Viber Kurulum – Viber Nasıl Kullanılır

En etkili ve işe yarayan akıllı cep uygulaması olan Viber’ı nasıl kuracağınız ve nasıl kullanacağınızı ekran görüntüler ile sizlere anlatıyoruz. Bu güzel uygulama ile ücretsiz arama ve görüşme yapabilir, yurt dışında olan arkadaşlarınızla dahi hiçbir ücret ödemeden cep telefonu ile görüşebilirsiniz. Ayrıca isterseniz uygulamayı bilgisayarınızdan da kullanabilir ve cep telefonunuz ile senkronize ederek hiçbir ekstra işleme gerek kalmadan PC’nizden de program olarak kullanabilirsiniz. Viber programını indir yazısına tıklayarak ilk önce programı bilgisayarınıza indirin ve daha sonra aşağıda ekran görüntüleri ile anlatılacak işlemleri yaparak Viber kurulumunu yapın.

Sponsor Reklam

Programı indirdikten sonra iki defa tıklayarak çalıştırın, kurulumu otomatik olarak gerçekleştirecek ve masaüstüne Viber adında bir kısayol atacaktır. Bu kısayola tıkladığınızda önünüze aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü açılacaktır. Cep telefonunuzda Viber uygulaması yüklü olmalıdır, eğer yüklü değil ise Viber Uygulama İndir yazısına tıklayarak, telefonunuza uygun sürümünü yüklemelisiniz. Daha sonra bu ekranda Evet yazısına tıklayın.

Viber
Viber Kurulum

Daha sonra gelen ekranda cep telefonu numaranızı yazmanız gerekmektedir. Cep telefonu numaranızı doğru yazmanız önemlidir, çünkü etkinleştirme kodu gönderilecektir.

Sponsor Reklam
Viber Kurulum Ekranı
Viber Cep Telefonu Bilgisi

Cep telefonuzda Viber’ı açtığınızda size etkinleştirme kodu gelecektir. Bu mesaj bir-iki dakika içinde ulaşacaktır. Bu kodu ekranda görüldüğü gibi giriyorsunuz. Tabi her telefon için ayrı bir etkinleştirme kodu verilmektedir.

Viber Etkinleştirme Ekranı
Viber Etkinleştirme

Etkinleştirme kodunu girdiğinizde artık uygulamayı bilgisayarınızdan da kullanabilirsiniz. Viber nasıl kurulur kısmı ile ilgili aklınıza takılan soruları Yorum Gönder kısmından bize iletebilirsiniz. Aşağıda ekran görüntüsünde gördüğünüz bir arayüzü bulunan programın kullanımı oldukça kolaydır. Viber nasıl kullanılır öğrenmek istiyorsanız dikkatlice okuyun. Solda 4 menü bulunmaktadır. Bu menülerden ilki Conversations kısmıdır ve arkadaşlarınızla yaptığınız mesajlaşmaları gösterir. İkinci Contacts ise programı kullanan ve telefon rehberinizde olan kişileri gösterir. Üçüncü menüde programda en son yaptığınız işlemleri görebilirsiniz. Son menü de ise Dialer yani arama yapabilirsiniz. Bu kısımda bildiğiniz bir numarayı da arama şansınız bulunmaktadır.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

4 Yorumlar

  1. Ben viper proqraminda yeniyim ben nasil edim o proqrama daxil olum?

    • Nerma Viber’ı akıllı cep telefonuna buradaki bağlantıları kullanarak indir. Daha sonra program açıldığında cep telefonu numaranı doğru yaz. Program otomatik olarak Viber kaydol işlemini yapacak.

  2. Kayıt sırasında telefon numaranı doğru veriyorsun değil mi? Türkiye için alan kodu +90, Azerbaycan için +994

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.