Adobe AIR SDK İndir

Oyun yapmak, cep telefonları için uygulama yazmak veya program yazarak para kazanma hayalleriniz varsa işte size teknoloji devi Adobe’dan etkili bir platform. AIR platformunda iPhone, Blackbery, Android ve WinPhone telefonlar için uygulama yapabilirsiniz. Üstelik uygulama isterseniz 3D bir oyun bile olabilir. Tabi tüm bunlar sizin yazılım beceriniz ve projenizin ne kadar iyi düşünülmüş olduğuyla ilgilidir.

Sponsor Reklam

Sadece cep telefonları için değil Mac OS X ve Windows işletim sistemleri için de uygulama, program ve oyun yazabilirsiniz. Üstelik 3D oyunlar yaratmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Flash gibi diğer Adobe ürünleriyle de bağlantılı olan platform HTML, CSS ve JavaScript gibi popüler, bilindik yazılım dillerini de desteklemektedir. Böylelikle tek bir yazılım dilinin sınırlamalarına takılmadan projenizi geliştirme şansınız olur. Platformun tabi ki en önemli artısı, arkasında Adobe’un olmasıdır.

AIR platformunun ülkemizde çok yaygınlaşmamasından kaynaklı ismi pek duyulmamış olsa da firmanın yaptığı araştırmalarda internete sahip bilgisayaraların %41’inde AIR’ın yüklü olduğu belirtilmektedir. Tüm dünya düşünüldüğüne çok büyük olan bu oranın ülkemizde düşük olmasının nedeni ise Türkçe AIR uygulama, oyun ve programlarının azlığıdır. Eğer proje geliştiricisi olmak istiyorsanız, oyun hazırlama nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız AIR ile başlayarak bir avantaj yakalayabilirsiniz. Sonuçta Türkçe piyasası daha oluşmamış olan AIR uygulamalarında bir adım önde olabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Cep uygulamalarında sahip olduğu grafik rendering özelliği ile başarılı bir platform olan AIR özellikle bu alanda hızla büyümektedir. Ayrıca tarayıcıdan bağımsız uygulama geliştirme şansı sunmasıyla daha büyük, görsel oyunlar ve programlar yaratma şansı tanımaktadır. Sizde bir Adobe AIR geliştiricisi olmak istiyorsanız yapmanız gereken aşağıda bulunan Adobe AIR SDK İndir butonuna tıklayarak platformun “compiler”ını indirebilirsiniz. Artık her şey sizin yazılım beceriniz ve projenizin kalitesine bağlı! Adobe firmasına ait bu program 297 MB’dır ve aşağıdaki butona tıklayarak indirebilirsiniz.

Adobe AIR Sdk İndir

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Rufus İndir

Bilgisayar araçları içerisinde en kullanışlı olanlardan birisi kuşkusuz Rufus programıdır. Bu program ile USB disk …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.