YouTube Kaydol

Video dosyalarını nasıl göndereceğim derdini ortadan kaldıran, insanların kendini video ile anlatabilmesine olanak sağlayan YouTube 2005 yılında 3 kişi tarafından kurulmuştur. E-posta olarak gönderilmeyen videoları ulaştırmanın yolu olarak düşünülen site, daha sonra insanların videoları ile yapabilecekleri herşeye dahil olmuştur. İnsanlar artık YouTube’da sevdikleri müzikleri video klipleri ile izleyebiliyor, fotoğraflarıyla video slaytlar oluşturabiliyor, her türlü konu ile ilgili bilgi edinebiliyor ve daha fazlasını yapabiliyorlar.

Sponsor Reklam

Tube kelimesi televizyonlarda bulunan tüpten gelmektedir ve YouTube ile sizin televizyon yayınınız anlamı verilmektedir. Sitenin sloganı da “Broadcast Yourself – kendini yayınla” olarak çevirilebilir. Bugün günde milyonlarca videonun izlendiği siteye yüzbinlerce yeni video eklenmektedir. Tamamen ücretsiz bir yapıda olan YouTube’a sınırsız sayıda video eklenebilmektedir. 2006 yılında 1.65 milyar $ ile Google tarafından satın alınmış ve Google’ın kalitesiyle sürekli yenilenmiştir.

Özellikle fikri haklar, hakaret videoları, terörizm, yetişkin içerik gibi konularda sorunlar yaşayan site; ülkemizde uzun süre yasaklı kalmıştır. Birçok kez site kapatılma, engellenme gibi cezalar almıştır. Bu yasaklarla ilgili “Ben YouTube’a giriyorum, sizde girebilirsiniz” şeklinde siyasi mesajlar bile verilmiştir. Bilgisayar kullanıcılarının “DNS” değiştirme işlemlerinde ustalaşmasını sağlayan bu yasaklar tüm dünyada üklemizin imajını zedelemiştir. Şuan için herhangi bir yasak bulunmamaktadır.

Sponsor Reklam

YouTube sayesinde ünlü olan şarkıcılar, oyuncular ve hatta günlük yaşamdan insanlar bulunmaktadır. Amatör olarak çekilen bir videonun milyonlarca izleyiciye ulaşması mümkündür, buna en güzel örnek “Oğlum bak git” videosudur. Yada çok tanınmayan bir şarkıcının tüm dünyada dinlenen bir şarkıcı olması sağlanabilir, örnek olarak PSY ve şarkısı Gagnam Style verilebilir.

En çok izlenen, komik YouTube videolarından biri “Charlie bit my finger – again !”

Sayı ve tarihlerle YouTube;

 • Şubat 2005 – 3 eski Paypal çalışanı tarafından kuruldu.
 • Ekim 2006 – 1.65 milyar $’a Google satın aldı.
 • Mart 2008 – 480×360 çözünürlükte videolara izin verildi.
 • Temmuz 2009 – 3D video ekleme özelliği getirildi.
 • Kasım 2009 – 1080p HD çözünürlükte videolar yüklendi.
 • Mayıs 2013 – 57 farklı dilde hizmet vermeye devam etti.

YouTube yıllarca en komik, en eğlenceli, en sevimli, en romantik, en korkutucu, en seksi, en iyi vb. videoları izlememezi sağlamıştır ve bu imkanı bize sağlamaya devam etmektedir. Sizde YouTube’a video eklemek, kanal oluşturmak, videolara yorum yapmak ve YouTube’a kayıtlı bir kullanıcı olmak istiyorsanız aşağıda bulunan YouTube Kaydol butonuna tıklamanız yeterlidir. Ayrıca İndirKaydol’un resmi YouTube sayfasına Abone olarak son çıkan program, oyun ve yardım videolarına ulaşabilirsiniz.

Youtube Kaydol

İndirKaydol YouTube Kanalına Abone Ol

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Sarahah İndir – Kaydol

Her geçen yeni bir sosyal ağ hayatımıza girmekte ve bize yeni ufuklar açmaya devam etmektedir. …

59 Yorumlar

 1. Nasıl Youtube Kaydol yapıyoruz.

  • Yazının içerisinde bulunan YouTube Kaydol butonunu kullanarak Youtube hesabı açabilirsiniz.

 2. Ramazan styla

  Ramazan styla yeni geldim

 3. Ramazan styla

  Ramazan stylam

 4. güzel

 5. abi size hll olsun be kolay yontem yapmışsınız hll be

 6. Kaydolcam ben

  • Burada anlatılanları yaparak çok kolay bir şekilde Youtube Kaydol işlemini yapabilirsiniz.

 7. abi benim şifreyi kabul etmiyor.

 8. Elif Zorbozan

  you tube nasıl kaydoluyor

 9. Youtube’ye kaydolmak istiyorum ….

  • Mitat yazıda Youtube Kaydol işlemi ekran görüntüleri resimleriyle adım adım anlatılmaktadır. Takıldığın yeri bize sorabilirsin.

 10. youtubeye kaydol amiyorum ya

  • Youtube’a kayıt olma adım adım anlatılıyor yazıda. Ayrıca yazının altında Youtube Kaydol videosu da var. Takıldığını adımı bize sorabilirsiniz.

 11. Tesekkürler

 12. çok iyi alkıslar

 13. kayıt

 14. ali güzelkaya

  ha di kaytde

 15. salamlar

 16. Süper birşey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.