Hotmail Kayıt Problemleri ve Çözümleri

Hotmail e-postası alırken yaşadığınız sorunları yada hesabınız olduğu halde yaşadığınız sıkıntıları bizimle paylaştınız ve biz de bu sorunları bir liste halinde çözümleri ile sizlere sunuyoruz. Tabi yaşadığınız başka Hotmail sorunları olursa bu sorunları bize yazının altında bulunan yorum kısımlarından iletebilirsiniz. Sizlere ekran resimleri, videolar ile yardımcı olmaya ve sorunlarını en kısa sürede çözmeye devam ediyoruz.

Sponsor Reklam

Microsoft’a ait e-posta siteleri ve hizmetleri ile ilgili siz kullanıcılarımızdan gelen soruları diğer kullanıcılarımıza da yardımcı olması açısından bu yazıda derledik. Sizler de sıkça sorulan sorular şeklinde olan bu yazıdan faydalanabilir, sorununuz ile ilgili takıldığınız yerleri bize yazının altında bulunan yorum kısmından sorabilirsiniz. Sizlere ekran görüntülü, videolu anlatımlar ile yardımcı olmaya devam edeceğiz.

Microsoft e-posta sisteminde yıllardır birçok değişiklikler gerçekleştirdi. İlk başlarda msn-com, daha sonra hotmail-com, bir ara windowslive-com, kısa bir süre outlook-com ve son olarak live-com adıyla hizmet vermektedir. Öyle ki hotmail e-postanıza girerken bile live-com adresine yönlendirilirsiniz. Bu durum işleri biraz karıştırsa da indirKaydol sitesi olarak bu karışıklığın sizi etkilememesi için yardımcı oluyoruz.

Sponsor Reklam

1- Hotmail’e kayıt olurken posta koduna ne yazman gerekiyor? Posta kodu her il için ve her ilde farklı bölgelere göre değişmektedir. Posta kodunuzu bilmiyorsanız bulunduğunuz ilin plaka kodu ve sonuna 3 adet sıfır koyarak formu doldurabilirsiniz. Örnek: İstanbul için 35000 – Ankara için 06000, İzmir için 35000 gibidir.

Hotmail Yardım
Hotmail Yardım

2- İkinci E-posta adresine ne yazmam gerekiyor? Hotmail formunda şifrenizi unutmanız durumunda ikinci bir e-posta adresi girilmesi istenmektedir. Bu tamamen şifrenizi unuttuğunuzda problem yaşamamanız içindir. Ayrıca hesabınız ele geçirilirse (hacklenirse) ikinci e-postanız sayenizde kolay bir şekilde hesabınızı geri alabilirsiniz. Peki kullandığınız başka bir e-posta adresiniz yok ise cep telefonu numaranızı verebilirsiniz. Bu konuda herhangi bir çekingeniz olmasın, cep telefonunuz başka hiçbir yerde kullanılmaz. Sadece Microsoft size bir kısa mesaj ile kod gönderir, bu kodu girerek hesabınızı tamamen aktif hale getirebilirsiniz. Ayrıca yine hesabınızın ele geçirilmesi durumunda bu sayede hesabınızı geri alabilirsiniz. Eğer ikinci e-posta adresiniz yok ve cep telefonunuzu vermek istemiyorsanız; bir yakınınız yada arkadaşınızın e-posta adresini vererek de bu adımı geçebilirsiniz.

3- Kayıt sırasında yazdığım e-posta adresini kabul etmiyor? Hotmail’de yüz milyonlarca hesap alındığı için yazdığını e-posta adresi sizden önce alınmış olabilir. Bu nedenle e-posta adresinin sonuna rakamlar koyabilirsiniz. Mesela indirkaydol123 şeklinde bir e-posta almak kolay olacaktır. Ayrıca e-posta adresinizi yazarken “@, ?, !, $, %,” vb. özel karakterleri kullanmamanız gerekmektedir. Sadece harf, sayılar, alt çizgi(_) ve tire(-) gibi karakterler kullanabilirsiniz.

4- Hotmail hesap açma yaşı kaçtır? Hotmail bu ilkeyi ülkelerin kanunlarına bırakmıştır. Ülkemizde bununla ilgili bir yasal düzenleme ise yoktur. Mesela Facebook 13 yaş altındakilerin Facebook hesabı açmalarına izin vermemektedir. Bunun için ebeveyn onayı istenmektedir. Bu nedenle yaş kontrolü internet üzerinden zaten mümkün olmadığı için yaşınızı 18’den büyük verebilirsiniz.

Hotmail Sorunları ve Çözümleri
Hotmail Sorunları ve Çözümleri

5- Hotmail uzantılı e-posta nasıl alabilirim? Bu konuda sizlere çok ayrıntılı bir yazı hazırladık. Hotmail Kaydol sitesine nasıl gideceğinizi ve ekran görüntüleri ile formu nasıl dolduracağınızı anlattık. Bu yazıya ulaşmak için aşağıda bulunan Hotmail Kaydol butonuna basarak yardım yazımıza ulaşabilirsiniz.

Hotmail Kaydol

6- Hotmail şifremi unuttum? Şifrenizi nasıl geri alabileceğinizi ayrıntılı olarak anlattığımız yardım yazımıza Hotmail Şifremi Unuttum nasıl geri alabilirim yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

7- Hotmail şifresi nasıl değiştirilir? Microsoft şifre değiştirme işlemini bile oldukça zor hale getirdi. Bu nedenle sizin için bir yardım yazısı hazırlayarak Hotmail şifrenizi nasıl değiştireceğinizi anlattık. Hotmail şifresi değiştirme yazısına tıklayarak sayfaya ulaşabilirsiniz.

8- Hotmail hesabım çalındı (hacklendi) nasıl geri alabilirim? Ne yazık ki birçok insanın başına gelen bu olay oldukça can sıkıcıdır. Fakat çözülemeyecek bir problem değildir. Size çalınan hesabınızı nasıl geri alabileceğinizi ayrıntılı olarak adım adım ekran görüntüleri ve video ile anlattığımız yazımıza Çalınan Hotmail Hesabını Geri Alma tıklayarak ulaşabilirsiniz. Anlatılanları dikkatli bir şekilde yaparsanız 72 saat içinde hesabınızı geri alabilirsiniz. Burada önemli olan hesabınıza bağlı ikinci e-posta adresi, cep telefonu, kayıt sırasında yazdıklarınız vb. bilgileri ne kadar bildiğiniz ve hatırladığınız ile ilgilidir. Ne kadar çok bilgi verirseniz hesabınıza o kadar çabuk ulaşabilirsiniz.

9- Hotmail hesabım silinmiş, nasıl geri alabilirim? 6 ay boyunca kullanılmayan yani giriş yapılmayan Hotmail hesapları sistem tarafından otomatik olarak silinmektedir. Hesabınızın silinmesi durumunda var olan tüm e-postalarınız silinir, Skype’a giriş yapıyorsanız orada bulunan bilgileriniz, arkadaş listeniz de silinir. Burada bir bilgi verelim eğer Skype’a hotmail hesabınızla sürekli giriş yapıyorsanız sistemi kullanmış olduğunuz için hesabınız silinmez. Silinen Hotmail hesabınızı geri almak için ise tekrar aynı isimle Hotmail hesabı almanız yeterlidir. Bu konuyla ilgili yardım yazımıza da Hotmail Hesabı Aç bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

10- Hotmail kapasitesi ne kadardır? Microsoft ücretsiz olarak 5Gb’lık e-posta kapasitesi sunmaktadır. Eğer daha fazla alana ihtiyaç duyarsanız satın alma yoluyla kapasiteyi arttırabilirsiniz. Yada yeni bir hotmail e-postası alabilirsiniz.

11- MSN nedir, MSN’ye nasıl kayıt olunur? MSN kelimesi Microsoft Networks’ün kısaltılması olarak 1995 yılından bu yana hizmet vermektedir. Microsoft Messenger hala kullanılmaktayken Türkiye’de “MSN” olarak adlandırılmıştır. Aslında “mesene” olarak söylenen Microsoft Messenger bu siteden farklı bir hizmetti. Halen MSN’ye kayıt olabilirsiniz, fakat bu kayıt işlemi aslında siteye üye olmak, hatta Microsoft’a üye olmak demektir. Yani diğer Microsoft hizmetlerini MSN’ye kayıt olarak kullanabilirsiniz. MSN’ye kayıt olmak için herhangi bir e-posta adresi kullanabilirsiniz. Yani Gmail, Yahoo, Mynet gibi e-posta adreslerinizle de MSN’de hesap açabilirsiniz. Yada hem MSN’ye kayıt olup hem de yeni bir e-posta adresi de açabilirsiniz. Ama artık msn-com uzantılı e-posta alamazsınız. Detaylı bilgi için MSN Kaydol yazımıza bakabilirsiniz.

12- Hotmail’e kayıt olurken neler gereklidir? E-posta açarken hemen hemen tüm siteler benzer bilgiler istemektedir. Bu bilgiler Ad, soyad, doğum tarihi, yaşadığınız ülke vb. genel bilgilerdir. Bu bilgileri doğru vermeniz daha sonra hesabınızın çalınması yada şifrenizi unutmanız durumunda işinize yarayacaktır. Kafadan sallanan bilgiler unutulduğu için hesapları geri almak imkansız olmaktadır. Son olarak cep telefonlarının yaygınlaşması ile sizden cep telefonu bilgisi istenmektedir. Zaten kayıt esnasında ya cep telefonu yada var olan kullandığınız bir e-postayı yazmanız zorunludur. Bu ikisinden birisi olmadan çalınan hesap geri yada unutulan şifreyi almak çok ama çok zordur. Daha doğrusu “hesabı geri almanız” kesin değildir. Oysa bu bilgilere sahipseniz hesabınızı çok rahat geri alabilirsiniz.

13- Outlook nedir, nasıl outlook hesabı açılır? Outlook ismi aslında bir program ismiydi ve halen bu program kullanılmaktadır. Microsoft’un Office sürümleri ile gelen bu program sayesinde e-postalarınızı bilgisayarınızdan görebilir, e-posta atabilir, toplantı saati belirleyebilirsiniz. Daha çok iş yerlerinde kullanılan Outlook programı artık e-posta uzantısı olarak da kullanılmaktadır. Yani indirkaydol@outlook-com şeklinde e-posta adresi alınabilir. Hatta indirkaydol@outlook-com-tr olarak da e-posta alabilirsiniz. Şuan piyasada ücretsiz “tr” uzantılı e-posta alabileceğiniz tek adresdir. Siz de yeni bir e-posta istiyorsanız Outlook Kaydol yazımızdan faydalanabilirsiniz.

14- Outlook nasıl indirilir? Çok eskinde Microsoft ücretsiz olarak Outlook Express indirmemize izin veriyordu. Hatta Windows sürümleri ile gelen ücretsiz bir sürümdü. Şimdi Office 365, Office 2016 gibi ücretli sürümleri bulunmaktadır. Eğer bunları nasıl edineceğinizi öğrenmek istiyorsanız bir önceki soruda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz.

15- Outlook şifremi unuttum, nasıl geri alabilirim? Bu konu ile ilgili de yardım yazımız mevcuttur. Yardım yazımıza Outlook Şifremi Unuttum tıklayarak ulaşabilirsiniz, eğer takıldığınız yer olursa bize sormaktan çekinmeyin.

Sizde Hotmail kayıt olma yada kullanırken yaşadığınız tüm sorunları bize gönderebilirsiniz. En kısa sürede sizlere çözüm sunmaya çalışıyoruz.

Hotmail ile ilgili yaşadığınız sorunlara çözümler ürettiğimiz videomuzu da izleyebilirsiniz.

Hotmail Kayıt Problemleri
Hotmail Kayıt Problemleri
Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.