Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır

Daha önceden sizlere Instagram Hesabı Nasıl Silinir konusunda yardımcı olmuş, ekran resimleri ve video ile bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatmıştık. Bu yazıda ise daha farklı bir yöntem ve soruna değineceğiz. Hesaplarını çaldırmış, şifresini unutmuş vb. durumlarda hesabına giriş yapamayan site ziyaretçilerimiz Instagram hesaplarını silemediklerini ve bunun için bir çözüm isteğinde bulundular. İşte bu yazıda herhangi bir nedenle Instagram hesabına girilemediği durumlarda hesabı nasıl kapatabileceğinizi anlatacağız.

Sponsor Reklam

Instagram hesabına giriş yapabiliyorsanız yukarıda verdiğimiz bağlantıya tıklayarak direk anlatılanları yapmanız yeterlidir. Hesaba giriş yapamıyorsanız neden giriş yapamadığınıza göre farklı adımlar vardır. Hesabınız çalındı ve sitemizde anlatılan yöntemleri (Çalınan Instagram Hesabını Geri Al) denediğiniz halde hesabınızı geri alamadınız, bu durumda yapılacak en akıllıca hareket hemen “yeni bir Instagram” hesabı açmaktır. Bu hesapla eski hesabınızı bulmalı ve bu hesap beni taklit ediyor diyerek şikayet etmelisiniz.

Instagram hesabınızı çalındı fakat bir türlü geri alamadınız; yapmanız gereken yeni bir hesap açmak, bu hesaba eski hesabınızda kullandığınız fotoları eklemek (birkaç tane eklemeniz yeterli) ve daha sonra kapatmak istediğiniz hesabınızı şikayet edin. Adım adım ne yapmanız gerektiğini aşağıda

Sponsor Reklam

Eski hesabınızın sayfasına girdiğinizde sağda yukarıda alt alta 3 nokta işaretine tıklayın. Açılan pencerede “Uygunsuz” yazısına tıklayın.

Yeni pencerede “Şikayet et…” yazısına dokunun.

Bir sonraki adımda “Bu hesabın Instagram’ın topluluk kurallarını ihlal ettiğini düşünüyorum” adımıyla devam edin.

Hesabı şikayet et” ile bir sonraki adıma geçin.

Bu profil başkasını taklit ediyor” diyerek son adıma geçin.

Son olarak “Beni” seçeneğine tıklayarak şikayet işlemini bitirin.

Hesabın daha çabuk kapanmasını istiyorsanız arkadaşlarınızdan da bu işlemi yapmasını isteyin. Sadece son resimdeki “Beni” yerine “Tanıdığım birini” seçmeliler. Geri kalan tüm basamaklar aynıdır. Bu şekilde şikayet ederek çalınan hesabınızı, şifre vb. nedenden giriş yapamadığınız hesabınızı kapattırabilirsiniz.

Konuyla ilgili olarak takıldığınız adımları bize aşağıdaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.