Gmail Adresimi Unuttum

Kusura bakmayın ama Gmail e-posta adresinizi unuttuysanız bundan sonra bilgisayar işlemlerinde daha dikkatli olmalısınız. Gmail adresini yani Google kullanıcı adını hatırlamayanlar için hazırladığımız bu yardım yazısı ile geri alabilirsiniz. Tabi hiçbir şey hatırlamıyorsanız kullanıcı adınızı geri alamazsınız. Aşağıda anlatılanları adım adım takip edin ve yapın; takıldığınız bir yer olursa yazının altından yorum ekle kısmından bize sorun. Bu yazı şifresini unutan yada hesabı çalınanlar için değildir; bu konularda size hazırladığımız yazılar farklıdır ve bu yazının sonunda bağlantıları verilmiştir.

Sponsor Reklam

Gmail e-posta adresini yani kullanıcı adlarını unutanlar aşağıda bulunan Gmail Adresimi Unuttum butonuna tıklayın. Açılan sayfadaki ekran görüntüsü yine aşağıda size verilmiştir.

Gmail Adresimi Unuttum

E-posta adresinizi size hatırlatmak için Google hesabınızla ilgili sizden bilgi isteyecektir. Sizden onaylı nüfus cüzdanı istemeyecektir yada ikamet kağıdı. Hesabınızı bulmak için “hesabınızı” açarken vermiş olduğunuz bilgileri isteyecektir. Kayıt sırasında “zorunlu” olarak ya cep telefonu yada ikinci bir e-posta adresi verdiniz. Bu iki bilgiden birisini vermeden “e-posta adresinizi”, “gmail hesabınızı” bulamazsınız. Tekrar edelim kayıt sırasında verdiğiniz cep telefonu yada ikinci bir e-posta adresiniz yok ise bu yöntemle Gmail e-postanız neydi bulamazsınız. Yukarıdaki butona tıkladığınızda ekran görüntüsünde görüldüğü gibi bir kutucuk gelecek ve bu kutucuğa ya 2. e-postanızı yada cep telefonunuzu yazacak ve ileri diyeceksiniz.

Sponsor Reklam
Gmail Adresimi Unuttum

2. e-posta adresi veya cep telefonunuzu yazdıktan sonra “Ad – Soyad” kutucukları çıkar. Buraya yine kayıt esnasında hangi ismi yazdıysanız onu girmelisiniz. Umarız kendi adınızı yazmışsınızdır, eğer kafadan bir isim yazdıysanız hesabınızı bulamazsınız.

Gmail E-posta Adresimi Unuttum

Eğer bilgiler eşleşirse size kullanıcı adınızın ne olduğunu söyleyen bir web sayfası gelecektir. Eğer bilgiler uyuşmazsa “Sağladığınız bilgilerle eşleşen Google hesabı bulunamadı.” uyarısı alırsınız. Bu durumda ne bizim ne de Google’ın yapabileceği birşey yoktur. Bu durumda yapılabilecek en iyi şey yeni bir Gmail e-postası almak olacaktır.

E-posta adresinizin ne olduğunu bulmanın bir diğer yolu ise, hatırlamadığınız e-posta ile “üye olduğunuz” yerlerde Hesap Ayarlarını kontrol etmektir. Mesela Facebook, twitter gibi siteler, oyun hesapları gibi hesap ayarlarında e-postanızı görme şansınız vardır.

Videolu sesli anlatım ile Gmail adresimi unuttum nasıl bulabilirim aşağıda yer almaktadır. Gmail sistemi değiştirdiği için yeni bir video hazırladık ve sizlere bu yeni sistemi anlattık.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Rufus Nasıl Kullanılır

En kullanışlı ama bir o kadar kolay programlarından başında kuşkusuz Rufus programı gelir. Oldukça kullanışlı …

105 Yorumlar

  1. Girmiş olduğum numara eski numaram kapandı.mesaj gelmiyo başka nasıl bulabilirim eski gmail adresimi

    • Mesaj gelmeyecek zaten, o yüzden Gmail adresinizi bulmak için telefon numaranızı bilmeniz yeterli.

  2. kodun eski telefonuma gidiyor

  3. benim 2. Kayıtlı e postam yok telefon numaramı da kaydetmisim nasıl başka türlü bulabilirim

  4. Merhaba ben instagram şifremi ve mail.ru sunu unutdum giremiyorum nasıl yapayım

  5. Merhba buranın sahibi veya video sahibi bana ulasabilirmi lütfen yardıma ihtiyacm var nolur allah askına mailim

  6. Ben bir sira problemlerle uzlesiyorum.e posta adresimi bulamiyorum

  7. Abecim sen bilgisayardan yaptığın için bizde sizinki gbi aynı sayfa çıkmyr e postamı bulmyrm allahım yaw güzel bi android den yap bu videoyu bilgisayardan değl

  8. Əvvəlki gmailimdi xaiş edirəm kömək edin geri goturməme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.