Kara Taht İndir – Kara Taht Kaydol

Kara Taht oyunu kapanmıştır!

Yeni askeri birlik sistemi ile savaş oyunlarını sevenler için fark yaratan Kara Taht, Kore’den sonra ilk defa Türkiye’de sunuldu. Joygame tarafından 2014 yılında Türk oyun severlere sunulan oyun, MMORPG (çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu) türündedir. Oldukça fazla karakterleriyle, gelişmiş görsel efekt ve seslendirmeleriyle siz de bu oyunu seveceksiniz. Türkçe oynanabilme özelliği bulunan Kara Taht’a ücretsiz kaydolmak ve oynamak için Kara Taht Kaydol butonuna tıklamanız yeterli.

Sponsor Reklam

Oyunda Orta Çağ havasının tadına varabilirsiniz. Mavi Mızrak ve Kızıl Kalkan’a katılabilecek, sanki bir derebeylik sahibi gibi para, güç, otorite kazanmaya çalışacaksınız. Bunları sağladıkça topraklarınızı genişletmeye çalışacaksınız. Çok fazla savaş teknikleri ve varyasyonları olan senaryolarla farklı bir dünyanın kapısını açabileceksiniz. Oldukça akıcı ve zevki olan Kara Taht ile birlikte, kendinizi tarihte ufak bir gezintiye çıkmış gibi hissedeceksiniz.

Kısaca oyunun hikayesinden bahsedecek olursak; Orta Çağ’da uzun yıllar devam eden savaşlar sonrası, yönetimi elinde bulunduranlar el değiştirdi. Daha sonra 10. yıl savaşları başladı. Bu dönemde iki grup oluştu; Mavi Mızrak ve Kızıl Kalkan. İşte bu iki grup arasında çatışmalar, güç mücadeleleri hala devam etmekte. Siz de burada tarafınızı seçmeden önce, biraz da oyun hakkında bahsedelim.

Sponsor Reklam

Öncelikle kısaca oyunu tanımanız için sınıfları ve birlikleri tanıtalım.

Kara Taht’ta Sınıflar;

kt-sovalye

Şövalye: Büyü konusunda pratik yapabilirler. Hepinizin adında da anlayabileceği gibi yakın dövüş konusunda uzmandırlar. Savaş anında yıkıcı güç olarak görev yaparlar. Cesaretli ve kahramanlıkları ile ün yapmışlardır. Şövalye sınıfı çeşitli uzmanlık alanlarında da gelişmişlerdir. Bunlar; Cesaret (uzun süreli güç ve kuvvetleriyle düşmana karşı üstünlük kurarlar), Yiğitlik (bu uzmanlığa sahip şövalyeler düşmanda kaos yaratırlar), Lütuf (kendi birliğindeki askerleri korumakta uzmanlaşmışlardır).

 kt-avci

 Avcı: Çok hareketli ve çevik oldukları için, düşmanından önce hamle yapabilir, onlara karşı üstünlük kurabilirler. Farklı tuzaklar kurmasının yanı sıra görünmezlik yeteneğini kullanabilirler. Avcılar da farklı konularda uzmanlaşmışlardır; İsabet (uzak mesafeden yüksek yüzdeyle atış yapmada uzmanlaşmışlardır), Suikast (yaptıkları farklı hilelerle düşmanlarını öldürmekte uzmanlaşmışlardır), Hız (çeviklikleri sayesinde, düşmandan hızlı davranıp savaşta fark yaratma konusunda uzmanlaşmışlardır)

 kt-ruhban

Ruhban: Doğadaki sihirleri ve kutsal güçlerini kullanabilmesiyle bilgelik ve zekasının birleşmesi bu sınıfı güçlü kılar. Bu sınıfta askerlerine sadakatiyle ünlüdürler. Ruhban sınıfı da farklı konularda uzmanlaşmışlardır; Karanlık (büyü yapma özelliğini kullanarak düşmanlarını yenme konusunda uzmanlaşmışlardır), Elemental (mistik büyüler kullanma konusunda uzmanlaşmışlardır), Sadakat (askerlerine çok önem verirler. Onlarla ilgilenip, moral verme konusunda uzmanlaşmışlardır).

Kara Taht’ta Birlikler;

Silahşör: Savunma durumundayken, ön birliklerde yakın savaşta uzmanlaşmış birliklerdir.

Mızrakçı: Yakın savaşın yanı sıra uzak savaşında da etkilidir. Uzak mesafeden, güçlü ve isabetli mızraklar atabilir.

 Okçu: Oyuncu için önemli bir birliktir. Savaş anında aşırı derecede etkili ateş gücüne sahiptir.

 Büyücü: Kullanabildiği farklı büyülerle müttefiğine yardımcı olacaktır.

Bu önbilgilerden sonra (yine kısaca) oyuna nasıl başlayacağınızdan bahsedelim;

1) Aşağıdaki linkten kayıt olacaksınız.

2) Gerekli bilgileri girdikten sonra, oyuna başladığınızda, karşınıza karakter ekranı çıkacak. Burada “Yeni Karakter Ekle” seçeneğiyle yukarıda bahsettiğimiz karakterlerden birini seçeceksiniz.

3) Karakterinizi (en fazla 4 karakter seçebilirsiniz) seçtikten sonra, yeni ekranda sınıfınızı ve cinsiyetinizi seçeceksiniz.

4) Seçtikten sonra “İleri” diyerek, “Askeri Birlik” ekranına geçeceksiniz.

5) Yine yukarıda bahsettiğimiz birliklerden birini seçeceksiniz.

6) Birlik seçtikten sonra, “İleri” butonuna tıklayıp “Karakter Oluşturma” ekranına geçeceksiniz.

7) Karakter oluşturma kısmında; seçtiğiniz karakterin adını, yüzünü, kıyafetini vb. özellikleri seçeceksiniz.

8) Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra, artık Kara Taht dünyasına giriş yapıp, görevleriniz yerine getirmeye başlayabilirsiniz.

Gelişmiş askeri sistem ve birliklerle düşmanınızla savaşmaya başlamak için aşağıdaki Kara Taht İndir Kaydol butonuna tıklamanız yeterli.

Kara Taht Kaydol

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

The Third Age Kaydol – Oyna

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını sevenler için R2 Games firmasından oldukça iddialı ve oynaması keyifli bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.