Facebook Otomatik Video Oynatmasını Durdurma

Facebook’un getirdiği bazı yenilikler kullanıcıları sinir etmekten başka bir işe yaramadı bir gerçek. Tabi Facebook internet hızının çok iyi olduğu ABD, Avrupa ve Japonya gibi ülkeleri düşünerek bazı yenilikler getiriyor. Zaman tüneli mesela internet hızı yerlerde sürünen ülkemiz Facebook kullanıcıları için bir çileydi. Şimdi de otomatik video oynatma seçeneği ile kullanıcıları sinir eden bir güncelleme geldi. Peki otomatik video oynatmasından nasıl kurtulacaksınız?

Sponsor Reklam

Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan küçük ok tuşuna basarak aşağıda doğru açılan pencerede “Ayarlar” kısmına tıklayın.

Facebook Otomatik Video Oynatmayı Kapatma
Facebook Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

Daha sonra açılan pencerede solda en altta bulunan “Videolar” yazısına tıklayın. Açılan sayfada sağ tarafta “Açık” yazan kısmı “Kapalı” olarak değiştirin. Böylelikle artık videolar otomatik olarak oynatılmayacaktır. Cep telefonundan facebook’a giren kullanıcılar da yine bu yöntemi kullanarak, otomatik video oynatmayı durdurabilirler.

Sponsor Reklam
Facebook Video Oynatmayı Kapatma
Facebook Video Oynatmayı Kapatma

İşlemde takıldığınız bir yer olursa aşağıda bulunan Yorum gönder formundan bizimle irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca Facebook ile ilgili takıldığınız, çözemediğiniz bir sorununuz olursa bize iletmekten çekinmeyin, size en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır. Facebook güncellemeleri yaparken tüm kullanıcılara aynı anda yapmamaktadır. Genellikle eski kullanıcılar güncellemeleri daha erken almaktadır, bu nedenle eğer bu ayarları daha almadıysanız merak etmeyin. Yakın zamanda size de bu gereksiz güncelleme gelecek ve canınızı sıkacaktır. Tabi burada anlatıldığı gibi ayarları yaparsanız da bu dertten kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

2 Yorumlar

  1. Cep telefonundan giriyorum ama ne ok işareti var ne de ayarları bulabildim???

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.