Spam E-posta Uyarısı – Infected Mails

Son günlerde onbinlerce kişiye ulaşan bir Spam e-posta tehdit oluşturmaya devam ediyor. İçeriğinde zararlı bir bağlantı olan bu e-postalara karşı dikkatli olmalısınız, aksi takdirde e-posta hesabınız çalınabilir ve bilgilerinize ulaşılabilir. Özellikle Yahoo, Gmail ve Hotmail e-posta kutularına gelen bu spam mailler aynı zamanda bireysel ve kurumsal e-postalara da gelmektedir.

Sponsor Reklam

Her zaman olduğu gibi siz İndirKaydol ziyaretçilerini bu tür e-posta ve virüslere karşı uyarmaya devam ediyoruz. Spam e-postaların genel özelliği olan insanları kandırmak, ek’li dosyayı indirmek veya bir bağlantıya tıklatmaktır. Son zamanlarda inanılmaz bir sayıya ulaşan spam e-postanın içerikleri aşağıda ekran görüntüleri olarak verilmiştir. Lütfen ekran görüntülerini dikkatlice inceleyin ve böylelikle bu tuzağa düşmekten kurtulun.

Yahoo'ya Gelen Spam E-posta
Yahoo’ya Gelen Spam E-posta

Kullandığınız e-posta sağlayıcısı tarafından gönderildiği söylenen bu e-postalar “infectedmails@yahoo” adresinden geliyor gibi gözükmektedir. Bu e-posta aslında Yahoo’dan alınmış bir e-postadır. Mail sisteminde şöyle bir durum söz konusudur, özel programlar ile başka bir e-posta adresinden gönderilmiş gibi posta gönderilebilmektedir. Yani ben size istersem billgates@microsoft’tan e-posta gönderebilirim. Evet biraz garip gelebilir ama bu şekilde mail göndermek mümkündür. Bu nedenle gelen kısmına bile güvenmemeniz de fayda vardır. E-postanın içeriğini oldukça iyi inceleyin, mailden şüphelendiğiniz an ek’lerden ve bağlantılardan uzak durun.

Sponsor Reklam
Spam-Eposta-2
Kurumsal bir E-posta Kutusuna Gelen Spam Mail

Bu tür e-postalardan kurtulmanın bir yolu Spam olarak işaretlemektir. Ayrıca “10 kişiye” göndermezsen şeklinde gelen e-postalardan uzak durmak da önemlidir. Çünkü bu tür e-postalar mail adresi toplamak için oluşturulmaktadır. Zincir e-posta denilen bu mailleri gönderen arkadaşlarınızı dahi uyarmanız gerekmektedir. Çünkü onlar size e-posta gönderirse e-postanız mail toplayanların listesine düşer. Daha sonra saçma sapan e-postalar almaya başlarsınız, çünkü mail adreslerini toplayan kişiler bunları 1milyon mail adresi şu fiyata diye satarlar.

Bu konuda aklınıza takılan sorular olursa, Yorum Gönder kısmıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz. Sorularınız en kısa sürede (maksimum 12 saat) yanıtlanacaktır.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.