Facebook Sorunları Çözümleri – Soru ve Cevaplar

Milyardan fazla kullanıcısı ile dünyanın en çok ziyaret edilen, en büyük web sitelerinden birisi olan Facebook’da herkesin takıldığı, sorun yaşadığı yerler olmaktadır. Sitemiz tam bir yardım sitesi olarak sizlere birçok konuda olduğu gibi Facebook ile ilgili yardım yazıları da sunmaktadır. Bu yazıda çok karşılaşılan Facebook soru ve sorunlarınıza cevaplar, çözümler sunuyoruz.

Sponsor Reklam

Sizler için Facebook sorularını bir liste halinde sunuyoruz. Sorularınıza direk cevaplar verdiğimiz gibi daha önceden sizler için hazırladığımı yazılara da tek bir başlık altında ulaşarak aradığınız cevaba ulaşmanızı sağlıyoruz. Yazılarda yardım verirken resimli ekran görüntüleri kullandığımız gibi hemen hemen her yazının altında sesli videolar ile yardımcı olmaya çalışıyoruz. Eğer aradığınız sorunun cevabına buradan ulaşamadıysanız yazının altında bulunan Yorum formlarını kullanarak soru ve sorunlarınızı bize iletebilirsiniz.

Facebook Sorunları ve Çözümleri
Facebook Sorunları ve Çözümleri

1- Facebook Kaydol işlemi nasıl yapılır? Facebook’a kayıt olmak aslında oldukça kolaydır. Size bu işlemi nasıl yapacağınızı anlattığımız yazımıza http://www.indirkaydol.com/facebook-indir-kaydol/ adresinden ulaşabilirsiniz. Yazının altında Facebook Kaydol işlemini anlatan video mevcuttur.

Sponsor Reklam

2- Bilgisayarıma Facebook nasıl indirebilirim? Bilgisayardan Facebook kullanmak için Windows 8 işletim sistemine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer Windows 8 işletim sistemine sahip bilgisayarınız var ise nasıl bilgisayarınıza Facebook indireceğinizi anlattığımız yazımıza http://www.indirkaydol.com/facebook-indir-bilgisayar-icin/ adresinden ulaşabilirsiniz.

3- Facebook hesap açma işlemi nasıl yapılır? Facebook hesap açma işleminde zorlananlar için hazırladığımız özel yardım yazımıza ise http://www.indirkaydol.com/facebook-hesabi-ac-al/ adresinden ulaşabilirsiniz. Facebook hesap alma işlemi hiç bu kadar ayrıntılı anlatılmamıştı. Videolu anlatım yazıda mevcuttur.

4- Facebook şifresi nasıl değiştirilir? Güvenliğiniz için ara ara Facebook şifrenizi değiştirmenizde fayda vardır. Şifreniz en 8 karakter, büyük ve küçük harf, sayı ve özel karakter içermelidir. Örnek bir şifre: ind1r@K4ydol Bu şifre oldukça güçlü bir şifredir ve hesabınızın ele geçirilmesini engelleyecektir. Şifre değiştirme için http://www.indirkaydol.com/facebook-sifresi-nasil-degistirilir/ yazımızdan yardım alabilirsiniz.

5- Yakalanmadan birden fazla Facebook hesabı nasıl açılır? Facebook kesinlikle bir kişinin birden fazla hesabı olmasını istememekte ve yakalığı sahte, 2. hesapları hemen silmektedir. Fakat özellikle oyun oynayanlar ve kişisel güvenliği için birden fazla hesaba sahip olmak istemektedirler. Facebook oyunlarında sürekli paylaşım yapılmasının istenmesi, arkadaşlardan item vb. şeyler istenmesi birden fazla hesabı zorunlu kılmaktadır. Yakalanmadan nasıl birden fazla Facebook hesabı açılır öğrenmek istiyorsanız http://www.indirkaydol.com/ikinci-facebook-hesabi-acma-yasaklanmadan-hesap-ac/ yazımızdan yardım alabilirsiniz. İşin püf noktalarını öğrenerek istediğiniz kadar Facebook hesabınız olabilir.

Facebook Yardım
Facebook Yardım

6- Facebook hesabım çalındı nasıl geri alabilirim? Birçok kişinin başına gelen bu sıkıcı durum için çözüm sunduğumuz yazımıza http://www.indirkaydol.com/facebook-hesabim-calindi-ne-yapabilirim/ adresinden ulaşabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konular ve işin püf noktaları ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.

7- Facebook sayfası nasıl oluşturabilirim? Siz de kendinize ait bir Facebook sayfası oluşturmak istiyorsanız, http://www.indirkaydol.com/facebook-sayfa-olusturma/ yazıda bu konu ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Umarız sayfanız onbinlerce takipçiye sahip olur.

8- Facebook hesabım kapatıldı nasıl açabilirim? Bazen şikayetler yüzünden yada herhangi bir kurala uymamaktan hesabınız kapatılabilir. Hesabınızı nasıl açabileceğinizi anlatan yazımıza http://www.indirkaydol.com/facebook-hesabim-kapatildi-nasil-acabilirim/ adresinden ulaşabilirsiniz.

9- Facebook hesabımı nasıl dondurabilirim? Facebook kesinlikle çok zaman geçirdiğimiz bir web sitesi. Bazı durumlarda sınav öncesi, iş yoğunluğu vb. nedenlerle Facebook’tan bir müddet uzak durmak isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda hesabınızı dondurabilirsiniz. http://www.indirkaydol.com/facebook-hesap-dondurma/ yazıda bu işlemi nasıl yapacağınız anlatılmaktadır. Hesabınızı dondurduğunuz da kimse sizi göremez, ulaşamaz; fakat hesap dondurma işlemini geri aldığınızda kaldığınız yerden her şey devam eder. Arkadaşlarınız, paylaşımlarınız vb. her şey bıraktığınız gibi geri gelecektir.

10- Facebook otomatik video oynatmasını nasıl durdurabilirim? Can sıkıcı bir Facebook güncellemesi olarak karşımıza çıkan otomatik video oynatmasının nasıl kapatılacağını http://www.indirkaydol.com/facebook-otomatik-video-oynatmasini-durdurma/ yazımızda detaylıca anlattık. Otomatik video oynatmasını kapatmak hem hız açısından avantaj sağlar, hem de izlemek istemeyeceğin bir video için kotanız azalmaz.

11- Facebook anılarını hatırla videosunu nasıl yaparım? İşte güzel bir Facebook hediyesi. Site 10. yaşına girdiğinde tüm kullanıcıların en popüler resimlerini, en popüler gönderilerini vb. toplayarak güzel bir müzik eşliğinde video haline getirilmesini sağlayan bir uygulama çıkarttı. Uygulamayı kurmak ve indirmek gerekmemektedir. Sadece http://www.indirkaydol.com/facebook-anilarini-hatirla-video-uygulamasi/ yazısında anlatıldığı gibi birkaç tıklama ile siz de videonuzu hazırlayabilirsiniz.

12- Facebook’u cep telefonuma yada tabletime nasıl indirebilirim? Android, iOS, WinPhone vb. işletim sistemlerinin tümü için farklı farklı Facebook indirme bağlantıları mevcuttur. Tüm indirme bağlantılarının yer aldığı yazımıza http://www.indirkaydol.com/facebook-indir-kaydol/ tıklayarak ulaşabilirsiniz.

13- Facebook virüslerini temizleme programı var mı? İsmi Facebook virüslerini temizleme programı olan tüm programlar “sahtedir” ve asıl virüsleri bulaştırmak için yapılan programlardır. Facebook virüslerini temizlemek için en iyi program Malwarebytes programıdır. Özellikle tarayıcıya bulaşan Facebook virüslerini başarıyla temizleyen programın indirme bağlantısı (ücretsiz temizler) http://www.indirkaydol.com/malwarebytes-indir/ adresindedir. Yazının içinde programı nasıl kuracağınızı ve nasıl virüsleri temizleyeceğinizi anlatan 2 farklı video mevcuttur.

Facebook Soru ve Cevapları
Facebook Soru ve Cevapları

Eğer aradığınız sorunun cevabı burada değilse aşağıda bulunan yorum formları ile sorununuz bize iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.