Yandex Şifremi Unuttum Nasıl Geri Alabilirim

En çok kullanılan e-posta adreslerinden birisi de Yandex’tir. Özellikle Türkiye’de oldukça beğenilen ve Türk ortağı ile sürekli büyüyen şirketten siz de bir e-posta aldıysanız ve şifrenizi unuttuysanız hesabınızı nasıl geri alabileceğinizi, şifrenizi nasıl sıfırlayacağınızı bu yazıda anlatılanları yaparak öğrenebilirsiniz.

Sponsor Reklam

İşlemlere başlamak için ilk yapmanız gereken aşağıda bulunan Yandex Şifremi Unuttum butonuna tıklayın. Açılan sayfa Yandex’in e-posta giriş sayfasıdır. Bu sayfada aşağıdaki ekran görüntüsünde kırmızı çizgiyle altı çizilen “Şifremi Unuttum” yazısına tıklayın.

Yandex Şifremi Unuttum

Yandex Şifremi Unuttum

İlk olarak sizden kullanıcı adınızı yani Yandex e-posta adresinizi yazmanız istenir. Aşağıdaki resimde olduğu gibi @yandex.com yada @yandex.com.tr olarak kullanıcı adınızı yazmalısınız. Daha sonra resimde gözüken karakterleri ok işareti ile gösterilen yandaki kutucuğa yazın ve ileri butonu ile bir sonraki adıma geçin.

Sponsor Reklam
Yandex Şifremi Unuttum Nasıl Geri Alabilirim

Açılan sayfa eğer kayıt sırasında cep telefonu numaranızı vermediyseniz sizden kayıt sırasında cevapladığınız güvenlik sorusunun cevabı istenecektir. Yani şifrenizi sıfırlamak için ya “cep telefonunuz” yada “gizli sorunuzun cevabı” olmalıdır. Aşağıda ekran görüntüsünde olduğu gibi gizli soru otomatik olarak gelmektedir. Burada cevap kısmına büyük-küçük harf ve boşluk kullandıysanız tam olarak nasıl cevap verdiyseniz o şekilde cevabı yazmanız gerekmektedir. Cevabı doğru olarak verdiğiniz de ve Gönder butonuna tıkladığınızda bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Yandex Hesabı Kurtarma

Hesabın size ait olduğunu doğruladığınız da aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü gelecektir. Burada yeni şifrenizi belirleyerek hesabınızı kurtarmış olursunuz.

Yandex Şifre Sıfırlama

Unutmayın her zaman her konuda sorunlarınızı bize aşağıda bulunan yorum kısmından iletin, size en kısa sürede yardımcı olunacaktır.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

4 Yorumlar

  1. gizli sorununda cevabını bilmiyorsak ne yapacağız

    • Ne yazık ki Yandex bu konuda çok katı – bu bilgiler olmadan hesabınızı geri vermez.

      • Telefon numarası kayıtlı değil ve gizli soruyuda unuttum.Hesabıma erişemiyorum .Özel dosyalarım vardı.Hiç mi ümit yok bu konuda ? Yada Yandex ekibine nasıl ulasabilirim.

        • Yandex bu konuda ancak burada anlatılan şekilde destek veriyor. Başka bir destek hizmetleri yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.