Internet Explorer Geçmişi Temizleme

Windows bilgisayarlar ile beraber gelen Internet Explorer hala dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcı programlarından birisidir. Özellikle ortak kullanılan bilgisayarlarda bilgi güvenliği ve mahremiyet için geçmişi silmek gerekmektedir. Bu işlemi nasıl yapacağınız ise size yazımızda ekran görüntüleriyle anlatılacaktır. Ayrıca yine ilerleyen süreçte videolu ve sesli anlatım yazının sonunda yer alacaktır.

Sponsor Reklam

Internet Explorer geçmişi temizleme işlemi için IE’yi açıyorsunuz ve sağ üst köşede bulunan yıldız şeklinde gözüken butona tıklıyoruz. Aşağıya doğru açılan menüde İnternet Seçenekleri yazısına tıklıyoruz.

Internet-Explorer-Gecmisi-Temizleme-1
Internet Explorer Geçmişi Temizleme

 

Açılan ekranda silme işlemini gerçekleştireceğiz, fakat daha önce burada bulunan “Çıkışta gözatma geçmişini sil” kutucu hakkında bilgi verelim. Eğer bu kutucuğu işaretlerseniz, IE’yi kapattığınızda otomatik olarak geçmişi silecektir. Sürekli silme işlemi yapmaktansa bu seçeneği de kullanabilirsiniz. Eğer elle temizleme işlemi yapmak istiyorsanız aşağıda bulunan “Sil” butonuna tıklayın.

Sponsor Reklam
Internet-Explorer-Gecmisi-Temizleme-2
Internet Explorer Geçmiş Silme Ayarları

 

Karşınıza gelen ekranda kendi isteğinize göre seçenekleri işaretleyebilirsiniz. İşaretlediğiniz her seçenekte belirtilenleri silmek için yine aşağıda bulunan “Sil” butonuna tıklıyorsunuz. Daha önce hiç temizleme işlemi yapmadıysanız bu işlem birkaç dakika sürebilir. Bu işlem ayrıca bilgisayarınızı oldukça hızlandırabilir. Çünkü girdiğiniz her web sitesi bilgisayarınıza küçük küçük resimler, videolar, flash dosyaları vb. yükler. Bunlar zamanla bilgisayarın performansını azaltır, diskte oldukça yer kaplar. İşte IE geçmişi temizleme işlemi ile bu dosyaları silmiş olursunuz ve bilgisayarınızın performansını arttırır.

Internet-Explorer-Gecmisi-Temizleme-3
Internet Exlorer Geçmişi Silme

 

Adımlarda takıldığınız bir yer olursa aşağıda bulunan yorum gönder kısmını kullanarak bize sorularınızı iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.