Youtube Kanalı Nasıl Kapatılır

Birçok kullanıcımızın yaşadığı sorunlardan bir tanesi olduğu için bu konuda her zaman olduğu gibi ekran resimli olarak size Youtube kanalınızı nasıl kapatır, nasıl kanalınızı silebilirsiniz anlatıyoruz. Yine her yazımızda dediğimiz gibi takıldığınız bir yer olursa yazının altında yer alan yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Sponsor Reklam

1.Yöntem: Youtube hesabını silmek için iki farklı yöntem vardır. Eğer Youtube hesabınıza girebiliyorsanız, yani Gmail e-postanızı ve şifrenizi biliyorsanız farklı bir yöntem, bilmiyorsanız farklı bir yöntem sunacağız. İlk olarak 1. yöntemi size sunuyoruz. Bu yöntemde ilk olarak aşağıdaki Youtube Kanalı Silme butonuna tıklayın. Açılan sayfa Youtube anasayfasıdır, burada yukarıda sağda bulunan “Oturum Aç” yazısına tıklayın. Aşağıda ekran görüntüsünde gösterilmiştir.

Youtube Kanalı Silme

Youtube Oturum Açarak Giriş

Karşınıza gelen pencerede Google e-posta adresinizi girmelisiniz. Ve “İleri” butonuna basmalısınız. Daha sonra Google sizden şifrenizi isteyecekdir. Şifrenizi de girdiğinizde artık oturum açmış olacaksınız ve otomatik olarak tekrar Youtube sayfası açılacaktır. Yukarıda sağda hesabınıza ait bir resim gözükecektir. Buna tıkladığınızda aşağıya doğru bir pencere açılacaktır. Burada altta sağda çark işaretine tıklayın. Kırmızı çizgi ile aşağıdaki ekran resminde altı çizilmiştir.

Sponsor Reklam

Youtube ayarları sayfası açıldığında ekranın sol tarafında “Gelişmiş Ayarlar” vardır. Ekran görüntüsünde altı çizilmiştir. Açılan sayfa artık kanalınızı silmek için son aşamalardır. Burada en aşağıda “Kanalı Sil” butonuna tıkladıktan sonra sizden “tekrar” şifre istenir, silmek için onay istenir. Bunları yaptığınızda kanal otomatik olarak silinir. Kanalı sildiğinizde Gmail hesabınıza bir şey olmaz, kullanmaya devam edebilirsiniz.

2. Yöntem: Eğer Youtube kanalıza ait Gmail e-posta adresinizi bilmiyorsanız yada Gmail e-postanızın şifresini bilmiyorsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz. Gmail Şifrenizi Geri Alma yazımızdan şifrenizi geri almak için yardım almayı unutmayın. Çünkü şifrenizle girdiğinizde “kesin” çözüm vardır. Birazdan bahsedeceğimiz yöntem kesin bir çözüm değildir. Aşağıda bulunan Youtube Kanalı Şikayet Et butonuna tıklayın.

Youtube Kanalını Şikayet Et

Açılan sayfada ilk önce “Spam ve Hilekarlık” seçeneğini seçin daha sonra aşağıya doğru açılan menüde “Hilekarlık/sahtekarlık” seçin ve son olarak “Bildirmek istediğiniz kullanıcının kanal url’sini girin” kısmına kapatmak istediğiniz kanalınıza girdiğinizde, yani kanalın ana sayfasında yukarıda adres çubuğunda bulunan adresi kopyalayıp bu kısma yapıştırmalısınız.

Youtube Hesabını Şikayet Ederek Kapatma

Çok fazla sayıda arkadaşınızın kanalı şikayet ettiğinde hesap kapatılacaktır. Konuyla ilgili her türlü soru ve sorununuzda size yardımcı olacağımızı unutmayın.

Youtube 6 ay girilmeyen, video yüklenmeyen, yorum yada beğeni yapmayan hesapları artık silmektedir!!! Yani hiçbir yöntem işe yaramazsa yapmanız gereken tek şey beklemektir, böylelikle kanal ve videolar kendi silinecek, hesap kapanacaktır!

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

2 Yorumlar

  1. Kaç kişi şikahet ederse kapanir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.