Warface Nasıl Oynanır ve Tüyolar

En çok beğenilen oyunlardan bir tanesi olan Warface hakkında sizlere bu yazıda birçok tüyo vereceğiz. Böylelikle oyunda daha başarılı nasıl olabilirsiniz, nelere dikkat etmeniz gerekli ve öğreneceğiz tüyolar ile nasıl daha iyi bir Warface oyuncusu olabileceğinizi öğreneceksiniz.

Sponsor Reklam

İlk önce oyunla ilgili bilgiler vereceğiz. İpuçları, hangi modlar var, modlar hakkında bilgiler, haritalar ve silahlar, hangi tuşlar ne işe yarar gibi birçok bilgiye ulaşacaksınız. Son zamanların en iyi oyununun bir Türk firması tarafından ücretsiz olarak sunulması bizi çok mutlu etti. Siz de bu keyfi daha iyi yaşamak için bizlere oyunda takıldığınız yerleri sorabilirsiniz.

Warface kontrolleri nasıldır? Warface tuşlarını nasıl değiştirmelisiniz? Aşağıdaki listede oyuna ait tuşları görebilirsiniz. Burada size sunacağımız tüyo “Depar” tuşunu Sağ Shift yerine klavyede bir rakamının yanında yer alan kesme işaretine (“) yada capslock tuşuna atamanızdır. Hangisi sizin elinize daha yatkın ise onu seçmenizde tabi fayda vardır. Bu arada oyunda küfürlü konuşan – hile yapan birisini sunucudan atmak için oylama yapabilir (K tuşu) yada yapılan bir oylamaya oy verebilirsiniz (F5 evet oyu yada F8 hayır oyu).

Sponsor Reklam
Hareket Silah Diğer
İleri W Ateş etme LMB Sohbet (herkes) Y
Geri A Nişan alma RMB Sohbet (takım) U
Sol S Şarjör değiştirme R Sohbet Sekmesi 1 F1
Sağ D Yakın dövüş V Sohbet Sekmesi 2 F2
Eğilme Sol CTRL Birincili seç 1 Sohbet Sekmesi 3 F3
Zıplama Boşluk İkincili seç 2 Sohbet Sekmesi 4 F4
Yere uzan X Yakın dövüş 3 Atma oylaması K
Depar Sağ Shift Özel hareket 5 ‘Evet’ oyu F5
Kullan E Bombayı seçme 4 ‘Hayır’ oyu F8
Kay F Bir Öncekini seç Q Harita/SkorTablosu Tab
Öncekini seç Tekerlek geri Ekran Görüntüsü F12
Sıradakini seç Tekerlek ileri
Eklenti seç C

Warface özel hareketler nedir, nasıl yapılır?

  • Kayma nasıl yapılır:  Depar halindeyken (sol shift tuşu) kaymak için “F” tuşuna basmanız gerekir.
  • Tırmanma nasıl yapılır: Tırmanma için “E” tuşuna bastığınızda istek gönderirsiniz. Takım arkadaşınız istek yaptıysa “E” tuşuna bastığınızda tırmanmayı birlikte yapabilirsiniz.
  • Engel, duvardan atlama: Engelden atlamak için “boşluk” tuşuna basmalısınız.
  • Düşen arkadaşı kaldırma: Takım arkadaşınız düştüyse yanına gelerek “E” tuşuna bastığınızda onu ayağa kaldırırsınız.
  • Can yenileme: Paramedic sınıfını seçtiğinizde 5 tuşuna basarak can paketiniz çıkartırsınız ve sol fare tuşu ile takım arkadaşınızın canını yenilersiniz. Kendi canınızı yenilemek için ise sağ tuşa basmalısınız. 5 tuşuna iki defa basarak “şok cihazını” devreye sokarsınız ve yere serilen arkadaşınızı sol fare tıklaması ile diriltebilirsiniz.
  • Zırh yenileme: Mühendis sınıfı olarak oynarken 5 tuşuna bastığınızda zırh çıkar ve sol fare tuşu ile arkadaşınızın zırhını yenilersiniz. Kendi zırhınızı yenilemek için ise sağ tuş yapmalısınız.
  • Cephane takviyesi: Piyade sınıfında bulunur yine 5 tuşu ile aktifleşir ve sol fare tuşu ile arkadaşınıza yardımcı olursunuz. Kendi cephanenize takviye yapmak için ise yine sağ tuşu kullanırsınız.
  • Mayın kurma: Mekanik sınıfının el bombası gibi düşünebilirsiniz, ama oldukça güçlüdür. 4 tuşuna bastıktan sonra mayını koymak istediğiniz yere sol tık yapmanız yeterlidir. Dar geçiş noktaları en iyi yerlerdir.
Warface Yardım
Warface Yardım

Oyunu biz de çok beğenerek oynadık. Sunucular gayet hızlıydı. Eğitim bölümlerini dikkatlice oynayın, oyunu çok güzel öğretiyor ve anlatıyor. Oyuna her gün girerek bonus ödüller alabilirsiniz. Oyunla ilgili sormak istediklerinizi ve sizin keşiflerinizi bize aşağıdaki yorum kısmından iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Brawl Stars Kupa Yolu Karakterlerinin İncelemesi

Türkiye birinciliği ve dünyada ilk 200 de yer alan indirkaydol.com hesabının sahibi olarak sizlere Brawl …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.