Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir

Bazen güvenlik amacıyla, bazen başka bir cihazdan Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra tekrar bu cihazdan hesabınıza girilmediğinden emin olmak için, bazen ise daha kolay veya güvenli bir şifre oluşturmak amacı ile Facebook hesabınızın şifresini değiştirmelisiniz. İşte bu yazımızda sizlere Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir konusunu resimlerle, adım adım anlatarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Sponsor Reklam

Facebook hesabınızın şifresini değiştirmek için sırası ile fotoğraflarda kırmızı daire içine alınmış olan kısımları takip ederek kolaylıkla Facebook şifresini değiştirebilirsiniz. Facebook’ta şifrenizi değiştirmek için öncelikle hesabınız ile giriş yapmanız gerekmektedir. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Facebook Şifre Değiştir
Facebook Şifre Değiştir

1. ADIM: Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra, yukarıdaki fotoğrafta kırmızı daire içinde gösterilen, sağ üst taraftaki “Aşağı Ok” şeklindeki kısma tıklıyoruz.

Sponsor Reklam
Facebook Hesabı Şifre Değiştirme
Facebook Hesabı Şifre Değiştirme

2. ADIM: Aşağı yön şeklindeki ok butonuna tıkladıktan sonra yukarıdaki resimde gösterildiği gibi bazı değişiklikleri yapacağınız bölüm açılıyor. Bu bölümdeki “Ayarlar” sekmesine tıklıyoruz.

Facebook Şifre Değiştirme Yardım
Facebook Şifre Değiştirme Yardım

3. ADIM: Ayarlar sekmesine tıkladığınızda yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Genel Hesap Ayarları bölümü açılacak. Buradaki Şifre bölümündeki ve satırın sağ tarafında bulunan “Düzenle” sekmesine tıklıyoruz.

Facebook Şifresi Değiştirme Anlatım
Facebook Şifresi Değiştirme Anlatım

4. ADIM: Şifre bölümündeki Düzenle butonuna tıkladıktan sonra ise yukarıdaki resimde görüldüğü gibi Genel Hesap Ayarları bölümündeki Şifre kısmında bulunan “Mevcut, Yeni, Yeni Şifreyi Tekrar Yaz” boşlukları doldurup, “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklıyoruz. Mevcut kısmına hali hazırda kullandığınız şifrenizi, Yeni kısmına ise oluşturmak istediğiniz yeni şifreyi yazacaksınız. Şifrenizin güvenli olması için harf, rakam, ikinci ve üçüncü karakter kullanmalısınız. Böylece kırılması zor bir şifre oluşturmuş olursunuz.

Facebook Şifre Değiştir
Facebook Şifre Değiştir

5. ADIM: Değişiklikleri Kaydet butununa tıkladıktan sonra Şifren Değiştirildi başlığı altında bir pencere açılacak. Bu pencerede güvenlik amaçlı seçenekler sunulmaktadır. Burada diğer cihazlardan çıkışımı yap kutucuğunu işaretleyerek yeni şifrenizle Facebook hesabınıza daha güvenli bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Bu penceredeki diğer bir seçenekte ise oturumumu sürekli açık tut kutucuğunu işaretleyebilirsiniz. Artık tüm bu işlemleri sonlandırmak için “Gönder” butonuna tıklayabilirsiniz

Facebook Şifre Değiştirme Ekranı
Facebook Şifre Değiştirme Ekranı

6. ve SON ADIM: Yukarıda anlattığımız adımları sırasıyla uyguladığınızda ve son olarak Değişiklikleri Kaydet butonuna tıkladığınız artık şifrenizin değiştiğini gösteren “Şifre Değişikliği İşleminiz Tamamlandı” yazısını gördüğünüzde, Facebook Şifre Değiştirme işleminizi tamamlamış oluyorsunuz.

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla uyguladığınızda Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Ayrıca bu işlemleri daha kolay takip etmek için, resimlerin üzerine tıklayarak resimleri büyütebilirsiniz. Eğer Facebook Şifre Değiştirme işleminde sorun yaşarsanız ve sorularınız olursa; aşağıdaki Yorum bölümünden sorularınızı yöneltebilirsiniz. Takıldığınız en ufak noktada sizlere yardımcı olacağız.

Takıldığınız yerleri aşağıda hazırladığımız video ile çok daha rahat anlayabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

4 Yorumlar

  1. Facebook’um kapandı nasıl geri alırım Bana bir yardımcı olur musunuz başkası eline geçirdi

  2. dün sabah saatlerinde hesabım çalındı kırmızı gömlekli bir fotom var bulurmusunuz

  3. Nata ALİYEVA

    Hesabımın sifresini unutdum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.