Elvenar Kaydol – Elvenar Oyna

Son zamanların en iyi ve en farklı strateji oyunlarından birisi Elvenar’dır. Birbiriyle kapışan, birbirini yok etmeye çalışan oyuncular yerine birbirleriyle yardımlaşan, ticaret yapan oyuncular üzerine kuruludur. Ama savaş olmadan oyunun tadı tabi ki çıkmaz. Haritada bol bol savaşacağınız askerler bulunmaktadır ve o savaşlarda oldukça keyiflidir.

Sponsor Reklam

Elvenar nasıl oynanır? Sürekli oyuncuların birbirine saldırdığı bu yüzden küfürün, hakaretin olduğu oyunlardan bıktıysanız tam size göre bir oyundur. Oyunda 2 farklı ırktan birini seçmelisiniz. İnsanlar yada Elfler hangi ırkı seçerseniz o ırka ait özel binalar ve savaşçılarla oynarsınız. Genel strateji oyunu mantığında ham madde toplayıp, bina geliştirmeli ve araştırma yapmalısınız. Sikke, erzak genel ham maddelerdir; bina ve araştırmalarda kullanılırlar. Asker üretmek için özellikle erzak, yeni yerler keşfetmek için ise sikke kullanılır. Oyunda ayrıca her çağda 3 farklı ham madde açılır. Toplamda 9 farklı ham madde vardır ve bu ham maddelerden her 3’lü gruptan sadece 1 tanesini fazla üretebilirsiniz.

Elvenar taktikleri: Oyuna başlarken kesinlikle görevleri takip edin. Görevlerden çok miktarda sikke ve erzak bonusu alırsınız ve hızlı gelişmenizi sağlar. Ayrıca 3’erli ham madde grubundan sadece fazla üretebildiğinizin binasını yapmanız yeterli olacaktır. Büyük salona “yukarıda kalıntılar sekmesine” tıkladığınızda haritada ele geçirerek topladığınız kalıntıları görebilirsiniz. Burada aşağıda ise “üretim artışı aldığınız” ham maddeyi görebilirsiniz. Örnek olarak ilk 3 lü ham madde grubunda mermer, çelik ve kalas vardır. Eğer çelik bonusu alabiliyorsanız, sadece çelik üretin. Mermer ve kalası ise ticaret yaparak elde etmeye çalışın. Her 3’lü grupta 1 ham maddeyi bonuslu üretebileceğinizi unutmayın.

Sponsor Reklam

Elvenar yardım: Oyunda ilk başlarda bölgeleri hemen ele geçirmeyin. Hatta sadece bonus olan ham madde bölgelerini ele geçirmeniz yeterlidir. Ama komşularınızı bulmanız da önemlidir. Çünkü her komşu büyük salon seviyenize göre size sikke kazandırır. Unutmayın her 23 saatte bir kez komşularınızı ziyaret ederek sikke ve erzak kazanabilirsiniz. Aynı şekilde yoldaşlığınızdaki kişileri her gün ziyaret edebilir ve bonusları toplayabilirsiniz.

Elvenar
Elvenar

Elvenar oyunu strateji oyunları sevenler için oldukça güzel ve eğlencelidir. Tüm dünyada farklı dillere çevrilerek oynanan oyuna kayıt olmak için aşağıda bulunan Elvenar Kaydol butonuna basın. Hemen altında yer alan örnek ekran görüntüsünde olduğu gibi oyuna kayıt olabilirsiniz.

Elvenar Kaydol

Elvenar Kaydol
Elvenar Kaydol
Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

The Third Age Kaydol – Oyna

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını sevenler için R2 Games firmasından oldukça iddialı ve oynaması keyifli bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.