Attribute Changer İndir

Bilgisayarlara ve özellikle USB disklere bulaşan, çokta yaygın olan bir virüs nedeniyle dosyalarınıza erişiminizi kaybedebilirsiniz. Dosyalarınız Gizli klasör haline geldiyse ve dosyaya sağ tıkladığınızda “Gizli” işareti pasif bir şekilde gözüküyorsa bu yazıda anlatılanları yaparak dosyalarınızı eski haline çok kolay bir şekilde eski haline getirebilirsiniz. Bu işlemi yapmamızı sağlayan Attribute Changer programını nasıl indireceğinizi, nasıl kullanacağınızı ve dosyalarınızın hepsini tekrar eski haline getireceğinizi ekran görüntüleri ile adım adım anlatacağım.

Sponsor Reklam

Dosyalarınızı Gizli halden çıkartmak için ilk olarak Attribute Changer programını nasıl indirip, kuracağınızı anlatacağım. Bunun için aşağıda bulunan Attribute Changer İndir butonuna tıklamanız yeterlidir. (Kırık link olursa yazının sonunda yorum yaparak bize iletin hemen linki düzelteyim). Bu program Windows Xp, Windows Vista, Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 ile uyumludur. Toplam boyutu 5MB’dır.

Attribute Changer İndir

Aracı indirdikten sonra kurulumunu da kısaca anlatayım. İndirdiğimiz programa iki kez tıklıyoruz, sonra dil olarak Türkçe’yi seçip tamam diyoruz.

Sponsor Reklam
Attribute Changer Nasıl Kurulur

Sonraki pencerede Anlaşmayı Kabul Ediyorum seçeneğini işaretleyin ve ileri diyin. Daha sonrası ise ileri ileri ve son seçeneklerinden oluşuyor. Kurulumu bu kadar kolaydır programın.

Attribute Changer Kurulumu

Kurulum bittikten sonra Gizli haldeki dosyaların “hepsini” seçip sağ tıkladığınızda programa ait seçenekler de gözükecektir. Aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi gözükecektir. Bu ekran görüntüsündeki gibi “Öznitelikleri Değiştir” yazısına tıklayın.Kar

Karşınıza bu sefer Attribute Changer’ın seçenekleri gelecektir. Burada dosyalarınız “Gizli”- “Sistem” olarak aşağıdaki gibi işaretli gelecektir. Yapmanız gereken “Gizli” ve “Sistem” işaretlerini kaldırın ve aynı zamanda en altta yer alan “Alt Klasörleri Dahil Et” seçeneğini işaretleyin ve “Tamam” yazısına tıklayın. Birkaç saniye içinde dosya sayısına bağlı olarak biraz uzayabilir hemen dosyalarını eski haline gelecektir.

Gizli işareti pasif, klasörleri Gizli halden çıkaramıyorum sorunlarınız yukarıda anlatıldığı gibi çözebilirsiniz. Konuyla ilgili takıldığınız bir yer olursa yorum kısmından bana soru ve sorunlarınızı iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Rufus İndir

Bilgisayar araçları içerisinde en kullanışlı olanlardan birisi kuşkusuz Rufus programıdır. Bu program ile USB disk …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.