Anasayfa / Yardım / Youtube Kanalı Nasıl Kapatılır

Youtube Kanalı Nasıl Kapatılır

Birçok kullanıcımızın yaşadığı sorunlardan bir tanesi olduğu için bu konuda her zaman olduğu gibi ekran resimli olarak size Youtube kanalınızı nasıl kapatır, nasıl kanalınızı silebilirsiniz anlatıyoruz. Yine her yazımızda dediğimiz gibi takıldığınız bir yer olursa yazının altında yer alan yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Sponsor Reklam

1.Yöntem: Youtube hesabını silmek için iki farklı yöntem vardır. Eğer Youtube hesabınıza girebiliyorsanız, yani Gmail e-postanızı ve şifrenizi biliyorsanız farklı bir yöntem, bilmiyorsanız farklı bir yöntem sunacağız. İlk olarak 1. yöntemi size sunuyoruz. Bu yöntemde ilk olarak aşağıdaki Youtube Kanalı Silme butonuna tıklayın. Açılan sayfa Youtube anasayfasıdır, burada yukarıda sağda bulunan “Oturum Aç” yazısına tıklayın. Aşağıda ekran görüntüsünde gösterilmiştir.

Youtube Kanalı Silme

Youtube Oturum Açarak Giriş

Karşınıza gelen pencerede Google e-posta adresinizi girmelisiniz. Ve “İleri” butonuna basmalısınız. Daha sonra Google sizden şifrenizi isteyecekdir. Şifrenizi de girdiğinizde artık oturum açmış olacaksınız ve otomatik olarak tekrar Youtube sayfası açılacaktır. Yukarıda sağda hesabınıza ait bir resim gözükecektir. Buna tıkladığınızda aşağıya doğru bir pencere açılacaktır. Burada altta sağda çark işaretine tıklayın. Kırmızı çizgi ile aşağıdaki ekran resminde altı çizilmiştir.

Sponsor Reklam
Youtube Kanal Ayarlarına Giriş

Youtube ayarları sayfası açıldığında ekranın sağ tarafında Ad kısmının karşısında ufak bir yazıyla “Gelişmiş” vardır. Ekran görüntüsünde altı çizilmiştir.

Youtube Gelişmiş Ayarlar

Açılan sayfa artık kanalınızı silmek için son aşamalardır. Burada en aşağıda “Kanalı Sil” butonuna tıkladıktan sonra sizden “tekrar” şifre istenebilir, silmek için onay istenebilir. Bunları yaptığınızda kanal otomatik olarak silinir. Kanalı sildiğinizde Gmail hesabınıza bir şey olmaz, kullanmaya devam edebilirsiniz.

Youtube Kanalı Sil

2. Yöntem: Eğer Youtube kanalıza ait Gmail e-posta adresinizi bilmiyorsanız yada Gmail e-postanızın şifresini bilmiyorsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz. Gmail Şifrenizi Geri Alma yazımızdan şifrenizi geri almak için yardım almayı unutmayın. Çünkü şifrenizle girdiğinizde “kesin” çözüm vardır. Birazdan bahsedeceğimiz yöntem kesin bir çözüm değildir. Aşağıda bulunan Youtube Kanalı Şikayet Et butonuna tıklayın.

Youtube Kanalını Şikayet Et

Açılan sayfada ilk önce “Spam ve Hilekarlık” seçeneğini seçin daha sonra aşağıya doğru açılan menüde “Hilekarlık/sahtekarlık” seçin ve son olarak “Bildirmek istediğiniz kullanıcının kanal url’sini girin” kısmına kapatmak istediğiniz kanalınıza girdiğinizde, yani kanalın ana sayfasında yukarıda adres çubuğunda bulunan adresi kopyalayıp bu kısma yapıştırmalısınız.

Youtube Hesabını Şikayet Ederek Kapatma

Çok fazla sayıda arkadaşınızın kanalı şikayet ettiğinde hesap kapatılacaktır. Konuyla ilgili her türlü soru ve sorununuzda size yardımcı olacağımızı unutmayın.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Cisco Router Şifresi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Cisco’ya ait bir router’ınız var ise ve varsayılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.