Chrome’da Kayıtlı Şifreleri Bulma

Unutulan şifreler ile ilgili sizlere yardımcı olmaya devam ediyoruz. Bugüne kadar yüzbinlerce kişiye yardım yazı ve videolarımızla hesaplarını geri almasını sağladık. Bu yazıda ise size unutulan Gmail adresi, unutulan Gmail şifresi, unuttuğunuz Facebook şifresi gibi Chrome’a kayıt edilmiş hesapları nasıl bulacağınızı ve nasıl geri alabileceğinizi ekran resimleri ile adım adım anlatıyoruz.

Sponsor Reklam

İlk olarak Chrome’u açıyorsunuz. Yukarıda yer alan üst üste 3 noktaya tıklayın ve aşağıya doğru açılan pencerede “Ayarlar” yazısına tıklayın.

Chrome’dan Gmail Şifre Bulma

Ayarlar sekmesi açıldığında en aşağıya doğru inin ve burada “Gelişmiş Ayarları Göster” yazısına tıklayın.

Sponsor Reklam
Bilgisayarda Açık Olan Gmail Şifresini Bulma

Gelişmişe tıkladığınızda aşağıya doğru yeni ayarlar gelecektir. Bu ayarlar kısmında “Şifreler ve Formlar” başlığı altında yer alan “Şifreleri Yönet” kısmını bulun. Şifreleri Yönet yazısının sağında yer alan “ok” işaretine tıklayın. Aşağıya doğru web siteleri isimleri, kullanıcı adları ve şifreler çıkacaktır. Burada “accounts.google.com” sitesi ve kullanıcı adı kısmında size ait olan e-postayı bulun.

Gmail Şifresini Bilgisayardan Bulma

E-posta adresinizi bulduğunuzda hemen yanında yer alan 3 nokta üst üsteye tıklayın ve “Ayrıntılar” yazısına tıklayın. Yeni bir pencere açılacaktır.

Chrome’dan Şifre Bulma

Açılan yeni pencerede web sitesinin adresi “https://accounts.google.com/ServiceLogin” gibi olacaktır, kullanıcı adı kısmında e-posta adresiniz yazacaktır. Şifre kısmı “yıldızlı” şekilde gizli olarak gözükür. Gizliliği kaldırmak için hemen yandaki “Göz” işaretine (şifreyi göster) tıklayın.

Chrome’da Kayıtlı Şifreler Nasıl Bulunur

Sizden bilgisayarı açarken girdiğiniz şifreyi Microsoft Windows ister. Bilgisayarı açarken girdiğiniz şifre yok ise direk şifre gözükecektir. Böylelikle unuttuğunuz şifrenizi form doldurmadan rahatlıkla bulabilirsiniz.

Chrome’da Kayıtlı Şifreleri Gösterme

Şifrenizi geri aldığınızda ilk yapmanız gereken hemen cep telefonu, kurtarma e-postası vb. bilgileri güncellemek olsun. İleri de böyle bir sorun yaşadığınızda tekrar şifrenizi bu şekilde geri alamayabilirsiniz. Çünkü “Chrome” sıfırla dediğinizde, bilgisayara format attığınızda vb. durumda kayıtlı parolalar silinir. İşinizi sağlama almak için her zaman hesabınıza ait kurtarma bilgilerini güncel tutun.

Anlamadığınız takıldığınız adımları aşağıda yer alan yorum kısmından bize sorabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

2 Yorumlar

  1. SAyenizde chrome üzerinden şifrelerime ulaşabildim

  2. ne yaziyim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.