E-posta Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim

İndirKaydol bir yardım sitesi olarak sizlere destek olmaya devam ediyor. Çalınan e-posta adreslerinizi nasıl geri alacağınızı ayrıntılı olarak ekran resimli ve videolu anlatımlar ile sizlere sunduk. Bu yazımızda ise sizlere tüm yardımlara tek bir yazıda topladık. Her zaman olduğu gibi soru ve sorunlarınız için yazının altında yer alan Yorum Ekle kısmından bizimle iletişime geçip destek isteyebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Çalınan E-posta Hesabı Nasıl Geri Alınır? Her e-posta sitesi farklı şekilde bu konuda hizmet vermektedir. Yani Gmail ayrı, Hotmail ayrı bilgiler ister. Bazı e-posta siteleri ise bu konuda sizlere çok az destek sunar. Çünkü bir hesabın çalınmaması için sizden daha önceden zorunlu bilgiler girmenizi ister ve bunlar olmadan hesabınızı geri alamayacağınızı belirtirler. Aşağıda her e-posta sağlayıcı için sizlere tek tek gerekli olan bilgileri sunacağız ve daha önceden hazırladığım yardım yazılarımıza ulaşmanız için bağlantıları da vereceğiz. Hesabı çalan kişi tüm bilgileri kurtarma e-postası, cep telefonu değiştirse bile hesabınızı geri alabileceğinizi unutmayın. Ayrıca tüm e-posta siteleri bu işlemleri yaparken IP (internet bağlantı numaranız) ve Cookie (bilgisayarda yada telefonda giriş yaptığınız adreslerin tutulması) bilgilerini alır. Bu yüzden Çalınan E-posta Hesabınızı SADECE SİZ  GERİ ALABİLİRSİNİZ! Ayrıca tüm kurtarma işlemlerinde sizden “İletişim e-postası” istenecektir. Yani var olan kullandığınız bir e-posta gereklidir. Eğer tek e-posta hesabınızı kayıp ettiyseniz yapmanız gereken ilk işlem Yeni Bir E-posta Adresi Almak olacaktır.

E-posta Hesabım Çalındı

Gmail E-posta Adresim Çalındı: Gmail bu konuda en iyi destek veren sistemlerden birisine sahip. Sadece biraz sabırlı olmanız ve 3 bilgiye sahip olmanız gereklidir. 1.si hatırladığınız son şifre, 2.si kurtarma e-postası yada cep telefonu, 3.sü ise hesap açılış tarihidir. Çalan kişi bu bilgileri değiştirse dahi hesabınızı geri alabilirsiniz. Çalınan Gmail E-posta Nasıl Geri Alınır yazımız sizlere ekran resimli ve videolu anlatım ile yardımcı olacaktır. Hesabınızı geri almanız ortalama 2-3 gün sürmektedir.

Sponsor Reklam

Hotmail E-posta Adresim Çalındı: Hotmail e-posta sistemi sizden form doldurmanızı ve sadece sizin bilebileceğiniz bilgileri sizden ister. Bu formdaki tüm bilgileri hatırlamasanız da elinizden geldiğince çok ve doğru bilgi vermeniz önemlidir. Formu “tamamen” doldurmanız gerekmez. Çünkü formda yer alan her şeyi “yapmış” olmanız gerekmez. Mesela kredi kartı eklemediyseniz bu kısmı boş bırakmalısınız. Çalınan Hotmail E-posta Nasıl Geri Alınır yazımızda yine ekran görüntülü ve sesli videolu anlatım vardır. Formu gönderdikten sonra olumlu yada olumsuz cevap 1-2 gün içinde elinize ulaşacaktır.

Yahoo E-posta Adresim Çalındı: Hesabı geri alması en zor e-posta sitelerinden birisidir. Eğer kurtarma e-postası yada cep telefonunuz yok ise Yahoo hesabınızı geri alamazsınız. Site bu konuda çok ama çok katı ve başka bir kurtarma seçeneği sunmamaktadır. Çalınan Yahoo E-posta Nasıl Geri Alınır yazımızı ziyaret ederek tüm bu işlemleri nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz. Kurtarma işlemi eğer bilgilere sahipseniz sadece birkaç dakikada hesabınızı geri alabilirsiniz.

MSN E-posta Adresim Çalındı: Microsoft’un en eski e-posta adresine sahipseniz ve hesabınız çalındı ise tıpkı Hotmail e-postasında olduğu gibi form doldurmanız istenir. Çalınan MSN E-posta Nasıl Geri Alınır yazısında anlatıldığı gibi formu gönderdiğinizde Misrosocf size 1-2 gün içinde geri dönüş yapacaktır.

Mynet E-posta Adresim Çalındı: Mynet e-posta hizmeti ne yazık ki çalınan e-postalar konusunda çok iyi bir destek vermemektedir. 3 farklı yöntem olsa da çalan kişi kurtarma e-postası ve kayıtlı cep telefonu numaranızı değiştirirse hesabınızı geri alamıyorsunuz, tabi ücretli bir müşteri değilseniz. Çalınan Mynet E-posta Nasıl Geri Alınır yazıda anlatılanları deneyerek hesabınızı geri almaya çalışabilirsiniz. Ama dediğimiz gibi Mynet ne yazık ki bu konuda çok yardımcı olan bir sisteme sahip değildir.

İlerleyen zamanlarda buraya daha fazla e-posta sitesi ekleyeceğimizi ve sizlere her zaman olduğu gibi yardımcı olmaya devam edeceğimizi belirtelim.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

TR Uzantılı Ücretsiz Eposta Nasıl Alınır

Ücretsiz eposta veren bir çok firma bu işi bıraktı ve piyasada sadece büyükler kaldı. Öyle …

8 Yorumlar

  1. Kolay gelsn benm facebook calindi emailimi unuttum hatrlamiyorm kod gondermek icinde eski numaramdi onunlada iletisimim yok nasil geri alabilirim e posta adresim.. kaderimsensin41 di sifremi caldilar eski sifreyide hatrlmyrm

  2. Süper işte budur. Ücretsiz – para istemeden etmeden yardımcı oluyorsunuz. Allah sizden razı olsun.

  3. hesabım çalındı geri almak istiyorum

    • Burada çalınan hesabınıza uygun bağlantıya tıklayıp açılan sayfada anlatılanları yapmanız gerekli.

  4. gmail hesabım çalındı. son şifremi biliyorum. şu saatte değişti diyor. telefon numaram ve hesaba ait adım soyadım eşlemiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.