Conflict Of Nations: World of War 3 Kaydol – Oyna

Strateji oyunları sevenlerin kesinlikle beğenerek oynayacağı bir oyunu tanıtacağım bugün. Gerçek zamanlı olarak oynanan Conflict Of Nations: World of War 3 gerçek dünya haritasında gerçek şehirlerde ve gerçek durumlar ele alınarak hazırlanmıştır. Öyle ki ülkelerin içindeki ayrılıkçı güçler bu oyunda isyan etmektedir, fakat ülkeler bu isyanları askeri güçleri ile bastırma imkanına sahiptirler.

Sponsor Reklam

Conflict Of Nations: World of War 3 Nasıl Oynanır? Oyun oldukça başarılı ve gerçekçi bir strateji oyunudur. Gerçek zamanlı olması ise oyuna ayrı bir zevk vermektedir. Oyuna başlarken kendinize Türkiye dahil 64 farklı ülkeden birisini seçiyorsunuz. Hali hazırda var olan ordularınız ile ilk olarak ülkede isyan var ise bunları bastırıyorsunuz. Ülkenizi tamamen güvenli hale getirdikten sonra, kaynakların yer aldığı şehirlere doğru ülkelere savaş açmalısınız. Oyunda her ülkenin kendine özel imkanları bulunmaktadır. Mesela büyük şehirler oldukça para üretir, bazı şehirlerde petrol bulunurken bazı şehirler ise ikmal malzemesi üretir.

Conflict Of Nations: World of War 3 Nasıl Kayır Olunur? Oyuna kayıt olmak için aşağıda bulunan butona tıklayın. Açılan sayfada ilk olarak bir kullanıcı adı (oyun nicki) yazın, daha sonra şifre belirleyin ve son olarak kullandığınız bir epostayı yazın. “Şimdi Oyna” dediğinizde hemen sunucu seçeceğiniz ekrana gelirsiniz ve oynamaya başlayabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Conflict Of Nations: World of War 3 İndir

Conflict Of Nations World of War 3 Kaydol

Oyunda 8 çeşit kaynak bulunmaktadır:

  • İkmal Malzemeleri: Özellikle şehir geliştirme için yapılan binalarda kullanılmaktadır.
  • Bileşenler: Yine bina yapımı için olmazsa olmazlardandır.
  • Yakıt: O kadar askeri birlik nasıl hareket edecek. Tabi ki tanklar, uçaklar vb. için yakıt şart.
  • Elektronik: Yüksek seviye bina ve araştırma geliştirmelerinde kullanılır.
  • Nadir Malzemeler: Araştırmaların olmazsa olmazıdır. Araştırma geliştirmeleri için elektronik elzemdir.
  • İş gücü: Mutluluk arttıkça popülasyon artar, popülasyon arttıkça da iş gücü artar.
  • Para: Büyük şehirlerden kazanılır ve her yerde kullanılır.
  • Altın: Gerçek para ile alarak, her türlü farklı kaynağa markette dönüştürebilirsiniz.

Oyunda en önemli konulardan birisi şehrin moralidir. Eğer bir şehirde moral düşerse o şehirde isyan güçleri ortaya çıkar ve şehrin kontrolünü kaybedersiniz. Bir şehri işgal ettiğinizde hemen şehirde morali yükseltmek için binalar inşa edin ve bir müddet askerlerinizi işgal edilen şehirde tutun.

Oyun birlik çeşitliliği açısından inanılmaz gelişmiştir. Öyle ki askerler, zırhlı birlikler, helikopterler, savaş uçakları, denizaltılar ve hatta nükleer başlıklı füzeler bile yer almaktadır. Oyun da iyi bir taktikle gerekli yerleri işgal ederek sürekli büyüyebilir ve araştırmaları açarak daha gelişmiş birlikler elde edebilirsiniz.

Bir dünya savaşında olunca koalisyonların önemi artmaktadır. Oyunda koalisyon kurabilir yada katılabilirsiniz. Böylelikle ortak düşmanlarınıza karşı koalisyon ile savaşırsınız. Gelişme açısından önemli bir noktadır, herkesle aynı anda savaşamazsınız. Bu yüzden ordunuz güçlü bile olsa birebir savaşları tercih edin.

Oyunla ilgili sormak istediklerinizi, görüşlerinizi yazı altında bulunan yorum kısmından bana iletebilirsiniz.

 

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

The Third Age Kaydol – Oyna

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını sevenler için R2 Games firmasından oldukça iddialı ve oynaması keyifli bir …

1 yorum

  1. oyun çok güzel tavsiye ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.