KB3024777 ve KB3004394 Microsoft Windows Güncellemeleri Sorunu ve Çözümü

Bilgisayarınız güncelleştirmeler aldı ve sonrasında hatalar oluştuysa bu büyük ihtimal alınan güncelleştirmelerin birisinden kaynaklanıyordur. İşte KB3004394 güncelleştirmesi tam da böyle bir güncelleştirmedir. Bu güncelleştirme birçok hata içermektedir ve bilgisayarlarda ciddi hatalara neden olmaktadır. Peki KB3024777 güncelleştirmesi niye başlıkta verdik diye düşünebilirsiniz. Bu güncelleştirme sadece sorunlu olan KB3004394 güncelleştirmesini kaldırmak için yayınlanmıştır.

Sponsor Reklam

Aynı zamanda KB3024777 güncelleştirmesi de bazı bilgisayarlarda yüklenirken hata vermektedir. Bunun en büyük nedeni sorunlu güncelleştirmenin bilgisayarınızı çoktan saçma sapan bir duruma getirmesinden kaynaklanmaktadır. Peki her iki hatayı yani KB3004394’den kaynaklanan, bilgisayarı kullanılamaz hale getiren, işletim sistemini neredeyse çökerten ve KB3024777 adlı güncelleştirmenin yüklenememesi problemini nasıl çözebilirsiniz? Çözüm için size ekran görüntülü (resimli) bir yardım yazısı hazırladık.

Aslında 2 sorununda çözümü aynıdır. İlk yapmanız gereken şey Başlat > Denetim masasına giriş yapmaktır.

Sponsor Reklam
Güncelleme Hatası Çözümü
Güncelleme Hatası Çözümü

Denetim Masasına giriş yaptıktan sonra Programlar ve Özellikler (Windows XP’de Program Ekle/Kaldır) kısmına giriş yapmalısınız.

Güncelleme Sorunu Çözümü
Güncelleme Sorunu Çözümü

Açılan sayfada yüklü olan programlarınız görünmektedir. Sol üst köşede bulunan “Yüklü Güncelleştirmeleri Görüntüle” yazısına tıklamalısınız.

Güncelleme Hatası
Güncelleme Hatası

İşin en zor kısmı yüzden fazla güncelleştirme arasından KB3004394 nolu güncelleştirmeyi bulmaktır. Burada güncelleştirmeler gruplar halinde yer almaktadır. İlk olarak Windows Update grubunun altına bakmanız önerilir. İşi biraz kolaylaştıran güncelleştirmeleri ada göre sıraladığınızda numaralar da otomatik olarak sıralanacaktır. Bu güncelleştirmeyi yüklememiş olduğumuz için tam yerini size söyleyemiyoruz. Güncelleştirmeyi bulduktan sonra tıklayın ve yukarıda bulunan “Kaldır” yazısına tıklayın. Kaldırma işlemi bittiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız. Yeniden başlattıktan sonra bilgisayarınızın kendine geldiği göreceksiniz.

Güncelleme Sorunu
Güncelleme Sorunu

Bilgisayar, güncelleştirmeler, yavaşlık, hata mesajları vb. her türlü sorunlarınızı bize aşağıda bulunan yorum gönder yada yorum ekle kısımlarından iletebilirsiniz. Sizlere 17 yıllık bilgisayar deneyimimiz ile yardımcı olmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.