Clash of Clans’da En Kolay Kaynak Toplama Yöntemi

Clash of Clans oyununa 2017 Ocak ayında başladım ve bugün itibari ile oyunu sıkıldığım için bırakıyorum. Ama oyunda ki deneyimlerimi sizlere birkaç yazı hazırlayarak paylaşıyorum. Oyunda 18 ayda BB11’de full’e yakın bir duruma getirdim. İnşaatçı köyüm de yine aynı şekilde full’e yakındır. Tüm bunları nasıl mı yaptım? İşte Clash of Clans oyunundaki sırlarım!

Sponsor Reklam

Oyunda en büyük dert “kara iksir” bulmaktır ki bu benim için hiçbir zaman sorun olmamıştır. Oyunda “kupa” kasanları anlamak mümkün değil. Çünkü asıl ganimetler oyunda düşük kupalardadır. Ben 3500 kupaya kadar çıktım ama o kupalarda hiç ganimet bulamadığım için oyunda hep 2000-2500 kupa arasında kaldım. Çünkü oynamayan – oyuna az girenler hep bu aralıkta yer almaktadır. Ayrıca oyunda 39 seviye okçu kraliçe ve 40 seviye barbar kralı anlatacağım taktikle yaptım!

Kara İksir harcamadan toplanır! Yukarıda belirttiğim gibi 2500 kupa altında ganimet boldur. Bu ganimeti de en iyi “OKÇU” ile toplarsınız. Bazıları ganimet için Barbar yada Goblin de kullanıyor. Ama bence en iyisi okçu çünkü uzaktan savunma binalarını görmeden kaynak toplayabiliyorsunuz. Benim taktiğimin bir parçası da “EĞİTİM İKSİRİ”dir. Boş olduğum 1 saatte eğitim iksirini basıyorum, okçu ile oynamayan köy arayıp saldırıp çıkana kadar neredeyse diğer ordu hazır hale geliyor. Bu şekilde 1 saatte 50.000 kara iksir, 4-5 milyon altın ve iksiri rahat toplayabilirsiniz. İnanmayanlar aşağıdaki ekran görüntülerine bakabilirler.

Sponsor Reklam

Oyunda “kaleye birlik” bile istemenize – kalenin dolmasını beklemenize bile gerek yok. Ben kaleye sadece ejder ve balon isterim ki savunmada yapsınlar. Kazandığım kaynakları da bu şekilde korurum. İşin en güzel tarafı sağlam bir savunmanız varsa zaten 2000-2500 kupa arasında size saldıracak insan sayısı da az oluyor. Böylelikle kazandığınız kaynaklar kayıp olmuyor.

Eğitim İksirlerinden her gün 1 tane kesin alıyordum. Çünkü başka hiçbir şeye “taş” harcamaya gerek yok. Ayrıca KO’larda ödül olarak da eğitim iksiri geliyor – ayrıca hemen hemen haftada 1’de ücretsiz eğitim iksiri dükkanda veriliyor. KO’da ayrıca kara iksir – iksir gibi çok “kolay” kazanılacak miktarlar yerine 20 – 40 taş almayı tercih etmelisiniz.

İşte bu şekilde hiçbir zaman kaynak sıkıntısı yaşamadan BB11’e gelebilirsiniz. BB12’de de yine düşük kupalarda kalmanızda fayda var. Kupanız çok düşerse yada günlük “yıldız bonusu” ödülünü almak için istediğiniz orduyu kullanabilirsiniz. İsterseniz tazı-balon / isterseniz golem valkür yapın. Sonuçta “kaynağınız” bol olacak.

Bu konuda aklınıza takılan bir şey olursa – Clash of Clans ile bilmek istediklerinizi hemen alttaki yorum kısmından bana iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Brawl Stars Kupa Yolu Karakterlerinin İncelemesi

Türkiye birinciliği ve dünyada ilk 200 de yer alan indirkaydol.com hesabının sahibi olarak sizlere Brawl …

6 Yorumlar

 1. perviz seferli

  cekilis bana cikar insallah

 2. SAOL sin güzel ama benim bb4 daha olmuyo ya bana hesab çok lazım abi

 3. Mahmut demir

  Walla ise yariyor saol denicem

 4. Abi galiba çekil varmış benim hesabım çalındı bana lazım olucak

 5. çok güzel bi uygulama herkese tavsiye ediyorum

 6. Muhammed Salih

  Ne Enes Batur ne Orkun senin yaptığın videolarının yerini tutamaz bence YouTube da hak ettiğinden daha az abonen var inşallah ilerde milyarlarca abonen olur çekilis için hayırlısı neyse o olur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.