Windows 8 En Kolay Nasıl Kapatılır

Microsoft’un son sürümü Windows 8 ve Windows 8.1 bilgisayar kullanıcılarına oldukça zorluk çıkarmaya devam ediyor. Üstelik bir kapatma işlemi bile işkenceye dönüşebiliyor. Bu yazımızda size hem Windows hakkında biraz bilgi vereceğiz hem de 3 farklı Windows 8 kapatma yolunu ve en kolay Windows 8 kapatma yolunu anlatacağız.

Sponsor Reklam

Microsoft’un Windows XP için desteğini çekmesi bu işletim sistemini virüslere karşı savunmasız bıraktı. Tabi güvenliğine önem veren kullanıcılar çoktan Windows 7 ve 8 sürümüne geçmişlerdi. Çoğu kullanımına alışamadığı için 7 sürümünü tercih etse de yeni alınan bilgisayarlar üzerilerinde Windows 8 ile gelmektedir. Tabi orijinal Windows kullanmak varken kaçak – crack kullanmak istemeyenler oldukça fazla. İşte size bu nedenle Windows 8’de en çok karşılaşılan kapatma problemi için çözümler sunduk.

1. Yöntem: İşkence yöntemi olarak da adlandırılabilir. Farenizi sağ üst köşeye doğru sürükledikten sonra açılan menüde “Ayarlar” daha sonra “Güç” ve son olarak “Bilgisayarı Kapat” diyerek bilgisayarı kapatabilirsiniz.

Sponsor Reklam
Windows 8 Nasıl Kapatılır
Windows 8 Nasıl Kapatılır

2. Yöntem: Bu yöntem için Windows 8.1’e geçmeniz gerekmektedir. Ücretsiz olarak Windows 8.1 indirmek için hemen aşağıdaki butonu kullanarak yazımıza ulaşabilirsiniz. Gelelim bilgisayarı Windows 8.1 de nasıl kapatacağınıza. Windows 8.1 kurduktan sonra alıştığımız Başlat menüsüne benzer sol altta “windows” işareti çıkmaktadır. Bu işarete sağ tıklayarak “Kapatın yada oturumu kapatın” yazısının üzerine geldiğinizde “Bilgisayarı kapatın” yazısına tıklayarak kapatabilirsiniz.

Windows 8.1 İndir – Tam Sürüm

Windows 8.1 Nasıl Kapatılır
Windows 8.1 Nasıl Kapatılır

3. Yöntem: İşte size en kolay yöntem. Bilgisayarı kapatmak için masa üstüne dönün “Alt” ve “F4” tuşlarına aynı anda basın. “Bilgisayarı Kapat” seçeneği işaretli iken “Enter”e basın yada “Tamam” butonuna tıklayın. Oldukça kolay değil mi?

Windows 8 En Kolay Nasıl Kapatılır
Windows 8 En Kolay Nasıl Kapatılır

Aşağıda bulunan Windows 8 nasıl kapatılır videosu da size yardımcı olacaktır. Ayrıca videoda sesli anlatım ile işlemlerin nasıl yapıldığı tek tek gösterilmektedir.

Başka yardım konularıyla sizlere kolaylıklar sunmaya devam edeceğiz. Windows ile ilgili takıldığınız, zorlandığınız, sorun yaşadığınız yerleri bize aşağıda bulunan Yorum Gönder kısmından gönderin. Size özel çözümler bulalım.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.