Gmail Adresimi Unuttum

Kusura bakmayın ama Gmail e-posta adresinizi unuttuysanız bundan sonra bilgisayar işlemlerinde daha dikkatli olmalısınız. Gmail adresini yani Google kullanıcı adını hatırlamayanlar için hazırladığımız bu yardım yazısı ile geri alabilirsiniz. Tabi hiçbir şey hatırlamıyorsanız kullanıcı adınızı geri alamazsınız. Aşağıda anlatılanları adım adım takip edin ve yapın; takıldığınız bir yer olursa yazının altından yorum ekle kısmından bize sorun. Bu yazı şifresini unutan yada hesabı çalınanlar için değildir; bu konularda size hazırladığımız yazılar farklıdır ve bu yazının sonunda bağlantıları verilmiştir.

Sponsor Reklam

Gmail e-posta adresini yani kullanıcı adlarını unutanlar aşağıda bulunan Gmail Adresimi Unuttum butonuna tıklayın. Açılan sayfadaki ekran görüntüsü yine aşağıda size verilmiştir.

Gmail Adresimi Unuttum

E-posta adresinizi size hatırlatmak için Google hesabınızla ilgili sizden bilgi isteyecektir. Sizden onaylı nüfus cüzdanı istemeyecektir yada ikamet kağıdı. Hesabınızı bulmak için “hesabınızı” açarken vermiş olduğunuz bilgileri isteyecektir. Kayıt sırasında “zorunlu” olarak ya cep telefonu yada ikinci bir e-posta adresi verdiniz. Bu iki bilgiden birisini vermeden “e-posta adresinizi”, “gmail hesabınızı” bulamazsınız. Tekrar edelim kayıt sırasında verdiğiniz cep telefonu yada ikinci bir e-posta adresiniz yok ise bu yöntemle Gmail e-postanız neydi bulamazsınız. Yukarıdaki butona tıkladığınızda ekran görüntüsünde görüldüğü gibi bir kutucuk gelecek ve bu kutucuğa ya 2. e-postanızı yada cep telefonunuzu yazacak ve ileri diyeceksiniz.

Sponsor Reklam
Gmail Adresimi Unuttum

2. e-posta adresi veya cep telefonunuzu yazdıktan sonra “Ad – Soyad” kutucukları çıkar. Buraya yine kayıt esnasında hangi ismi yazdıysanız onu girmelisiniz. Umarız kendi adınızı yazmışsınızdır, eğer kafadan bir isim yazdıysanız hesabınızı bulamazsınız.

Gmail E-posta Adresimi Unuttum

Eğer bilgiler eşleşirse kurtarma epostasına bir eposta gelecektir. Gelen eposta aşağıdaki gibi olacaktır.

Kodu girdikten sonra size kullanıcı adınızın ne olduğunu söyleyen bir web sayfası gelecektir. Eğer bilgiler uyuşmazsa “Sağladığınız bilgilerle eşleşen Google hesabı bulunamadı.” uyarısı alırsınız. Bu durumda ne bizim ne de Google’ın yapabileceği bir şey yoktur. Epostanız ile kayıt olduğunuz web sitelerine, oyunlara, kullanıcı adı ile girilen uygulamalara bakmanız gerekir. E-posta adresinizin ne olduğunu bulmanın bir diğer yolu ise, hatırlamadığınız e-posta ile “üye olduğunuz” yerlerde Hesap Ayarlarını kontrol etmektir. Mesela Facebook, twitter gibi siteler, oyun hesapları gibi hesap ayarlarında e-postanızı görme şansınız vardır.

Eğer hiçbiri işe yaramaz ise yapılabilecek en iyi şey yeni bir Gmail e-postası almak olacaktır.

Videolu sesli anlatım ile Gmail adresimi unuttum nasıl bulabilirim aşağıda yer almaktadır. Gmail sistemi değiştirdiği için yeni bir video hazırladık ve sizlere bu yeni sistemi anlattık.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

209 Yorumlar

  1. Lütfen benim hesap. Kulac8 ad8n bulun

  2. Gmail silinmis yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.