Anasayfa / Yardım / Windows 10 Bilgisayar Nasıl Sıfırlanır?

Windows 10 Bilgisayar Nasıl Sıfırlanır?

Bilgisayarınızda Windows 10 yüklüyse, öyle flash disk, DVD ile Windows 10 yüklemekle uğraşmak istemiyorsanız, BIOS bilmem ne uğraşmam, formatın en kolay yolu nedir diye düşünenler için bu yazıyı hazırladım. Burada anlatılanları yaparak bilgisayarınızı ilk aldığınız günkü gibi “tertemiz” yapabilirsiniz. Böylelikle virüs varsa silinir, yavaşlık varsa yok olur, bilgisayarınız ilk aldığınız günkü gibi olur. Peki bu işlemleri nasıl yapacaksınız, işte aşağıda ekran resimleri ile size bunu adım adım anlatacağım. Anlatılanları dikkatle okur ve yaparsanız dizüstü yada masaüstü fark etmez format atmış gibi tertemiz bilgisayarınız olur.

Sponsor Reklam

Windows 10 Bilgisayar Nasıl Sıfırlanır? Bu sıfırlama için iki farklı yöntem vardır. İki yöntemi de size aktaracağız. Lütfen uyarıları dikkate alarak bu işlemleri yapın. İlk olarak Kurtarma kısmına girmeniz gerekiyor. Bunun için sağ altta saatin yanında olan monitör işaretine tıklayın, açılan pencerede “Tüm Ayarlar” yazısına tıklayın daha sonra “Güncelleştirme ve Güvenlik” kısmına gelin, solda yazan Kurtarma‘ya basın.  

Kurtarma ekranına geldiğinizde 2 farklı yöntem için işlemler farklılaşmaktadır.

Sponsor Reklam

1.YÖNTEM: Bilgisayarı sıfırlamak için burada yer alan Bu bilgisayarı sıfırla menüsünde “Başlayın” yazısına tıklayın.

Bilgisayarınız orijinal Windows 10 değil ise bu işlemde sorun yaşayabilirsiniz!

Karşımıza 2 farklı seçenek gelecektir.

  1. Seçenek Dosyalarımı Sakla: Bunlardan ilki sadece Windows dosyalarını siler ve yükler. Bilgisayarınızdaki oyunlar, uygulamalar, resimler, müzikler, videolar olduğu gibi durur. Tıkladığınızda otomatik olarak işlemler başlar ve bilgisayar sıfırlanır. Açıldığında Windows 10 dosyaları yenilenmiş olacaktır.
  2. Seçenek Her Şeyi Kaldır: Bu bir çeşit formattır. Bilgisayarda ne varsa siler, tertemiz hale getirir. Uygulama, resim, oyun, programlar, videolar, dosyalar hepsi silinir. Böylelikle virüs, yavaşlık vb. tüm problemler ortadan kalkar.

2. Yöntem: Bu yöntemde ise Windows 10 DVD veya USB’si gerektirir. Bunun için endişelenmeyin Microsoft’un sunduğu hizmet ile orijinal Windows 10 kurulum USB’si ve DVD’si oluşturabilirsiniz. Bunun için önceden hazırladığımız yardım yazımızdan faydalanabilirsiniz. Yardım yazımıza ulaşmak için Windows 10 İndir yazısına tıklamanız ve açılan sayfada anlatılanları yapmanız yeterlidir. Bilgisayarınızdaki Windows 10 eğer orijinal değil ise ikinci yöntemi yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

 

Konuyla ilgili desteğe ihtiyaç duyarsanız aşağıda yer alan yorum kısmından bana sorularınızı iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Cisco Router Şifresi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Cisco’ya ait bir router’ınız var ise ve varsayılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.