Yeni Kimlik Kartı için Randevu Al

Yeni Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartları için dağıtıma başlandı. Daha önce sizler için Yeni Kimlik Kartıyla İlgili Bilmek İstedikleriniz adında bir yazı hazırlamış ve size bu konuda aklınıza takılabilecek bilgileri aktarmıştık. Bu yazıda ise açılan randevu sisteminden nasıl randevu alıp yeni kimlik kartınızı nasıl alacağınızı anlatıyoruz. Ekran görüntüleri ile bu işlemi nasıl yapacağınızı anlattığımız yazımızda aklınıza takılan yerleri yazı altında yer alan yorum ekle kısmından bize iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Yeni Kimlik Kartı başvurusu için neler gereklidir? Yeni kimlik kartınızı almak için son 6 ay içinde çekilmiş “biyometrik” fotoğrafınız ile birlikte şuan kullandığınız nüfuz cüzdanınız yeterlidir. Randevu almak zorunda değilsiniz fakat tıpkı hastanelerde olduğu gibi randevu almanız işlemlerinizi hızlı ve beklemeden yapmanızı sağlayacaktır.

Yeni Kimlik Kartı randevusu nasıl alınır? İki şekilde randevu alabilirsiniz. Randevu almak için telefon ile 199’u arayabilir yada internet üzerinden randevunuzu alabilirsiniz. Randevunuzu internet üzerinden almak için aşağıda bulunan Yeni Kimlik Kartı için Randevu Al butonuna tıklayarak açılan sayfada ekran görüntülerindeki gibi bilgileri girerek ilerleyerek kendinize yada bir yakınınızın adına randevu alabilirsiniz. Açılan sayfada “kimin adına başvurmaktasınız” kısmında kendi adıma seçtikten sonra sol tarafta bulunan kısma “T.C.” kimlik numaranızı, adınızı ve soyadınızı yazmalısınız. Kırmızı renkteki Sonraki Adım yazısına tıklayarak ilerleyin.

Sponsor Reklam

Yeni Kimlik Kartı için Randevu Al

Yeni Kimlik Kartı için Nasıl Randevu Alınır

Açılan yeni sayfada ilk olarak gün, ay ve yıl olarak doğum tarihinizi girmeniz istenir. Daha sonra sizden şuan kullanmakta olduğunuz nüfus cüzdanınızın ön yüzünde yazan “seri numarası” istenmektedir. İlk kutucuğa aşağıdaki resimdeki gibi 3 haneden oluşan harf ve rakamlı kesimi yazın. Daha sonra 6 haneli sayıyı yazın ve sonraki adıma geçin.

Yeni Kimlik Kartı İçin Randevu Nasıl Alınır

Bu sayfada sadece sizin bilebileceğiniz bir soru sorulur. Aşağıdaki örnekte “annenizin babasının adının ilk harfi” istenmektedir. Dedenizin adı Abdullah ise bu sorunun cevabı A olacaktır. Eğer 5. harfi istenseydi bu kısma L yazmamız gerekirdi. Bu soruyu da cevapladıktan sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Yeni Kimlik Kartı İçin Randevu Al

Son yaptığınız işlem ile artık kimliğinizi doğrulamış olduğunuz. Artık randevu için ilk önce il ve ilçe bilgilerini seçiyorsunuz. Daha sonra takvimden istediğiniz bir tarihi seçiyor ve son olarak da o gün içinde hangi saatte randevunuza gitmek istiyorsanız seçiyorsunuz. Böylelikle nokta atışı randevu alıyorsunuz.

Yeni Nüfus Cüzdanı İçin Randevu Al

Son adımda ise bildiğiniz gibi kimliğiniz anında size teslim edilmiyor ve adresinize kargo ile gönderiliyor. Bu nedenle sizden adres bilgileri istenmektedir. Teslimat bilgisini de girdikten sonra artık işlemlerinizi tamamlamış oluyorsunuz.

Yeni Kimlik Kartı Nasıl Alınır

En son ekranda tüm yaptığınız işlemlerin özeti çıkmakta ve randevu saatiniz, tarihi bilgileri verilmektedir. Konu ile ilgili her türlü soru ve sorunuz için aşağıda bulunan yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

5 Yorumlar

  1. Yeni kimlik kart için internet üzerinden başvurumu yaptım ama başvurum hangi aşamada olduğunu öğrenmek istediğimde “Kart Durumu: Kart bilgisi KYS sisteminde bulunamadı.” diyor. Başvurum olmamış mı yani şimdi

    • Randevunu almışsın, kart için randevuna gitmen gerekli. Ancak ondan sonra kartın gözükür sistemde.

  2. verdiği siteye ulaşamıyor…ne yapmam lazım

  3. 2 gündür siteye girilmiyor bir kontrol edermisiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.