KPSS 2014/1 Tercih Kılavuzu Excel – İndir

Daha önceki atamalarda olduğu gibi sizlere KPSS 2014/1 Tercih Kılavuzunu pdf formatıa kıyasla daha kolay seçim yapabildiğiniz için Ecxel dosyasına dönüştürüp yayınladık. ÖSYM’nin sitesinden indirdiğiniz orijinal 2014/1 Tercih kılavuzu bildiğiniz gibi pdf formatında yayınlanmaktadır. Bu da binlerce ilan arasında kendi nitelik, kod gibi bilgilerinizle arama yapmanızı zorlaştırmaktadır. Siz de ortaöğretim, ön lisans ve lisans olarak ayrılmış şekilde 2014-1 Tercih Kılavuzunu Excel dosyası halinde indirmek istiyorsanız yazımızın sonundaki 2014/1 Tercih Kılavuzu İndir butonuna tıklayabilirsiniz.

Sponsor Reklam

KPSS sınavına 2012 yılında giren adayların aldıkları puanlarla yapılacak olan son atama ve tercih dönemi başladı. Biz de indirkaydol.com ekibi olarak sizler için daha önceki atamalarda olduğu gibi KPSS 2014/1 Tercih kılavuzunu Excel dosyası şeklinde sunuyoruz. Böylece Excel dosyasından Filtreme seçeneğini kullanarak tercihleri kendi alanınıza özel seçerek tercih yapmak kolaylaşacaktır. Zaten sizler için yaptığımız dönüşümün amacı da budur.

Özellikle belirtmekte fayda olduğunu düşündüğümüz bir konu var. O da tercihlerinizi belirledikten sonra mutlaka ÖSYM’nin sitesinde bulunan (Yazımızın sonundaki butonlardan da ulaşabilirsiniz) tercih kılavuzu ile kontrol etmeniz gerektiğidir. Dönüştürmeden kaynaklanacak olan ihtimali az da olsa ufak tefek hatalar olabileceğinden mağdur olmanızı istemeyiz.

Sponsor Reklam

2014/1 Tercih kılavuzunuzu kendi mezuniyetinize göre Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim olarak indirebilirsiniz. İndirme işlemini yaptıktan sonra artık Excel programının nimetlerinden faydalanıp zamandan kazanabilirsiniz. İl, ilçe, istenen şartlar ve özellikler gibi her alanda filtreleme yaparak size uygun olan tercihleri tek bir ekranda görebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli faktör kendi mezun olduğunuz bölümün kodunu bulup filtreleme yapmanızdır. Bu kadar basit. Daha sonra kendi tercihlerinizi listeleyip, onları sıraya koyup tercih işleminizi gerçekleştirmek üzere ÖSYM sitesinde bulunan Aday İşlemleri Sistemine girebilirsiniz.

Tekrar uyarmakta fayda gördüğümüz nokta; tercihlerinizi listeledikten sonra orijinal ÖSYM pdf dokümanından gerekli kontrolleri yapmanızdır. Aşağıda sizlere KPSS 2014/1 Tercih kılavuzu mezuniyet durumlarına göre ayrı ayrı verilmiştir. Size uygun olan KPSS 2014/1 Tercih Kılavuzu İndir butonuna tıklamanız indirmeniz için yeterlidir. Kariyer planlarınızda başarılar dileriz.

ÖNEMLİ: Aşağıdaki butona tıkladıktan sonra indirmek için CTRL+S tuşlarına basın ya da ekranda sol üstteki Dosya bölümüne tıkladıktan sonra İndir’i seçin.

KPSS 2014/1 ORTAÖĞRETİM Tercih Kılavuzu Excel – İNDİR

KPSS 2014/1 ÖNLİSANS Tercih Kılavuzu Excel – İNDİR

KPSS 2014/1 LİSANS Tercih Kılavuzu Excel – İNDİR

ÖSYM Orijinal KPSS 2014/1 Tercih Kılavuzu PDF

KPSS 2014 - 1 Tercih Kılavuzu Excel İndir
KPSS 2014 – 1 Tercih Kılavuzu Excel İndir
Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

1 yorum

  1. Gerçekten çok işime yaradı. Excell formatında olması tercih seçimini kolaylaştırıyor. Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.