hesabımı açın bir daha öyle sıkıntı çıkarmıyorum Lütfen benim hesabımı aç başka hesabım yok

 7. facebook kum yoktu

 8. facebook lutfen ollll

 9. benim fecbookmu açın

 10. şahide ataş

  hesap açmak istiyorum

 11. yeni hesap kurmak istiyorum

 12. Kişisel hesabım kapatıldı

 13. Bayram Alızadə

  Feconook hesabım engellendi

 14. hesabım kapan mış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.