Athanton Kaydol – Athanton Oyna

Koram Games tarafından piyasaya sürüldükten sonra oldukça beğeni toplayan Athanton daha sonra yanlış stratejiler izleyerek popülerliğini kaybetti. Şuan Türkçe yayın yapan sunucusu kalmayan oyunun İngilizce sunucusu da bulunmamaktadır. Normalde Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce, Polonyaca ve Türkçe hizmet veren oyun şuan sadece bir-iki dilde sunucu bulundurmaktadır.

Sponsor Reklam

Athanton Oyunu yükleme yapmadan, tarayıcı üzerinden oynanabilen online bir strateji oyunudur. Eski Yunan Mitolojisine dayanan oyunlar içerisinde en yeni ve en iyi olanlardan biridir. Diğer savaş strateji oyunlarından farkı, defalarca ordu hazırlamaya ve kaynak üretmeye gerek olmadığından boşuna zaman kaybetmeye gerek kalmayacaktır. Aynı zamanda bir tür aksiyon oyunu olan Athanton’da her oyuncu kendi yöntemleriyle stratejisini belirleyerek ve bunu en etkin şekilde kullanarak rakiplerine karşı üstünlük kurmayı hedefler. Ayrıca kendi tarzındaki diğer oyunlarda olduğu gibi inşaat yapma, askere alma gibi işlemler gerçekleştirebilir.

Athanton nasıl oynanır? Oyunda farklı farklı karşılaşma çeşitleri vardır. Hesperidlerin Bahçesi ilk karşılaşmadır ve Altın Elma Kavga’sının minimum %80’i tamamlanmadan ortaya çıkmaz. Bu karşılaşma NPC’lere karşı tek başına ya da başka bir oyuncuyla birlikte yapılabilir ve saldırı kotası bulunmamaktadır. Hesperidlerin Bahçesindeki ilk karşılaşmada tek başına savaşmak önerilebilir. Fakat daha sonraki karşılaşmada, NPC’leri yenebilmek için daha da kuvvetlenmek gerekir. Bu yüzden oyuncu yanına başka oyuncular alabilir. İlk karşılaşmayı yapabilmek için 1 Teoloji gereklidir. Her karşılaşmaya girildiğinde, bir önceki karşılaşmadan, 1 fazla Teoloji vermek gerekecektir.

Sponsor Reklam

Athanton Yardım: Karşılaşmalarda savaş rotasında ilerlerken geri sayım süresi bulunmaktadır. ilerleme sırasında oyuncunun karşısına çıkacak düz, orman, eğimli, duvar, yamaç ve dağlar gibi yeryüzü şekilleriyle karşılaşacaktır. Buengelerden beklemeden ve oyalanmadan geçilir ve savaşa devam edilirse geri sayım süresi artacaktır. Bazı yeryüzü şekillerinin geri sayıma kattığı süreler; yapılan eylemin kattığı süre 15 sn, düz arazinin sağladığı süre 10 sn, dağlık arazi ve orman arazisinin kattığı süre 16 sn, Kale’ye saldırıldığında kazanılan süre 18 sn, savaşla kzanılan süre ise 30 sn şeklindedir. Athanaton oyununda oyuncu karşılaşmayı ne kadar çabuk bitirirse, o kadar değerli ödül ve unvan elde edecektir.

Siz de bu güzel strateji oyunu oynamak istiyorsanız aşağıda bulunan Athanton Kaydol butonunu kullanabilirsiniz. Şuan için Türkiye’ye özel sunucu bulunmamaktadır, fakat Alman sunucularında Athanton oynayabilirsiniz.

Athanton Kaydol

 

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

The Third Age Kaydol – Oyna

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını sevenler için R2 Games firmasından oldukça iddialı ve oynaması keyifli bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.