Google Hesabına Bağlı Uygulamalar Nasıl Kaldırılır

Google Play hesabıyla yada Google Plus hesabıyla, hatta bazen direk Google hesabınızla sitelere, oyunlara,uygulamalara izinler verilmektedir. Bu izinler aslında bir güvenlik açığı da doğurmaktadır. Üstelik bazı siteler yada uygulamalar hakları kötü amaçlı kullanabilirler. Bu yazıda ekran görüntülü anlatımdan faydalanarak güvenliğinizi test edebilir Google hesabınızda hangi uygulamaların izinleri olduğunu ve bunları nasıl kaldıracağınızı görebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Google hesabı bildiğiniz gibi birçok Google sitesi ve uygulamasının birleştirilmiş halidir. Yani Google Drive, Youtube, Gmail, Google Plus ve daha birçok Google hizmetinin birleştirilmiş halidir. O yüzden burada tüm bu hizmetlerle ilgili izinleri aslında yönetmiş olursunuz. İşleme başlamak için aşağıda Google Hesabı Giriş Sayfası butonuna tıklayın.

Google Hesabı Giriş Sayfası

Açılan sayfada Gmail eposta adresiniz ve şifreniz ile giriş yapmalısınız. Giriş yaptığınızda sol taraftaki menüde “Hesaba erişimi olan uygulamalar” yazısına tıklayın.

Sponsor Reklam
Google Hesabına Bağlı Uygulamalar

Açılan sayfada Google hesabınıza bağlı uygulamaları gösteren bir sayfa açılır. Burada “Uygulamaları Yönet” yazısına tıklayın.

Google Hesabına Bağlı Uygulamaları Kaldırma

Açılan sayfada hesabınıza erişim izni olan uygulamaları, siteleri ve programları görebilirsiniz. Burada kullanmadığınız, şüpheli görünen her şeyi kaldırmanız önemlidir. Kaldırmak için ise uygulama ismine tıklayın. Uygulama ile ilgili bilgiler açılacak ve burada “Erişimi Kaldır” butonu çıkacaktır. Erişimi kaldırdığınızda artık hesabınıza erişemeyecektir. Dikkat: Oyundaki ilerlemeniz silinebilir, yani sıfırdan oyuna başlamış gibi olabilirsiniz.

Google Play Hesabına Bağlı Oyunları Kaldırma

Bu şekilde listeyi tamamen gözden geçirip artık oynamadığınız oyunları kaldırabilir, şüpheli uygulamalardan kurtulabilir, gereksiz sitelere verdiğiniz hesabınıza erişimi tamamen kesebilirsiniz. Konuyla ilgili soru ve sorunlarınız için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

5 Yorumlar

  1. discord hesabıma bağladıgım e postayı nası kaldırcam
    yeni hesabıma eklemek istiyorum

    • Discord kendi kayıtlarında tuttuğu için discord hesabına girip yeni epostanı tanımlayacak yada yeni eposta ile bir hesap açacaksın.

  2. Site nasıl silinir

  3. Gmail im gitti şifresini de unutmuşum ama telefon numarası çalışıyor biliyorum

  4. Facebook

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.