TED İndir

Birçok kişi Facebook’da, Youtube’da yada diğer video izleme imkanınız olan sitelerde TED konuşmaları ile karşılaşmıştır. TED alanının en iyilerinin, konusunda uzman insanların konuşma yapmasına olanak kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. 1984 yılından bu yana insanları bilinçlendirmek için çalışmalar yapan organizasyon hakkında bilgi almak, konuşmalarını nasıl dinleyeceğinizi öğrenmek ve mobil uygulamalarını indirmek için bağlantılar sunuyoruz.

Sponsor Reklam

TED nedir? Türkçe’de Türk Eğitim Derneğinin kısaltılmışı olduğu için karıştırılmaktadır, fakat tamamen farklı iki ayrı kurumdur. TED Kolejinin Türkiye’de TEDx etkinliği düzenlendiğini ve konuşmacılara imkan sağladığını belirtelim. TEDx, kuruluşun yaptığı etkinliklere verdiği isimdir. Kar amacı gütmeyen TED kuruluşunda ilk başlarda eğlence, teknoloji ve dizayn konusunda konuşmalar yapılırken şuan hemen hemen her konuda bilgi veren konuşmalar yapılmaktadır.

Öğrenmenin yaşı olmadığı gibi artık yeri ve zamanı da yok. Teknolojinin sağladığı imkanlar ile artık istediğiniz yerde istediğiniz zamanda bir şeyler öğrenme imkanınız vardır. İşte bu imkanı en iyi sağlayanlardan birisi TED kuruluşunun düzenlenmiş olduğu etkinliklerde bilim adamlarının, öğretim görevlilerinin ve daha birçok alınında uzmanın konuşmaları ve sunumlarıdır. Üstelik bu konuşmalar 110 farklı dilde sizlere sunulmaktadır. Yani izleyeceğiniz videolar artık Türkçe altyazı olarak sizlere sunulmaktadır.

Sponsor Reklam

Kuruluş 2000’den fazla videoya erişmenizi sağlayacak uygulamada çıkarttı. Uygulamanın hem android hem de iOS için sürümlerine aşağıda yer alan TED İndir butonlarından ulaşabilirsiniz. Uygulamanın birçok güzel özelliği bulunmaktadır. Videoları çevrim dışı izleme imkanı, izleyeceklerim listesi oluşturma, altyazı seçenekleri, TED radyo yayınını dinleme gibi birçok güzel özellik sunmaktadır.

TED İndir – Android TED İndir – iOS

Bilgiye saygı duyan, öğrenmeye açık her insanın kesinlikle indirmesi gereken bu uygulama hakkında bize sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısımlarından iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Exxen Kaydol

Exxen İndir – Kaydol

2000 yılında bundan 20 sene sonra televizyonlar akıllı cihazlara dönüşecek ve televizyonu bir kanalı açıp …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.