YouTube Kısıtlı Modu Kapatma

Youtube’a girdiğinizde video izlemeye çalıştığınızda “Kısıtlı Mod, ağ yöneticiniz tarafından etkinleştirildi” hatası alıyorsanız, sitenin yeni politikasına takılmış olabilirsiniz. Kısıtlı modun konulma sebebi ise istenmeyecek YouTube videolarının aile bireyleri tarafından görülmesini engellemeyi amaçlamaktadır. Aslında bir nevi içerik filtreleme yaparak çocukların, eşinizin hatta sizin uygunsuz videolardan kaçınmasını sağlar. Tabi bu modu kapatmayı ve açmayı bilmek önemlidir.

Sponsor Reklam

Aşağıda YouTube kısıtlı modu nasıl kapatacağınızı veya açacağınızı tüm işletim sistemleri ve cihazlar için teker teker anlatıyoruz. Ayrıca kütüphane, yurt, internet cafe, iş yeri vb. kişisel olmayan bilgisayarlarda sistem yöneticisi tarafından kısıtlı mod devre dışı bırakılmış olabilir. Böyle bir durumda kısıtlı mod ağ yöneticisi (sistem yöneticisi) tarafından kapatılıp, açılabilir. Örnek bir kısıtlanmış video görüntüsü aşağıdadır.

YouTube Kısıtlı Mod
YouTube Kısıtlı Mod

Bilgisayarda YouTube kısıtlı modu kapatma: YouTube’da girdiğinizde yukarıda sağda “hesabınıza” tıklayın. Aşağı doğru bir menü açılacaktır. En aşağıda “Kısıtlı Mod” yazmaktadır.

Sponsor Reklam

Daha

 

 

Youtube Kısıtlı Mod Kapatma

Daha sonra açılan pencerede isterseniz Youtube kısıtlı modu açabilirsiniz, isterseniz kapatabilirsiniz.

Youtube Kısıtlı Mod Açma

Mobil site (telefon – tabletten web sayfası) YouTube kısıtlı modu kapatma: Tarayıcıdan YouTube’a girdikten sonra sağ üst köşede bulunan üst üste üç noktaya tıklayın. Karşınıza çıkan pencerede “Ayarlar”a tıklayın. Yeni açılan sayfada Kısıtlı Modu açıp, kapatabilirsiniz.

Android’de YouTube Kısıtlı modu kapatma: YouTube uygulamasını açtıktan sonra sağ üst köşedeki üst üste üç noktaya dokunun, açılan pencerede “Ayarlar”a dokunun. Açılan yeni pencerede “Kısıtlı modu” kapatabilir yada açabilirsiniz.

iOS’da YouTube Kısıtlı modu kapatma: iPhone ve iPad’lerde YouTube uygulamasını açtıktan sonra Ayarlar (Settings) girdikten sonra “Filtreleme” seçeneğinden modu açıp kapatabilirsiniz.

iOS Youtube Kısıtlı Modu Kapatma Açma
iOS Youtube Kısıtlı Modu Kapatma Açma

Android Tv’lerde (Smart Tv) YouTube Kısıtlı modu kapatma: Televizyonundan YouTube uygulamasını açın daha sonra solda “Ayarlar” menüsüne gelin. Burada modu açıp kapatabilirsiniz.

Smart TV Kısıtlı Modu Kapatma Açma
Smart TV Kısıtlı Modu Kapatma Açma

YouTube ile yaşadığınız tüm sorunları bize iletebilir, yardım isteğinde bulunabilirsiniz. Aşağıdaki videoda detaylı anlatım mevcuttur.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

TR Uzantılı Ücretsiz Eposta Nasıl Alınır

Ücretsiz eposta veren bir çok firma bu işi bıraktı ve piyasada sadece büyükler kaldı. Öyle …

9 Yorumlar

  1. evimde şahsi internettimi kullanıyorum bi kaç gün öce iphon 7 aldım ve youtube de kısıtlı mod ag yöneticisi tarafından açılmıştır diyo ve aldım tellefondan dahi sogudum onu nasıl kapatıcaz şahsi internetimde o sorunu alıyorum ilgillenirseniz sevirnirrim teşekkürller

    • Görkem – internet bağlantından ziyade telefonundaki Youtube ayarlarını kontrol etmen gerekli. Evindeki internette diğer cihazlardan bunu test edebilirsin, mesela dizüstü bilgisayar yada başka bir telefondan girdiğinde Youtube kısıtlı mod açık değil ise iPhone youtube uygulamasındadır sorun.

  2. KISILI MODU KAPAT
    MA NASIL

  3. Kısıtlı Mod, ağ yöneticiniz tarafından etkinleştirildi bunu nasil kapata biliriz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.