Facebook 2015 Yılı Yenilikleri

Popüler sosyal ağ sitesi Facebook 1 Ocak 2015 yılı itibari ile kullanım koşullarını ve sitenin kendisinde oldukça büyük değişikliklere gidecek. İşte bu güncelleştirme ve yeniliklerle ilgili olarak yapılan açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz.

Sponsor Reklam

Facebook açıklamasından önemli kısımlar: “Geçtiğimiz yıl boyunca, Facebook’u daha etkin şekilde kullanabilmeniz için yeni özellikler ve kontroller getirdik ve bilgileri nasıl aldığımızı ve kullandığımızı daha iyi açıklamamızı isteyen insanların sesini dinledik.

Artık Gizlilik Temel Bilgiler ile, Facebook’taki deneyiminizin sorumluluğunu almaya yönelik ipuçlarına ve bir “nasıl yapılır” kılavuzuna sahip olacaksınız. Ayrıca, üzerinde çalıştığımız yeni özellikleri dahil etmek ve metinleri kolay anlaşılır hale getirmek amacıyla koşullarımız,veri ilkemiz ve çerez ilkemizi güncelliyoruz. Bunların yanında, Facebook dışında kullandığınız uygulama ve sitelere dayalı reklamlarda geliştirmeler yapıyoruz (çevrimiçi davranış tabanlı reklamlar) ve kontrolü size veriyoruz.”
Instagram Şifre Sıfırlama
Instagram Şifre Sıfırlama
En önemli güncelleme gördüğünüz bir ürünü beğendiyseniz direk “Satın al” butonu ile almanızı sağlayacak güncellemedir. Bu konuda Facebook oldukça önemli araştırmalar ve kullanıcı geri dönüşleri almaktadır. Diğer facebook hizmetleri ile artık daha kolay bir etkileşim sağlmayı tahahhüt etmektedir. Mesela Instagram şifrenizi unuttuysanız facebook hesabınızla şifrenizi değiştire bileceksiniz. Yada Whatsapp ile Facebook hesabınız arasında daha iyi bir etkileşim kurarak her iki tarafta da kullanıcı deneyimi kolaylaşacaktır.
Yeni gelişmeler ile ilgili şuan için en önemli kısımlar bunlardır. Daha fazla bilgi ve açıklama elimize ulaşırsa yine buradan size gerekli bilgileri sunacağız.
Sponsor Reklam

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Google Üniversite Başvuru Yardımcısı

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Google, bizleri kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Yine internet …

2 Yorumlar

  1. ben emircan biral

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.